sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (12)
 • medya (0)

1. suslulere sormak istediğim ve aşağıda da benim bir tane vereceğim ipuçları.

maşayla 2 dkda dalgalı saçlar şöyle yapılıyor. saçınızı at kuyruğu yapın tepeden. bu kuyruğu üç tutama ayırın. her birini de maşayla kıvırın. her bukleyi küçük bir tokayla birkaç saniyeliğine tutturun ki kalıcı olsun, tel toka da olur. sprey sıkın eserinizin üstüne. bukleler soğuyunca tüm tokaları çıkarın at kuyruğunu da açın. elinizle saçı şöyle bi karıştırın. asla taramayın saçı bu kadar havalı yaptık indirmenin alemi yok :) . kuaförünüz sizi zor hatırlar artık süslüler.

11 ekim 2014 22:54

2. saçı hacimlendirmek için verebileceğim tüyolar.

saç ürününüzün üzerinde "lift" ya da saçı kaldırır ve hacim verir gibi şeyler yazıyorsa, saçınızı elinizle tepenize getirin. yani saçlarınızın iç tarafına komple saç spreyi sıkın. saç kopüğü de sıkılıp yedirilebilir. saçınızı saldığınızda hacimlendiğini göreceksiniz. bütün spreyi saçınızın dışına değil içine de sıkmış olacaksınız yani.

14 ekim 2014 20:36

3. ısı kullanmadan yatmadan önce saça yapılan uygulamayla alınan sonuçlardır ki şöyle:

(link: http://www.youtube.com/watch?v=3FV-YO46E8Y Video) da görebileceğiniz gibi saçlarımızı at kuyruğu yaptıktan sonra ucunu kestiğimiz çorapla sararak topuz yapıyoruz, sabah kalkınca saçları azıcık havalandırıp şekil vermiş oluyoruz. Püf noktası banyodan çıkıp kuruttuktan sonra sarıp yatarsanız daha iyi sonuç alırsınız, saçları gür ve uzun insanlarda daha iyi sonuç veriyor. En iyi kısmı ısı kullanmadığımız için saçı yıpratmadan gündelik dalga yapıyoruz.

Üstelik saçlarınızı çorapla sarıp katladıktan sonra inanılmaz düzgün bi topuz elde ediyorsunuz. Ben onu dışarıdada kullanıyorum çünkü çorap içeriden gözükmüyor.

İkinci (link: http://www.youtube.com/watch?v=iMZHUoEPjss video) ise daha pratik ama kafada duran bant benim gibi dağınık yatan insanlara göre olmadığı için genellikle birinci yöntemi yaparım. Videoda ayakkabı bağcığı kullanmış ama saç bandıda olur. Saçlarınızı ikiye ayırıp saç bandına sardıktan sonra yatın uyuyun. Böylede yatarak saç şekillendiririz yaneee :))

**Benim saçlarım ince olduğunda sabah çok iyi sonuç alıyorum. Ama saçınız zor şekilleniyosa hafif köpük sürebilirsiniz.

7 kasım 2014 00:56

4. saçlarımızı tek tek, ince ince örüyoruz. düzleştiricimizle örgülerimizin üstünden geçiyoruz. soğuduktan sonra, kalıcılık için sprey sıkılabilir, açıyoruz. maşayla uğraşmak istemeyenler, gayet iyi sonuçlar alabilir (gizlinot: başta ben) belki bilindik bir yöntemdir, bilmeyenler için yazmak istedim.

bir tüyo daha var;

yatmadan önce saçımızı at kuyruğu yapıyoruz, kuyruğu küçük lastiklerle uzunlamasına bağlıyoruz. (gizlinot: anlatamadım ya nasıl anlatılır bu hsjsbdjsv) saçın uzunluğuna bağlı, benim saçıma 7-8 lastik gidiyor. yaptıktan sonra uyuyoruz, sabah kalkıyoruz saçımızı açıyoruz (lastikleri çıkartırken acıyabilir.) böylelikle dümdüz saçlar elde ediyoruz.

7 kasım 2014 18:23 8 kasım 2014 01:21

5. hacimli ve güzel dalga yapma arayışlarımı sonunda gerçekleştirdim,üstelik ısı kullanmadan. 2 düzine tel tokayla saçımızı tutam tutam parmaklarımıza sarıp sonra tel tokalarla iyice tutturuyoruz. daha iyi anlaşılması için bu (link: http://www.youtube.com/watch?v=FrU5F_rdRU0 video)'yu izlemenizi öneririm.

7 kasım 2014 23:25

6. (link: http://img-9gag-ftw.9cache.com/photo/a49NWjv_700b.jpg benim için özetle bu.)

27 kasım 2014 20:53

7. düz ve uzun saçlarım için dalgalı yapma yöntemim: yıkandıktan sonra dışarı çıkmama 3-4 saat varsa saçımı kurutuyorum. nemlendirici kremleri serumları sürüyorum. en tepeden saçı toplayıp büke büke balerin topuzu yapıyorum. hatta bu şekilde çok da rahat uyunabiliyor. sonra açtığım da o la la! hem hacimlli hem dalgalı saçlar.

düz ama şekilsiz saçlarımı düzleştirici kullanmadan dümdüz yapma yöntemim: saçlarımı yıkadıktan sonra serum sürüyorum. kuruturken fönü devamlı diplerden uçlara tutuyorum, arada fırça ya da tarakla tarıyorum. yine ucuna bol serum ya da argan yağı sürüyorum. sonra tepesine krepe yapıp sprey sıkıyorum. böylece fön çekilmiş gibi olmasa da uçları düz ve dipleri kabarık duruyor. düzleştiricinin verdiği sönüklük ve matlık olmuyor.

27 kasım 2014 23:51

8. Saçımın altları fön çekilmişçesine düz, üstleri Lüle Lüle boydan sonra yeni yeni çıkan enseme kadar olan yerlerde dümdüz (gizlinot: nasıl bir saçım var ben de bilmiyorum ) banyodan çıkınca saçımın nemini alıyorum, tarıyorum havluyla kafamda tutuyorum kurumaya başlayınca saçımı 2 yana ayırıyorum daha sonra bu iki tarafı da 3e ayırıyorum sonra bukle bukle yapıyorum. Yazın çabucak kuruyor kururken de sürekli sıkılaştırıyorum bu bukleleri. benim saçımda fön dışında hiçbir şey 30 dakikadan fazla kalmıyor bu sayede diğer banyoya kadar maşayla yapılmış gibi oluyor. Kışın da kurutma makinesiyle kurutuyorum yine aynı oluyor.

27 temmuz 2015 12:52 ed.10 eylül 2015 10:11

9. Saçlarımızı şekillendirmeden önce, duş alırken normalden daha az şampuan ve daha fazla krem kullanırsak saçlarımız daha çabuk şekil alıyormuş süslüler.

12 eylül 2015 14:21 12 eylül 2015 19:39

10. Sık dalgalı, gür, kalın telli uzun saçlara sahibim ve bazen banyodan sonra saçlarımı ensemde at kuyruğu yapıp kalan tüm saçı burgu yapıp kurumaya bırakıyorum bunu bazen saçını tek at kuyruğu yapmak yerine altli üstü iki kuyruk ya da iki yandan yapmayı tercih ediyorum.

Bu yöntemi 1.5 yıl her banyo sonrası uyguladım nerdeyse, bende yeterli bükleleri veriyordu fakat saçım hareketlerime göre bazen birbirine karışıyor, küçük burgular oluşuyordu baş edilir bir şey yani.

Daha sonra bigudi kullanmaya başladım ve yoluma onunla devam ettim, benim ilk başlardaki en büyük hatam ıslak saçı sarmak oldu sonra anladım ki nemli saçı sarmalıymışım.

Fisfisli bir şişeme şu koydum, güzel kokması için bir kaç damla menekşe yağı ekledim, banyo sonrası saçlarımın dipleri nemliyken ya da kuruyken bunu sıkıp sarmaya başlıyorum tüm gece uyuyorum bunlarla kaldı ki benim saçıma 2 saat bile yetiyor.

13 eylül 2015 12:14