sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (7)
 • medya (0)

1. Ergenken adı "bitkisel ağda" olarak da geçen kalıp ağdadan alıp yemek kaşığı dolusunu banyoda mümda eritip yüzümdeki tüyleri alırdım. Dudak çevremdeki milia ve siyah noktalar ondan bana hatıradır. Gözenekleri tıkadığını düşünüyorum bu sebeple ama yine de çok pratik bez yok, beklemek yok, yapış yapıslık yok...

elimde kaşıkla bunu eritirken babama yakalanıp adamcağızın kalp krizi geçirmesine neden oluyordum bi keresinde, uyuşturucu kullandığımı sanmış garibim.

4 şubat 2017 07:06

2. senelerdir annem de ben de bunu kullanırız, bıyık almak için. şu sıra sözlükte o çenedeki lanet gelesi tüy hakkında girdiler de görüyorum, on(lar)dan bende de var, bunun için de kullanıyorum. ayrıca koltuk altına da kullanmak aşırı pratik, yumuşacık oluyor hemencik. roll on versiyonlarını ben koltuk altımda kullanmayı beceremedim, hem daha sürerken canım yanıyor hem de bi defa kapağı ayrılımp tüm yan tarafıma dökülmüştü çıkartana kadar akla karayı seçmiştim, tövbeliyim. makinaya göre de daha uzun süre gidiyor ve kıllar daha yumuşak çıkıyor ondan dolayı da tercihim.

eğer kaş aranızda kullanmaya ihtiyacnız varsa onun için de ideal ( erkek arkadaşımda kullanmıştım bu şekilde azalma olduğunu söylemişti.)

sir ağdayı uyguladıktan sonra belli bi süre suyla temas etmemeniz lazım, o nedenle genelde duştan sonra, iyice kurulanıp akşamları kullanıyorum ben.

sıcaklığını kendinize göre ayarlayıp hele bi de akşam uygularsanız kararmadan hiiiç korkmanıza gerek yok . açık tenliyim ve hiç iz sorunu yaşamadım senelerdir.

kendi metal kabında ısıtıyorsanız eğer ( evet kendi metal kabıyla da satılıyor, diğer kalıplar refill aslında) dikkat etmeniz gereken şey çok fazla ocakta bekletmemek. çok uçucu keskin kokulu bir yapıya kavuşuyor sıvı hale geçince. kalıbın içindeki her şey erimeden önce alırsanız eğer ocaktan, mevcut ısıyla o kısım da eriyor zaten. ayrıca içinden çıkan tahta sürme aparatını asla ama asla içinde bırakmayın. tekrar ısıtırken o spatül içinde olursa ufak ufak yanma yapıyor. spatülü ayrı şekilde saklayın veya eczanelrden boğaz tahtalarından alın yedek( anladınız siz) eyyomlamam bu kadar.

edit: ben kalıp sir ağda anladım başlıktan. yüze kullanmalık olan. yok eğer şu bez ile kullanılan, kuaförlerde dev kalıp olan ve ısıtıcısı ayrı olan şeyi diyorsanız onu evde hiç denemedim. bilemiyorum sözlük..

4 şubat 2017 10:41 4 şubat 2017 10:46

3. bunun cezvede ve spatulasıyla satılan halini bir tek kampüsümdeki parfümeride gördüm, onu izmirde bulamayında ben de metal kapta ve oldukça büyük miktarda olanı almak zorunda kaldım.

ocakta ısıtmak çok zaman aldığı için, ben son zamanlarda sadece ufak bir kısmını saç kurutma makinesiyle eritip kullanıyorum. tam erimiyor ancak kalınca sürebilecek hale geliyor. biraz daha azalınca tekrar ocakta kullanmaya geçerim muhtemelen.

4 şubat 2017 19:31

4. Kıvamını ve sıcaklığını tutturdugunuz takdirde özellikle koltuk altı için kullanabileceğiniz pratik ağdadır. Isıtıcı makinasi ile kullanıyorum. Kullanımı rahat oluyor. Yüz için kullanmadım. Sadece kırması biraz zor. Çekiçle falan ayırabiliyoruz. Ekonomik de oluyor.

4 şubat 2017 22:06

5. Yüzümdeki kıllar için normal ağdadan sonra deli gibi çıkan sivilcelerden dolayı hep temkinli olmuşumdur. Yüzüm sivilceden geçilmez olurdu neredeyse. Çözümü kalıp ağdada buldum. Pudralı kullandığım için yapışkanlığı biraz daha az ve kesinlikle tek bir sivilce dahi yapmıyor. Bazı yerlerden birer defa daha geçmek gerekiyor ama ona razıyım ben.

Tanım: kalıp şeklinde bulunan ve cezve veya kavanozda ısıtılarak sürülen ve el ile çekilen ağda.

18 haziran 2017 22:37

6. Sesu markasının ısıtıcısı ile birlikte kullanıyorum. Uzun zamandır bioxet markasını ağda olarak kullandım. kılları azaltması gibi bir özelliği vardı ama ben pek bir farkını görmedim. Ayrıca koltuklatımı nedense bu ağda markası ile alamıyordum. Geçenlerde sesunun pudralı olan kalıp ağdasını aldım ve çok memnun kaldım. Daha kökten çekti, daha temiz sonuç sağladı ve en önemlisi koltukaltımda bir kerede sonuç aldım.

Bu tür kalıp/kartuş ağdalarda Asıl önemli nokta iyice ısınmasını beklemek zaten bu makinaları ne kadar ısıtırsam ısıtayım tenimi yakmıyor. Ağda iyice akışkan olunca en güzel verim alınıyor. Sesuyu oldukça beğendim bundan sonra pudralı olanını tercih ederim.

14 haziran 2018 13:21

7. Kuaför malzemeleri satan mağazalardan çok ucuza alabileceğiniz, uzun süre idare eden ağda çeşidi. Ağda makinemide bu tarz mağazalardan almıştım. Ağdada elle çekilenlerinden kullanıyorum. Özellikle pembe renkli olanlar pudralı oluyormuş, yapış yapış kalmaması benim için çok önemli. O histen nefret ediyorum. Sürdükten sonra çabuk kuruması lazım. Uzun süreli kullanımlarda gerçekten tüyleri azaltıyor. (gizlinot: En azından bende öyle oldu) sedef hastası olmama rağmen yüzümde kullandığımda bir reaksiyon oluşturmadı. Sivilce vs cıkarmadım. Ağdayı havluya sarıp mermere vurduğumda hemencecik parçalanıyor. Yani ben genelde tüy alma işlemlerimi bu pudralı kalıp ağdalarla yapıyorum. Çok memnunum.

14 haziran 2018 14:51 14 haziran 2018 14:52