sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (10)
 • medya (4)

1. anavatanı Avustralya olan paraket türü.

7 adet evimde bulunmakta ve bir kedi sırnaşıklığındalar. kendini evin bir bireyi addedip sizinle pizza yemeye ve çay içmeye başlıyorlar. tavuk gibi yerlerde gezip uçmaya üşeniyorlar.

14 aralık 2017 17:28

2. kesinlikle zamanla insanlaşan bir hayvan türü. bu zamana kadar 2 tane besledik, 2'sinde de aynı durum oldu. onsuz kahvaltıya oturamazdık, masada dolanır durur her şeyden yerdi. beslediğimiz en şapşal hayvanlardı.

14 aralık 2017 18:13

3. Bir yıldır bir tane de bende var <3 Çok seviyorum böyle alıp koynuma sokasım geliyor ama hiiç sevdirmiyor kendini. Dokundurtmuyor bile.

 Bi de yavrumun nerdeyse tüm uzun tüyleri döküldü,  dökülmeyenleri de kendi koparıyor :( uçamıyor ağırlığını kaldıramadığı için  şapşik şapşik paytak paytak dolanıyor ortalarda. 

14 aralık 2017 19:49

4. aşığım, ölüyorum, bitiyorum. alyanak pikaçu ismi kendisinden köşe bucak kaçarken onsuz uyuyamıyorum. erkek arkadaşımda bu hastalığa yakalandı -hastalık boyutunda seviyoruz- 2 çift ve sürekli gelip giden yavrularla aşırı kocaman bi aileyiz. çok zeki hayvan olmasına bayılıyorum ama keşke yaramazlık yapıp çaya girmeye çalışmasa, kuyruğu yanıp bağırıyor :/

14 aralık 2017 23:23

5. 18 yaşına kadar bizle yaşamış, bahçemizde uyuyan oğlumuz çapkın da bir sultan papağandı.

Çok akıllıdırlar, ilgi beklerler. Islık çalınsın onla konuşulsun. Hemen gözleri parlat değişik seslerle ıslıklara girişir danslar yapar kurban olduğum yalnızlar. Kafesi açılsın ister çok. Mümkünse yanına eş alın, özellikle üst girdilerden birinde okuduğum tüy yolma ağır depresyon belirtisidir kendini kanata kanata yolar bu gariplerim mutsuzluktan, çığlık çığlığa. 

İlgi gösterin, kafesi açık olunca her yeri bok etmiyorlar zaten genelde kafesin tepesinde oturuyorlar. Değişik ikramlar yapın. bir arkadaş düşünebilirsiniz yanına. Buncağızları doğalarından ediyoruz petshoplarda doğuyor ölüyorlar, kafes artlarında yaşıyorlar bir de depresyona girip kendilerini canlı canlı yolmasınlar :( 

15 aralık 2017 07:35 15 aralık 2017 07:37

6. kuzenimin var bir tane. manyak mıdır nedir kendi tüylerini yoluyor, özellikle bacaklarının etrafındakileri. bas bas bağırıyor üstelik. yazık günah niye yapıyor hala anlamış değiliz.

15 aralık 2017 15:45

7. İki gün önce edindiğimiz yeni ev arkadaşımız. Nihai karar olarak ismini morty koyduk çünkü yüz ifadeleri aynı jdjns

Aldığımız yerdeki adam bir ay önce petshopa geldiğinden beri pek ilgilenmediğini bu yüzden bir hafta-on günlük alışma sürecinin biraz uzayabileceğini söyledi. Zaten çok ilgi delisi kuşlarmış. Eve gelirken de Marmaray metro derken uzun bir yol katetti, o yüzden hala çok stresli. Sadece sevgilim ıslık çalarken biraz sakinleşiyor. Sanırım onu dev bir kuş sanıyor jdjks ben çalamıyorum, bana karşı daha soğuk.

Bize yavaş yavaş alışsın diye (her yerde böyle yapılması gerektiği yazıyor) kafesinden çıkarmıyoruz, ellemiyoruz, ilgilenmiyoruz, arada sohbet ediyoruz sadece hafif uzaktan. O da sadece yemek yiyip kakalayıp oturuyor. Bugün iki kere cikledi, sanki oğlumuz ilk kelimelerini söylemiş gibi evde kendimizi kaybettik djjshs

3 şubat 2018 16:53

8. Bu da morty

ilgili medya:
1
1 mart 2018 17:10

9. Bu başlığa ard arda girdiğim üçüncü girdi ama az önce bebeklik resmine bakınca ne kadar büyüdüğünü farkettim Morty'nin. Her gün gördüğüm için bu kadar net anlamamıştım, şok!

Hayatımdaki en güzel şeysin sen Mortiş.

ilgili medya:
1
9 temmuz 2018 00:24

10. sultan papaganlarının ataları gri renkli olanlardır.bütün mutasyonlar bunların eşleşmesi sonucu farklı ülkelerde lab ortamında oluşmuş.dişiler tek ses ötüyorlar erkekler melodik ötebiliyor.internette konusmasının zor oldugunu okudum ama konusan sultan papaganı da çok gördüm.yavru sultan papaganlarını eğitmek çok kolay büyük olanları dal darı ile ele alısabiliyor.bazı petshoplar ithal sultan papaganı satıyor bu kuslar fazla ömürlü olmuyor çabuk hastalanıyorlar.

geceleri loş ortamda uyumayı seviyorlar araba farı,karanlıkta tıslıyorlar bazen korkup kanatlarını çarpıp kanatabiliyorlar.sultan papağanı beslemek isteyenler büyük bir kafes almasını oneriyorum.baslarını oksatmayı çok seviyorlar.

bazı türlerde cinsiyet tayini kolay.griler yavru değilse eğer yüzleri sarı maskeliler erkek, gri maskeliler dişi oluyor.çilli yani pearl olanlar yavru değilse eğer %90 dişi oluyor.erkek olanların çilleri kayboluyor.

kanatlı veterinerleri pelet yem verilmesini öneriyor pelet yem pahalı oldugu için ben karısık muhabbet kusu yemi ve çok az çekirdek veriyorum.fazla çekirdek ve yaglı tohumlar şişmanlamasına yol açıyor.haftada bir kez haslanmıs yumurta maması veriyorum çok seviyorlar ve onlar için yararlı.

9 temmuz 2018 04:55 9 temmuz 2018 04:56