girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (2)
  • medya (0)

1. ağaçsı, sıcak, ferah kokulu yağı, zihne hem dinginlik hem zindelik veren bitki.

pek çok kadın ve erkek parfümü notasında rastlanır. strese karşı güçlendirir. afrodizyak etkiye sahiptir. paçuli yağı aromaterapide en değerli yağlardandır, burner'a ekleyeceğiniz bir damlası ile kendinizi çok daha huzurlu hissedersiniz.

ukte sahibi: (yazar: makyaj dukkani)

5 ağustos 2016 14:59

2. bu notayı en yoğun şekilde içeren, en bilinen iki parfümden örnek vermek gerekirse, (bkz: thierry mugler angel parfüm) ve (bkz: lancome la vie est belle parfüm) diyebiliriz.

paçulinin kendisi bu arada yeşil yeşil yaprakları olan bir bitki, nane ailesindendir, yenmez, genellikle hindistan'da yetişir.

özünde nemli ve topraksı bir kokuya sahip olduğu için, işlenildiği şekle de bağlı olarak kullanıldığı parfümlere genellikle kirli bir hava katıyor. bu yoğun etki tatlılıkla da birleşince, "ay başımı ağrıtıyor, midemi bulandırıyor" dediğiniz parfümler varsa, bir bakın içinde paçuli notası var mı derim.

paçulinin diğer notalarla nasıl karıştırılmış olduğu da önemli rol oynuyor. işin içine ek olarak tatlılar, karameller, marshmellow'lar filan da girdiğinde, ortaya gerçekten güçlü etkiye sahip parfümler çıkıyor.

bu nedenle, şahsen aşırı tatlı bulduğum la vie est belle'i sevmiyorum. angel'ın çok az kullanılmak kaydıyla harika şekilde tatlı ve gotik bir etkisi olduğunu düşünüyorum (ama tende iyice açılınca). tek başına paçuli notası söz konusu olduğu zamansa, kokunun daha çok parfüm yağı formundaki saf halini, özellikle bu notanın çalışıldığı yahut daha sade şekilde kullanıldığı parfümleri seviyorum.

17 ekim 2016 06:54