sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (14)
 • medya (0)

1. Henüz hak ettiği şöhreti yakalayamamış kadife sesli yakışıklı sanatçı. Youtube'daki çoğu kayıt biraz amatör de olsa canlı perfirmansı tadından yenmez. İnternette 3 duygulanıyorsanız canlıda 10 duygulanıyorsunuz. Gidin konserlerine. Yakında albümü çıkıyormuş, inşallah daha çok duyacağız sağda solda sesini. Çok da dillendirmeyeyim nazarlara gelmesin diyorum ama yol alsın gitsin de istiyorum. Ha bir de sahibi varmış bu kır saçlı mahçup, naif delikanlının. Çok geç kızlar...

21 kasım 2015 19:02

2. '(link: https://www.youtube.com/watch?v=MJLrY5uIbeo hep sonradan)' coverı loopa alınasıdır.

21 kasım 2015 19:49

3. Bende nedense yeri ayrıdır kendisinin. Ne zaman duysam dinlesem o ilk dinlediğim an aklıma gelir.

Sevgilimin üni mezuniyeti için aydına gittiydim geçen sene. Mezuniyete gittik kutladık falan sonra akşam eve geçtik. Öğrenci evinde arkadaşları ile son gecesi. Hem duygusal hem de eğlenceli bir ortam var. Hızlı ve eğlenceli başlayan gece ilerleyen saatlerde daha sakinledi. Sevgilim A kişisi (gizlinot: bilinmeyen biri falan değil bu a kişisi , 1 gecede tanıyıp yıllardır tanıdığım arkadaşlarımdan daha yakın olduğum sevdiğim bir kişi. Erkek arkadaşımın ev arkadaşlarından biri ) ben balkonda soğukta oturmuşuz sigara rakı içiyoruz konuşuyoruz. Konular derinleşti bunların içini bi hüzün kapladı falan. Ben de o ara djarum black içiyorum (gizlinot: karanfilli bir sigaradır kendisi)(gizlinot: karanfil kokusuna da bayılırım ) . Bu malum arkadaş aldı bi şarkı açtı. (gizlinot: manuş baba haberin var mı ) O anın şartlarından dolayı mıdır bilmiyorum şarkı içime yer etti. Sonra ertesi güne araştırdım adamı falan o günden beri de severek dinliyorum. Aslında tavsiye ederim dinleyin demek istemiyorum. Çünkü bana özel olan bana kalsın herkes bilmesin isterim ama gerçekten hakettiği değeri görmesi gerektiğini düşünüyorum.

Ben yaşamadım ama A kişisi çanakkalede konserine gitmiş sevgilisiyle. Paraları eksik diye konserine giremediklerini görünce görevlilere kızıp onları biletsiz içeri almış. Bunu duyunca iyice bir sevdiydim.

Ekşide ki tanım entrysini de aynen kopyalıyorum aşağıya;

"manuş adı, yıllarca müziği, kültürü ve hüznü ile beni etkileyen çingenelerin arasından gelmektedir. sanskritçe 'insan' demektir. 'baba' ise henüz küçük bir bebekken, ağzımdan çıkan ilk kelime..." şeklinde tanımlıyor kendisini.

21 kasım 2015 20:41

4. zaman zaman ve en çokta bu aralar takıntılı bir şekilde üzgünken dinlediğim güzel ses, güzel insan. berbat üniversitemden berk hakman'dan sonra çıkan en kaliteli insandır zannımca kendisi, aynı yıllar içerisinde okumuş olmaktan gurur duyuyorum, kendisi gsf mezunu olup her çarşamba filika'da kadife sesiyle çıkardı bizimde dibimizi düşürürdü, ayrıca zaman zaman vf01 yada lf de gitarıyla ve arkadaşıylada görebilirdiniz kendisini, keşke 2 muhabbet etseydim öyle güzel bir insanla ama niye tribe girmişim bilmiyorum şimdiki aklım olsa yapmazdım . 2 sene önce mezun olunca antalya'dan taşındı, iyikide taşındı. Kahrol antalya, kahrol akdeniz. (link: https://www.youtube.com/watch?v=Kv91VI8imaY ağla)(link: https://www.youtube.com/watch?v=xrPY3CZ5VdI çiko)(link: https://www.youtube.com/watch?v=8y2Pbs0QEm4 ağla)

13 haziran 2017 03:18 13 haziran 2017 03:18

5. dönersen ıslık çal şarkısı yüzünden amatem'e yatırılmama çok az kaldı. o ne biçim şarkı ya ölecem.

22 eylül 2017 14:03 2 ekim 2017 11:36

6. sesinin tınısı insanın içine akan cinsten. hani bazı şarkıcılar vardır o sesi sadece duymazsınız aynı zamanda yersiniz, içersiniz, koklarsınız, sarılırsınız yumuşacık. işte tam da böyle.

dönem dizileri için de efsane şarkılar çıkaracağına inanıyorum ^_^

26 eylül 2017 18:16

7. Müptelası oldum çok çok güzel şarkıları var.

Yalnız bazı şarkılarının melodisi garip bir şekilde aşırı tanıdık geliyor.

16 ekim 2017 18:07

8. bu adamın şarkılarının melodisinde bişeyler var çok sevdim, eskilere ait bişeyler var anlayamıyorum. eteği belinde şarkısını açın sanki 90lar şarkısı dinliyorum öyle bi his. duygu olarak da bi garip hissettiriyor. belki müzikte kullanılan bilmediğim bişeydir. tarzını sevdim.

26 kasım 2017 11:31

9. beni havaya sokamadı bi türlü. düz bi çizgi düşünün. -------- çoğu şarkı türkiye'de neden öyle gidiyor? ben şöyle şeyler istiyorum; _____-------.

27 kasım 2017 17:16

10. “geçecek, bütün bunlar geçecek

inanma, yalan hepsi sevgilim”

Dediği her an, içimi ve beynimi kaplayan her türlü keder dağılacakmış gibi geliyor. Bunu nasıl yapıyorsun manuş ? Çok güzel yapıyorsun manuş... sen hep söyle, biz hep dinleriz manuş. 

Bu arada manuş lakabına inanılmaz takmışlar adamın. Öyküsü şöyle imiş “01 Aralık 1986 tarihinde doğan Manuş Baba'nın gerçek adı Mustafa Özkan'dır. Manuş adını çocukluk döneminde anneannesinin kendisine küçük, güzel çocuk anlamında Manuş olarak seslenmesiyle almıştır.” şöyle güzelim bir anıyı bile boklamışlar. İnsanda söyleyecek kelime bırakmıyor önyargılarınız. 

Bir de sesindeki değişik tını ve değişik besteler eleştirilmiş. Tekdüze olunsa, bu ne böyle dünün aynısı denir eleştirilir; farklı olsa bütün farklı sesler aynı yöntemle seslerini farklılaştırıyor diye eleştirilir. Hayır yani beklentiniz ne, amuda kalkarak mı şarkı söylesin insanlar. Böyle bir değişiklik mi kastınız hajskd

Yüreğime dokunuyor sesin manuş, söyle anam söyle. Yeni yeni şarkılar, türküler coverla. Herkes gitse bile ben takipteyim. Hadi öptüm tatlı oğlan ahsjkd

8 aralık 2017 19:07