yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (28)
  • medya (0)

  1. sebat etmek

  doğru zamanda doğru hamleyi yapmak ( malesef bunu için önce çok üzülmek ve doğru zamanda yanlış hamle yapmanın tecrübesi gerekiyor )

  öz eleştiri yapmak

  eleştirileri dikkate almak ama hayatının merkezine koymamak

  dürüst olmak ( hatalı olsanda )

  sevmeyi bilmek

  karşılık beklemeden değer vermenin erdemliliğine erişmek

  12 şubat 2016 18:52

  2. o sorundan daha kötü durumlar ile karşılaşan insanların olduğunu bilmek. baş edilebilen bir sorun olduğuna kendini inandırmak ve yola koyulmak.

  12 şubat 2016 19:00

  3. (bkz: pratik zeka)

  12 şubat 2016 19:59


  4. Ailen hariç kimseyi birinciliğine koyma zaten gidiyorlar.

  Her ne olursa olsun önüne bak.

  Bu hayatta eğer kötü şeyler başına geliyorsa yada bir insanı kaybediyorsan bir nedeni var. Yanında olmak isteyen gelir,çaba sarfeder yani çekip gitmez. Gelmek için çaba sarfederse ve bu çabalar senin için gerçekten önemli,güzel şeylerse affetmeyi bil insanları ama elbette onu tekrar hayatında hangi yere koyacağına da iyi düşünmelisin.affedersin uzağında olur belki yine yakınında ama ne olursa olsun temkinli ol, çok iyi düşün.

  Her zaman güzel günlerin geleceğine inan ve umutlu ol.

  Ben böyle yapıyorum en azından ve yaşadığım herşey benim için bir tecrübeden ibaret.

  12 şubat 2016 22:01

  5. kızlığın "kızlık zarı" ile kadınlığa evrildiğine inanmamak.

  biz biyolojik olarak kadınız.

  (bkz: sorunlara karşı güçlü bir kadın olmanın sırları)

  18 temmuz 2016 19:18

  6. Kimseye eyvallah etmeyecek donanıma sahip olmak, her koşulda ayakta durabilecek kadar özgüvene sahip olmak ve kimseye tam anlamıyla güvenmemek

  18 temmuz 2016 19:49

  7. İçine dök ne varsa ne acın varsa herşeyi sakın yakıp yıkma hemen gemileri ilkönce kendi içinde sindir durumları sonra saldır millete.Ama bildiğin gibi saldırı değil insanlara gülerek alıcaksın intikamını söylemek istediklerini gülümseyerek acısını çıkartacaksın herşeyi.Herkes terkedebilir seni hep kalırsın bir başına. Kendini sev kendine güven.Sana senden başka dost yok .Seni senden başka düşünende yok.Ailen sana başını dik tutmayı öğretti uygula. İnsanlar sana mağrur yada kibirli diyebilir. Unutma onların ne dediği değil senin kendini nasıl hissettiğin önemli. Birşey yapmak istediğinde önünde dağ olsa durmaz güçlüsün her zaman ama sen farkında değilsin

  19 temmuz 2016 02:30


  8. her zaman,her olaydan önce tek başına olduğunu sık sık kendine hatırlatmak.

  19 temmuz 2016 06:04

  9. ya başlık çok komik swh :).(yazar: ghostgirl )'e katılıyorum kendimi adeta heygirl falan okuyormuş gibi hissettim.neyse canlarım, 'sırrınız', 'sırrımızdır' eki eki :)

  sorunlar genel olarak kendi dışımızda insanlar ve olaylardan kaynaklandığından,umursadığınız şeyleri ve umursamadıklarınızı sınıflandırmanız gerekecek.bu durumda pek çok duruma karşı umursamaz davranabilir ve tatlı canınızı sıkmazsınız.umursadıklarınız ise bir süre sonra size sorun çıkarttıkları için elbette,eski değerlerini yitirecekler.

  kimseye güvenmeyin.bunu söylemek değil,gerçekten uygulamak önemli olan.bu sizin insanlara karşı beklentinizin olmamasını sağlayacak.sürekli bir şeyleri ümit etmekten uzaklaşacaksınız.

  acılarınızı,size mutsuzluk veren şeyleri kazanca çevirin.deneyimler olgunlaştırır.olgun olmak güçlü olmaktır.ama içinizdeki çocuğu da mutlu etmeyi bilin.

  sizi zorlayan bir durumun karşısında asla yılmayın.korkularınızın üzerine gidin.ama 'kurunun yanında yaş da yanar.' durumları için önlemlerinizi alın.çalışın.

  hayır demeyi bilin.en güçlü insan iradeye sahip insandır.

  19 temmuz 2016 15:01 19 temmuz 2016 15:02

  10. Öncelikle kız değil, kadın olacaksın. Ben güçlü bir kadınım! dediğinde bile ne kadar güçlü olduğunu göreceğine eminim. Erkeklerin zekasını hep taktir etmişimdir, mühendis kafası var adamlarda yapıcak bir şey yok. Ama bir kadının gücü asla küçümsenemez. Onlar mühendislikte iyiyse biz, mimaride, psikolojide, sağlıkta,iletişimde,yaratıcılıkta, üretimde .....çok çok daha iyiyiz. Karşılaştığın sorunlarda bunları düşün. Ayrıca herkes her an çok fazla zorlukla sorunla karşılaşıyor, yalnız olmadığını hatırla. Ve insanlar sorunlarla hep baş edebildi, yine edebilir ve edecektir.

  Sen yalnız olmayan güçlü bir kadınsın.

  19 temmuz 2016 22:14