yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (28)
  • medya (0)

  1. Emeğine, başarısına rağmen kocasının istemsizce zedelenen egosunun saldırılarına maruz kalacak kadındır. Toplumumuzda bunu içten içe sorun etmeyecek çok erkek olduğunu sanmıyorum ben.

  27 mart 2017 18:42

  2. aşağılık kompleksi olan bir kocaya sahip değilse gayet de çalışmış, bir noktaya gelmiş, emeğinin karşılığını alıyor deyip takdir edilecek kadındır. Erkek evin reisi, ailenin geçimini illa erkek sağlamalı anlayışı değişeli epey oldu ne de olsa. evlilikte eve giren paranın, en çok da kimin miktar olarak fazla getirdiğine takılıp, bundan mutsuz olacak bir erkek varsa (ki hiç de az değil bunu diyecek olan erkek sayısı) eğer zaten o potansiyele sahip bir kadınla evlenmesin. onun mutsuzluğu evliliğe de fena halde yansıyor çünkü. hayat müşterek diye yola çıkan insanların başta aman kadın parasından ne olur, eşim ihtiyaçlarını görsün yeter deyip küçümsemeleri ya da daha sonra durum ciddiye binip, bazı konularda kadın söz sahibi olunca gereksiz egolarına yenilip, bir çuval inciri berbat etmeleri sonucu son durak mahkemeler oluyor. boşanma sebebiyse şiddetli geçimsizlik ve aile birliğinin sarsılması. durduk yere olmuyor tabii birliğin sarsılması, iki taraf da benim param, senin paran yarışına girerse problemler de oradan doğuyor çoğu zaman.

  bütün mesele olayı (bkz: gözünün üstünde kaşı olan kadın )a dönüştürüp bundan sanal problemler yaratmamak. ne yazık ki bugün hala erkeğin olduğu bir masada kadın hesap ödeyince garipseyen, bunu hazmedememiş insanların toplumdaki varlığı olayları tetikleyen nokta oluyor. karı koca bunu kendi aralarında sorun etmese bile, ataerkil toplumumuz sağolsun, olayı hemen bir krize çevirmeye fazlasıyla müsait.erkek varken kadın hesap ödedi, evi de o geçindiriyordur kesin. olaylara bahane de hemen hazır. kadın parasıyla ev mi geçindirilirmiş hiç, erkeklik gururum var benim, ben kendime kadın parası yiyor dedirtmem arkadaş gibi.(gizlinot: bak sen duy da inanma )(gizlinot: swh) bunun bir üst modeli ben karımı çalıştırmam arkadaş, karım beni güleryüzle evde karşılasın yeter. bir şey alınacaksa ben çalışır eve getiririm. şak şak şak şak hemen alkışlar kopar bunu diyen bir erkeğe. yürü be koçum harbi erkeksin sen tayfası var çünkü her daim destekleyen.

  ev geçindirmede bir iş bölümü yapılıp, herkes evin giderlerini paylaşıp, ona göre bir hesap kitap yapılınca mevzu edilecek bir konu bile değildir kadının erkekten çok maaş alması. bütün iş bastırdığımız egolarımızda saklı aslında.sürekli ben demek yerine, biz desek hayat çok daha kolay olacak ama yok illa bir güç savaşı hakim kimi evliliklerde.

  27 mart 2017 19:39

  3. insanlik hali olabilir, neden olmasin.

  kazanma mi insan, kazanir ya..

  27 mart 2017 20:06


  4. Erkek arkadaşım benden daha donanımlı bir mühendis olmasına, daha iyi bir üni den mezun olmasına rağmen benden biraz daha az kazanıyor. Tam tersi de olabilirdi. Bunlar gayet normal şeyler, biraz da şans işi. Hayat standardımız değişmeyecek sonuçta, şirketlerin bize biçtiği bir değer var üç aşağı beş yukarı çalışıyoruz.

  Ben çiftin maddi açıdan birbirinden çok uçlarda olmamasını tercih ederdim, erkek kadın farketmez. Aileden aşırı zengin biriyle işçi çocuğu da benzer. Eğitim seviyesi için de aynı şeyi düşünüyorum. Mutsuz olurlar kesin diyemem ama parası veya eğitimi az olan kişi kendini kötü hissedebilir. Tam tersi zengin olan da acaba param için mi benimle evlendi diye düşünebilir.

  27 mart 2017 20:54

  5. kocayı kişilik bakımından iyi seçmedikten sonra az da kazansa , çok da kazansa , aynı da kazansa fark etmez .bu arada bir şey diyeyim bu konuyu büyüten arkadaşlar , inci ince hesaplayanlar aşk kelimesini ağza almasın .asıl uyumsuz duran o bence.erkeğin ince hesaplayanı da (yemek yapsın, ev işlerini yapsın , misafirlerime servis yapsın ,amman kilo almasın hep seksi görünsün gözlerime , başkalarını da kesebilirim bir şey olmaz ,çocuğa da baksın, ortamda çok konuşmasın ...) kadının ince hesaplayanı da ( maaşı benden fazla olsun ,eğitimi fazla olsun, ailesi en azından zengin olsun , sert olsun ama abartmasın , özel günlerde ben çok uğraşmasam da pahalı hediyeler alsın ...) birbirini bulsun. daha naif ,masum, sevgili saygılı ,anlayışlı,aydınlanmış insanlar kanmasın, kurtulsun amin !

  not : erkeğin kalitesinden girip para, kariyer muhabbeti yapacak elitist arkadaşlara survivor'daki adem ve ilhan'ı örnek veririm konu kilit .

  28 mart 2017 03:31

  6. Şayet evliliğe bakışınız bir çeşit anonim şirket kurmak değilse iki tarafında sorun etmemesi gereken durum. Evlilik dediğin şey ortak bir yolda yürümek bu yola kim ne kadar katıyor diye düşünmek sadece saçmalık. Neticede aynı ev aynı yaşam, kadın erkek farketmez kim fazla kazanırsa kazansın birlikte harcanacak. Ha Türk erkeği boyutunda düşünmüyorum bu konuda. onlar ki organ boyutlarıyla, yatak performanslarıyla, cüzdan kabarıklıklarıyla, kavgalarıyla herşeyle birbirleriyle sidik yarıştıran 8 yaşında birer erkek çocuğu olmaktan öteye gidemedikleri için bir çoğu problem edecektir. Siz dimdik duran bir kadın olun, problem ettirmeyin.

  28 mart 2017 04:17

  7. Karısından fazla maaş alan erkek başlığı açmıyorsanız bunu da açmayın, cinsiyetçilik yapmayın.

  Niye almasın ? Eşler arası zeka farkı yoksa gayet olası bir durumdur.

  Zekanın azıcık yükselmesi dileğimle....sözlerime son veriyorum.

  28 mart 2017 11:25


  8. Aynı işi yapıyorlarsa vay be ekonomimiz iyileşmiş kadın erkek maaş eşitliği yakalanmış diye sevinirim çünkü Türkiyede aynı işi yapan kadın, erkekten %20ye kadar daha az kazanıyor. Bunun dışında herhangi bir noktada eve giren fazla kazancın sorun olmasını anlayamadım.

  28 mart 2017 12:15

  9. Sözlükte ne kadar saçma ve boş başlıklar açılıyor diye tekrar düşündüren başlık. Bunu yazıp başlığı engelleyeceğim dünden beri saçma bir şekilde sayfamda çıkıyor her gördüğümde sinirleniyorum. Eşlerin biri diğerinden fazla maaş alabilir neden olmasın? Niye hala çok absürt bir şeymiş gibi böyle başlıklar açılıyor? Niye kadınların ekonomide gayet iyi bir yere yavaş yavaş yükseldiği kabul edilemiyor? Ha o fazla almış ha öbürü. Saçma sapan bir başlık daha :( kanmayın süslülerim :(

  28 mart 2017 13:04

  10. benim o. bir güne bir gün problem olmadı. evin gideri belli olduğu için fatura ağırlığı bnm maaş hesabımda oldu o kadar. kişilerin kendini geliştirmişliğiyle alakalı bence.

  evin gideri bellidir, geliri bellidir, buna göre de ödeme planı bellidir. hangi hesaptan çıktığının önemini anlayamadım!

  28 mart 2017 13:28