sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (14)
 • medya (0)

1. (bkz: şimdi buralar hep genelleme olacak)

17 ekim 2014 11:08

2. benim, muhtelif yerlerde okuduğum türk kızı tanım ve yakıştırmalarına(gizlinot: 'kezban'vari genellemelerden bahsediyorum) çevremde uyan tanıdığım kadın olmadı. ben ve benimle beraber büyüyen kadın arkadaşlarım taşı sıksa suyunu çıkaran, akıllı, güzel-kendisine bakmayı öğrenmiş-, sorumluluk sahibi, kendi çabalarıyla bir yerlere gelmiş, ya da bir şeyler başarmış insanlar. kocasına sırtını dayamış bir tane bile yok.

benden daha genç olan 20li yaş kuşağında bahsi geçen özellikler bulunuyor sanıyorum. (gizlinot: onlar da benim çevremi oluşturmuyor.)

aradaki fark, bizim internetsiz ortamda, sokakta oyun oynayarak, çoğumuzun dersane görmeden okul kazanması, paraya pula çok önem verecek ortamlarının olmaması, gerekmedikçe yenisi alınmayan eşyalardan oluşan hayatlarımız, biribirimizle yarışmamızı gerektirecek varlıklarımız olmayışından olabilir.

bilemiyorum.

başka bir ülke kızı da tanımadığım için başka bir açı geliştiremiyorum.

17 ekim 2014 12:44 17 ekim 2014 12:44

3. (yazar: marjinaltavuk ) iyi yapmış.

bu saatten sonra toplu taşıma araçlarında gözle, sözle, elle yapılan bütün tacizlere avazımız çıktığı kadar bağıralım ve rezil edelim.

hatta polisi arayalım.

yeter artık rezil olmamak için sustuğumuz, bırakın onlar rezil olsun.

böylece bir kişi yüzünden, diğer niyetlilere korku salmış oluruz.

gerçi zihniyetlerinin değişmesi lazım, ama nerde..

16 şubat 2015 13:57

4. Benim çevremdeki Türk kızları gayet elit(gizlinot: feminizmi bilen destekleyen,sanata spora önem veren,modern ve kültürlü kızlar ) çalışkan ve filinta gibi kızlar.Ve bence Türk kızları kendini geliştirmeye çok açık.Şu erkeklerin bahsettikleri Türk kızları sadece kendi ütopyalarında yarattığı profilden başka bir şey değil.

17 eylül 2015 22:58

5. Sorumluluk sahibi, caliskan ve her zaman derli toplu gorunmeye ozen gosteren kadinlardir.

Not: basligin isminin degismesi lazim. Turk Kadini olmasi lazim.

18 eylül 2015 14:05

6. yok, erkeğe karşı bu kadar hoşgörülü, bu kadar anlayışlı bir cins daha yok.

soru-cevap kısmını takip ediyorum günlerdir, ve bu algım çok pekişti. geçmişte ben de sizin geçtiğiniz yollardan bol bol geçtim. sevgi, saygı, aşk, peygamber sabrı... (bir) erkek hak ediyor mu bu kadarını, gerçekten emin değilim.

ingiltere'de ve abd'de kadınlar erkekleri köpek yerine koyuyor biliyor muydunuz, bildiğin köpek... hayvana hakaret yok ha (3 tane bebeğim var o şekilde), demem şu ki "sahibi benim, istediğimi yaparım" kafasındalar. adil davranmak falan filan hak getire, adamları sürekli kendilerine hizmet ettirme peşindeler. feminizmin vardığı nokta da bakın orada o, insan olarak içime sinmiyor, çünkü sistem türkiye'dekinin tam tersine bu defa erkeklerin aleyhine işliyor. biz olsak öpüp başımıza koyacağımız, tapacağımız adamlara bu muamelenin yapılması karşısında deliriyorum.

türk kızı onlar gibi de olmasın, ama yani yememiz gereken 10 fırın ekmek var daha, 10 fırın...

edit: bu entryi yazdıktan sonra pişman oldum aslında, çünkü belki de erkeğine emek veren kadını üzdüm... buradaki amacım asla bir "deveye diken insana giren" propagandası yapmak değildir... "bak işte biz ne etsek de kıymetimiz bilinmez, onlara bak bir de" diye düşündürmek de değil. tam tersine demeye çalıştığım şey, biz (bir birey olarak) dengede olmalıyız ve kendimize de (aynı şekilde) dengede insanları çekmeliyiz. bu açıdan, kişilerin dengesiz tavırlarını erkeğin/kadının ya da insanın fıtratına atfetmek doğru değil, bu girdinin amacı o sonuca vardırmak da değildi. --- yukarıdaki entryi anlık bir duygusallıkla yazmış olup, şahsen kendini ezdirdiğini düşündüğüm bir adama saygım olamaz süslüler, bilin bunu. ben ne kadar bireysem karşımdaki de o kadar birey olmalı.

9 ekim 2017 19:49 10 ekim 2017 12:17

7. İnsandır.Türk kızlarına laf söyleyen türk erkeklerinin öncelikle itinayla kendi beyinlerini araştırıp,okuyup,geliştirip sonra laf atmalarını isterim,çünkü eğitim şarttır.

10 ekim 2017 07:09

8. "türk kızı" şeklinde oluşturulan stereotipte eleştirilen her şey, aslında toplumun o kıza doğduğundan beri aşıladığı şeyler.

Doğduğundan beri "prenses kızım aman kızım" , ergenlikte "erkek arkadaşın olursa senin bacaklarını kırarım, erkekler hayvandır elini bile değdirmeyeceksin", sürekli bir Bekaret baskısı. Kız ev işi yapsın okumasın karışmasın. Ne bekliyorsunuz böyle yetişen kızdan? Kız bekaretini hediye paketi yapıp daha doğru düzgün tanımadığı birine vermeyi bekliyor? Çünkü hep öyle baskılanmış. "ama o da kendini geliştirsin gözünü açsın" demekle de olmuyor, kendi arkadaşlarımdan biliyorum, hayatınıza bu derece kodlanmış şeyleri öyle ha deyince Çözemiyorsunuz.

Disclaimer'ımı vereyim yine, Türk kızlarından değil "türk kızı" diye bahsedilen stereotipten bahsediyorum.

10 ekim 2017 12:45

9. daha uygun başlık bulamadım ama, twitterdan geliyorum birinin kız arkadaşı birini engellemiş adam da yazmış ki: türk kızı özet.

siz kimseniz karşınıza sizin gibi insanlar çıkar. sizin kaliteniz bu yüzden yanınızdaki kadın ya da erkekten anlaşılır. karşınıza hep kaprisli, özgüvensiz, her şeye trip atan kadınlar çıkıyorsa bi bak bakalım sen nasıl birisin. fizana da gitsen, iskandinavya'ya da, bil ki senin karşına hep tripli, kaprisli kadınlar çıkacak. senin muhattabın bu çünkü.

9 ağustos 2018 00:17

10. başlığı okuyunca kendimi ekşi sözlükte sandım bir an.orda da her gun bu başlığa sayfalarca bizleri kotuleyen iğrenç entryler yazılırdı

9 ağustos 2018 18:13