yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (22)
  • medya (0)

  1. Birkaç yıldır ottawa'da yaşayan bir çiftin kanalı. Başlarda zırt pırt karşıma çıkan cambly reklamlarına uyuz olsam da sonradan o kadar sardı ki sıkıldıkça açıp izliyorum. Kedileri simit (gizlinot: Smith ^. ^) i tr'de bırakmamaları, tek odalı evleri cem'in özge'ye sürekli 'ben çok beğendim.' repliği falan izlerken gülümsetiyor.

  Dipnot. Anladığım kadarıyla özge orada master yapmış. Arkadaş çevreleri de akademiye girmiş Türklerden oluşuyor. O konularda da faydalanabilirsiniz.

  27 aralık 2020 21:43

  2. Geçen sene yaptıkları market alışverişi üzerinden bu seneki enflasyon durumunu anlamak adına aynı alışverişi yaparak video çekmişler, izliyorum. Biz tr olarak ölmüşüz arkadaşlar.

  15 ocak 2021 14:44

  3. fiyat karşılaştırması yaptıkları son videoyu izlerken kalbiniz çıt gözyaşınız pıt olabilir.

  izledikçe yurtdışına gitme isteğini arttıran youtuber çift

  15 ocak 2021 19:47


  4. Bütün marketi alıp 200 birim para vermek.. Enflasyon olmaması.. Yok bi hayalimiz

  15 ocak 2021 22:04

  5. Videolarını ne zaman izlesem mutlu oluyorum, yurt dışına gitme isteğini güçlendirmekten çok bunun ne kadar gerekli olduğunu iyice görmemi sağlıyorlar.

  Son videodan sonra Türkiye'ye söyleyecek sözüm kalmadı. Ben bırakın fiyatların düşmesini, sabit kalmasını bile hayal edemiyorum.

  Yurtdışındakiler insansa biz neyiz, yaşadığımız nasıl bir hayat cidden merak ediyorum.

  15 ocak 2021 23:04

  6. Geçen seneki karşılaştırmalı market videolarıyla tanıyıp takibe almıştım. Sonra o kadar çok beğendim ki içeriklerini, oturup baştan izledim tüm videolarını. "Anlat" deseniz anlatırım; neler yaşadılar, kanada'ya nasıl gittiler, neydi ne oldular (gizlinot: Swh). Böyle sıkı takip ettiğim YouTube kanalları sayılıdır. Kanalın sahipleri özge ve Cem çok tatlı bir çift gerçekten, samimiyetleri de yapay değil. Ben instagramdan da takip ediyorum, ne zaman özelden bir şey sorsam ya da yorum yapsam anında cevap verirler tatlı tatlı.

  Son videoları sebebiyle sözlüğe konu olmuşlar, sevindim. İsterim ki onlar gibi aklı başında ve çalışkan insanlar daha çok takip edilsin, gençler böyle insanları örnek alsın.

  Not: Bu kısmı yazdım yazdım sildim sözlük, ülkenin içinde bulunduğu durumdan ve göç etmekten falan bahsedecektim. ne desem boş olacak gibi hissettim. Özge ve cem'in de bir videolarında anlattığı göç sebeplerini birebir yaşadım, eminim benimle aynı deneyime sahip birçok insan vardır, hatta daha da kötüsünü tecrübe etmiş olabilirler. Türkiye şartları malum. Tek bir şey söylemek istiyorum; keşke Kanada'ya gitmenin değil de, kendi ülkemizde kalmanın bize çok daha cazip geldiği bir gerçeklikte yaşıyor olsaydık...

  16 ocak 2021 07:31

  7. Kanada'ya tam da göçememiş kanal

  Bu yurtdisi market videoları eski yıllarda ilgi çekiciydi merak ediyorduk da ,orada çoğu seyin hatta herseyin daha ucuz olduğunu biliyoruz artık.

  Buranın sorunlarından bıkıp gitsem orada hayatıma bakardım. Gene paylaşırdım. Madem dilim o kadar iyi ingilizce videolar çekerdim. 2021 yılında hala kıyma burada daha ucuzdan öte bilgiler vermeye çalışırdım. Sempatik bir çift ama cesitlendirmeleri lazım konuları.

  Ayrıca express entry konusundaki küçük çakalliginizi da unutmadım. Ister istemez bir parça negatif yaklaşıyorum

  16 ocak 2021 14:51


  8. Geçen seneki Türkiye vs. Kanada market alışverişi videosu çekmişlerdi.

  Bu sene yine aynı videoyu aynı şeyleri alarak enflasyon karşılaştırması yapmarak çekmek istemişler.

  Tek bişey söyleyeceğim. Serap-Emre çifti bu sene Türkiye'de video bile çekememişler. Market izin vermemiş. O kadar boktan bir hal aldı bu ülke artık.

  17 ocak 2021 05:55 17 ocak 2021 05:55

  9. Kanada'da göç etmek demek her şeyi silip unutup atmak demek değil diye düşünüyorlar bence. Ülkeleri için, burada yaşayan insanlar için hala üzülüyorlar içten içe.

  Belki hayatları çok güzel olacak ama kafa olarak tam göç edemedikleri konusunda ben de diğer süslüyle hem fikirim.

  17 ocak 2021 05:58

  10. Bu kanalı takip etmiyorum ancak çektikleri videonun kısa bir kesitini twitterda gördüm. Geçen sene de yapmışlarsa benzer bir videoyu, ben iyi niyetli olmaktan çok ilgi çekici bir içerik sunmak istediklerini düşünürdüm. Artık yeni moda bu. Bir şekilde şansı yaver gidip de kancayı yurt dışında, hele de refah seviyesi yüksek bir yere atan kişi; ülkede kalanlara akıl öğretmeye çalışıyor. Bu çoğunlukla nasıl gelirsiniz falan olmuyor dikkat ederseniz, ne kadar mükemmel, rahat ve konforlu hayata eriştiklerine dair oluyor.

  ingiltereye yerleşen bir kadın “bize bu sene elektrik şirketimiz para iadesinde bulundu, siz de 500 araçlık hükümet konvoyu alkışlamaya devam edin” diyerek tweet atmıştı. Baktığımızda Sonuna kadar haklı, çoğumuzu da üzen bir durum bu ama elimizden gelen bir durum değil buna müdahale etmek. işte bu noktada iyi niyetten çıkıyor olay ve içeriğe maruz kalana karşı bir zorbalık halini alıyor. ülkenin bu durumundan memnun olan kesime zaten siz ulaşmıyorsunuz. Tam tersine ulaştığınız kesim de bu durumun tümüyle farkında ve üzülüyor.

  Çok doluyum bu konuda. Kendini bir şekilde kurtaran herkes arkada kalana parmak sallamasın artık. Gittiyseniz ve çok mutluysanız da hayatınızı kurun. Türkiye dedikodusu yapmaya mı gittiniz oralara?

  Ed: benim harcanan emeğe haksızlık ettiğimi düşünen yazarlar olmuş. Cevap vermek huyum değildir genelde. Videoda "iki ülkedeki enflasyonu gözler önüne sermek için çok yoğun bir mesai harcadık" demişler, ancak türkiyedeki enflasyon zaten yeterince gözler önünde. Alım gücünün ne denli düştüğünü fark etmek için içerik izlemeye ihtiyacı olan pembe gözlüklüler kimse ortaya çıksın lütfen. Youtube’da falan 100$ ile Türkiye’de iki haftalı lüks tatil videoları tonla. Biz değil, dünya da farkında durumun, bu ikiliye ihtiyacı yok yani kimsenin durumdan haberdar olmak için. Ayrıca videonun hepsini izledim sonrasında. Carrefoursa’dan izin alamadıklarını söylemişler. Ülkedeki marketlerde birçok youtuber içerik çekerken izne ihtiyaç duymuyordur, sanıyorum ki. Pandeminin ortasında, en çok çalışan insan gruplarından biri olan market çalışanlarından bunun iznini istemeK de yeterince tuhaf zaten. Seveni bol ancak ben pek de sevemedim ikiliyi. Yine de yolları açık olsun.

  17 ocak 2021 22:25 18 ocak 2021 15:55