yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (3)
  • medya (0)

  1. ukteyi veren: (yazar: moni)

  benim boyum 159 idi. ancak internette bulduğum tekme egzersizleri ile 0.6 cm uzadım ve doktordan daha uzamazsın onayı aldıktan sonra başladığım bir programla. bacaklarda mikro kırıklar yaratarak 9 ayda iki inç uzamış birisinin programıydı. bu ayrıntıyı veriyorum çünkü boyunuz ne olursa olsun güzelsiniz ancak kendinizi değiştirip güzel hissedecekseniz kimse size karışamaz. programı isteyenler için mesajla linkini iletirim. 

  minyon bir yapım olduğunu yukarıda belirtip konuyu farklı yere çektim ve konuya geri dönme zamanı. 

  minyon tipli olmak boyunuzdan bağımsızdır. audrey hepburn 168’lik boyu ile minyonken 152’lik boyu ile nicki minaj minyon değildir. minyon olmak genel ortalamada ince bir vücut yapısına sahip olmak ve yaşında bir tık genç göstermek olarak da adlandırılabilir. 

  minyonları iki gruba ayırırım genelde: boyuna göre uzun bacaklı ve normal/kısa bacaklı olanlar. 

  bu oran giysilerini seçmede en önemli unsurdur. 

  kısa bacaklılar yüksek bel ve dar üst kombosu ile mükemmel görünebilecekken uzun bacaklılar yüksek bel giydiğinde hafif orantısızlıklar oluşabilir. ben orantısız görünümü seviyorum, yüksek ancak vücudu saran kot pantolonlar giyiyorum. biraz zayıf değilseniz bol giymek sizi kısa gösterir çünkü daha toplu görünürsünüz. geçen yüksek bel normal paça kot ve keten pantolonları zara ve mango’da, güzel keten pantolonları ise stefanel’de, pamuklu yüksek bel pantolonları ise tommy hilfiger’da  bulabilirsiniz. 

  etek konusunda dışı da içi de beni yakıyor. 

  mini, çan etekler (hafif de yüksek bel ise tadından yenmez) sizi olduğunuzdan 6-7 cm kadar bile uzun gösterecektir, sıkı bacaklarınız varsa. ama burası türkiye. mini etek giydiğinizde başınıza bir şey gelme olasılığı on kat artıyor. diz üstünde yüksek bel çan etekler sizi daha uzun gösterecektir. topshop ve o tür markalardan -asos’un markaları mesela.- bu tür etekleri bulabilirsiniz. topshop türkiye’den çekildi ancak hala türkiye’de fabrikaları var. terkos pasaj (beşiktaş) ve kiraz sokak mı, çilek sokak mı emin olamadığım kadıköy’deki sokakta bulabilirsiniz, en azından istanbul için. bir kısmı denizli’de üretiliyor zaten.  yine tommy hilfiger’a bakmanızı öneririm. 

  üst konusunda ise, yaz aylarında eğer giyme konusunda sıkıntınız yok ise kare yaka belin az üstünde biten açık renkli croplar öneririm. kare yaka omzunuzu birazcık geniş gösterir. bu cropları herhangi bir mağazada bulabilirsiniz. tek renk kareli gömlekleri de ralph lauren tarzı örgü kazaklarla ve kibar bir bej pantolonla kullanırsanız beliniz olduğundan daha ince duracaktır. ralph lauren diye belirtmemin sebebi o çizgili kazakların bele oturmasından dolayıdır. evet, kalın olan beli vurgulamak çok akıl karı değil ancak kış giyiminde en mantıklı seçimlerden biri bu.

  fakir kol denilen ve minyonlara çok yakıştığını düşündüğüm türleri bulması biraz sıkıntı ancak mango’da bazı bazı zamanlar geldiğini biliyorum. ben bu konuda otorite değilim tabii ancak fakir kol  çok zarif duruyor, çok minik bir miktar da ince gösterir. 

  genel tavsiye olarak size çizgilerin bilimsel olarak insanlara nasıl geldiğini de yazmak isterim, belki kullanımınızda yararı olur: 

  enine çizgiler insanı ince gösterir. 

  boyuna çizgiler insanı uzun gösterir.

  çapraz çizgiler ise insanı biçimli ve hatları belirgin gösterir. 

  siyah ise her zaman ince gösterir. 

  umarım bu yazı biraz yardımcı olmuştur. 

  Düzenleme eklemesi: affedersiniz ancak bu gönderinin neden eksilendiğini anlamadım gerçekten, bu yazının kime zararı var? Görüşümü belirtseydim veya birini eleştirseydim eksileyenlere hak verirdim ancak sadece kitaplardan topladığım bilgileri eksileyen kimselere gerçekten anlam veremedim ve üzüldüm.

  1 ekim 2019 15:52 1 ekim 2019 16:26

  2. düşük bel pantolonlardansa yüksek bel pantolonlar giyebilirsiniz.

  orta boy ve çok kalın olmayan topuklu ayakkabılar da boyunuzu olduğunuzdan daha uzun gösterebilir.

  enine çizgilerdense dikey çizgileri tercih edebilirsiniz. bu da hem daha zayıf hem daha uzun boylu gösterecektir.

  ve tabii en önemlisi, kendinizi nasıl rahat hissediyorsanız öyle giyinmek. her insan daha uzun görünmek istemeyebilir ya da daha zayıf. hangi kıyafetin size yakıştığını, güzelliğinizi vurguladığını düşünüyorsanız öyle giyinin. <3

  2 ekim 2019 10:25

  3. minyon tipimle ben de öneriler vermek istedim(gizlinot: ama önerilerim uzun boylu gözünmek isteyenlere uymaz sanırım çünkü bu konuda hiç çaba harcamadığım için bilmiyorum böyle taktikler.):

  bence yüksek bel kot giymek çok da yakışmıyor, benim için en ideali ne yüksek, ne düşük belli kot olmuştur. belki vücut tipi ile alakalıdır ama yüksek belli kot/şort minyon kadınlara yakışır önermesi bende işe yaramıyor.

  pantolon veya şortun aksine yüksek belli etekler baya güzel duruyor minyonlarda. yüksek belli mini etekleri gömlekler içeri sokulmuş olarak giymeyi öneririm.

  ya mini ya da bileğe kadar uzun elbise giymek. bu elbiselere uyumlu kemer takmak da bence elbisenin duruşunu daha güzel yapıyor. ayrıca uzun elbiselerle topuklu ayakkabı da çok yakışıyor.

  skinny kotları bilekten çorap ve sneaker ile veya chelsea denilen botlar ile giymek de minyonları hoş gösteriyor.

  11 eylül 2020 16:47 11 eylül 2020 16:50