yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (11)
  • medya (1)

  1. İpek kirpik taktırdım 3 kez burada, işi yapan çocuk çok başarılı. Kirpikler varken de gözler muhteşem gözüküyor ama takma kirpikler çıktıktan sonra kendi kirpikleriniz de dökülüyor. 1-2 ay içerisinde dökülenlerin yerine yenisi çıkar demişlerdi ama benim güzelim kirpiklerim maalesef bir daha çıkmadı, bunu bilerek denemekte fayda var hanımlar.

  16 nisan 2016 16:06 16 nisan 2016 16:07

  2. Eşim ve kızım ile birlikte gittim kaşlarım için,

  Nişantaşı şubesinde kıl tekniği yaptırdım.

  Benim kaşlarım hem düşük hem seyrekti,

  Oldukca profesyonel ve temiz bi şekilde bitirdi ilk işlemi ebru hanım. Gerçekten bu işi çok iyi biliyor.

  Önce çiziyor, eğer beğenirseniz işleme başlıyor, bu benim için çok önemliydi.

  işlem sonrası biraz kalın ve koyu görünüyor fakat kaştaki şişlik indiğinde kalınlık normale dönüyor 3-4 gün içinde koyuluk da gidiyor, ilerleyen günlerde kabuklanma olup dökülecekmiş, henüz kabuklanmadım, sonrasında rötüşüm var, hepsi bittikten sonra öncesi sonrası resimlerini paylaşacağım buradan.

  Bu arada kızım orada bir bibloyu kırdı, tam çıkmak üzereyken çok üzüldüm ama sorun etmediler, surat asmadılar, sağolsunlar....

  14 mart 2017 22:06 14 mart 2017 22:09

  3. geçtiğimiz hafta protez tırnak için nişantaşı şubelerine gittiğim güzellik merkezi. çalışanlar oldukça sıcakkanlıydı, tırnaklarım da çok güzel oldu. güvenilir bir yer olduğunu düşünüyorum, bakım için yine gideceğim.

  29 mayıs 2018 18:16


  4. Kirpik ve tırnakta çok iyi seviyede olan bir yer. Fiyatlari piyasa ortalamasinin üzerindedir, ama yapilan kirpiklere bakildiğinde çok iyi çalişmalar görüyorum. Nerde o lifting, ipek kirpik adı altında örümcek kirpik yapanlar nerde buranın temiz ve çekici görüntüsü

  29 mayıs 2018 19:20

  5. Düzenli olarak kirpik liftingi yaptırdığım yer. Fiyatları bi tık üstte, ama sonuç genel olarak iyi oluyor. Her yaptırdığımda beğendim. Ama çalışanlar için ben pek sıcakkanlı diyemem. Kirpik liftingi yaptırırken 1 saat boyunca gözleriniz kapalı oluyor ve normal olarak tedirgin ve diken üstünde oluyorsunuz. Onlar da bu işlemi çok kibar ve açıklayarak yapmaları lazımken, 15 dkdabir gelip pat pat işlem yapıyorlar. İrkiliyorum doğal olarak. Kirpik ve göz çok hassas, onlar sürekli korkmana gerek yok bişey olmuyo kirpiklerine diyorlar,3-4 defadan sonra da tavırlı söylüyorlar ama 1 saat gözler kapalı ve bir işlem yapılıyor. Daha anlayışlı ve pozitif yaklaşmaları gerekiyor. üstelik 250₺. 250₺ vermişken her açıdan kaliteli hizmet almak isterim. 

  30 mayıs 2018 13:59

  6. burada ipek kirpik, üstüne de 3 hafta sonra bakım yaptırdım.

  görüşlerimi paylaşmak ve merak edenleri bilgilendirmek istiyorum. çünkü yaptırırken çok kararsızdım ve yorum okumaya ihtiyacım vardı. belki denemek isteyenlere faydam olur.

  öncelikle fiyatlardan ve kirpik çeşitlerinden bahsedeyim:

  ipek kirpik: 275 tl

  volüme kirpik dedikleri 2d, 3d olanlar ise: 355 tl

  ben aşırı doğal, belli belirsiz kirpik istediğim için en düşük modeli olan, ipek kirpik diye geçen işlemi yaptırdım. bu arada hemen belirteyim ben yaklaşık 1 ay önce yaptırdım ve o dönem kampanyalı fiyat vardı (sanırım hala var) yaptırmak isteyenler için nakit 200 tl (kk bilmiyorum ama komisyon alınıyor) vererek yaptırabiliyorsunuz.

  neyse randevu aldım gittim, sırt üstü uzanıyorsunuz ve yaklaşık 1 saat - 1 saat 15 dk kadar gözleriniz kapalı kalıyor. gözüm kapalıyken neler olur bittiğini tam bilmesem de birine yaparlarken izlemiştim şeffaf jel gibi bir şey sürüyorlar kirpiklere, sonra tek tek (evet bildiğiniz tek tek) bilmem kaç tane kirpiği takıyorlar.

  orada ilk defa kendimle alakalı bilmediğim bir şeyi keşfettim bu arada: benim gözüm tam kapanmıyormuş jdkdjk

  uzandıktan sonra kadın gözlerinizi kapatın dedi, ki kapalıydı gözlerim wtf?? oldum bir an. meğer kapalı zannettiğim zaman bile hafif aralıkmış yani gözümü aşırı sıkmadan tam kapatamıyorum asla. şimdi bunu niye anlattın ne alaka diyecek olursanız, gözünüz kapalıyken sürülen jelimsi şey, şayet gözünüzü açmaya kalkarsanız biraz sulandırıp yakıyor. o yüzden işlem boyunca (özellikle son yarım saat) sürekli sulandı gözlerim. aşırı bi yanma olmadı ama kadın sürekli sordu 'gözleriniz sulanıyor, yanma hissediyor musunuz?' diye

  başta acaba atıyor mu kadın diye düşündüm ama yanımda arkadaşım da yaptırdı, herhangi bir yanma hissetmediğini söyledi.

  'dur ben bi gözümü kapatayım baksana hakkaten açık duruyor mu ya?' dedim arkadaşıma.

  'aa evet leftphalange, hakkaten biraz aralık duruyor ve gözünü titretiyorsun sürekli' dedi jfjf

  neyse bu kime göre gerekli kime göre gereksiz bilgiyi de ekledikten sonra:

  işlem yapılırken hiçbir şey hissetmedim arkadaşlar, gerçekten. kirpiklerimin üzerine bişey takıldığını ya da kadının üzerimde işlem yaptığını bile hissetmedim. hatta gitti mi kadın naptı diye düşündüm de korkudan açamadım gözlerimi. hakikaten bu konuda çok memnun kaldım. sanki 1 saat boyunca beni bırakmışlar da uyumuşum gibi. işlem bittikten sonra 1 dk kadar gözümü açtırmadı yelpazeyle havalandırdı sürekli. açtığımda inanamadım gerçekten waaoww oldum ki istediğim kirpik en en en en volumsuz olanıydı yani bu kadar beklemiyordum. istediğim kadar doğal mıydı? aşırı değildi ama doğala baya yakındı diyebilirim. zaten o kadar para veriyoruz gidip de 3 tel taksa memnun olmazdım sanırım. o yüzden dozunda geldi bana. yani varlığını belli ettiren ama aşırı yapay durmayan bir şey istiyorsanız bence ideal.

  dikkat etmeniz gerekenler:

  * ilk 24 saat su değdirmek yok

  * kirpiklere aşırı sıcak su değdirmek yok, genellikle ılık suyla yıkanacak

  * yağlı temizleyici kullanarak temizlenmeyecek

  * yüz üstü yatmak da yok (yani yatarsanız düşme olasılığı yüksek)

  * minik bi fırça veriyorlar, her gün üstten üstten tarayın kirpiklerinizi diyorlar(birbirine karışmaması için)

  * tercihen var vs. göz kapağının üzerine çok bir şey sürmeyin dediler ama çatır çatır sürdüm arkadaşlar birazdan onu da anlatıcam djdjdd

  yaptırdıktan sonra arkadaşlarımdan en çok gelen tepkiler:

  * bir kısmı yaptırdığımı bile anlamadı, rimel zannetti

  * bi kısmı ya sende bi değişiklik var dedi çözemedi tam djdjs

  * bir kısmı 'bu ipek kirpik mi ya ama çok doğal nerde yaptırdın' diye sordu.

  genel olarak hep olumlu tepkiler aldım yani. yaptırdıktan sonra 21-30 gün arası mutlaka bakıma gelin yoksa sürülen jel kurur, kuruduğu zaman da düşenlerin yerine ekleme yapamayız ve baştan çıkarıp takmamız gerekir dediler. çünkü bakımla yeniden taktırma fiyatı aynı olmuyor.

  bakım fiyatlarından bahsetmek gerekirse:

  ipek kirpik bakımı: 175 tl

  2d,3d bakımı: 235 tl

  bakımda indirim yoktu, sadece nakit ödediğim için 150 tl aldılar.

  arayı çok uzatmadım, yaklaşık 20 gün sonra bakıma gittim.

  peki bakıma gidene kadar neler yaşandı?

  neredeyse dedikleri her şeye dikkat ettim diyebilirim. yağlı temizleyiciyi hiç değdirmedim, kirpiklerle aşırı uğraşmadım. ilk dökülme 3. gün oldu, 1 tane. sonra ilerleyen günlerde 1-2 düştü. totalde sağ sol toplam 30 tane falan düşmüş olabilir bir yerden sonra saymayı bıraktım :) makyaj konusuna gelecek olursak,

  göz kapağıma concelear sürdüm gayet, katlanma bölgesine far sürdüm (tamamen full göz makyajı yapmadım ama hiç), makyaj temizleme suyuyla haşır huşur temizledim. ve bu esnade herhangi bir dökülme yaşamadım açıkçası.

  başınıza gelebilecek en bela şey o ipek kirpiğin gözünüze kaçması :) 2 kere başıma geldi.

  yapısı itibariyle kendi kirpiğiniz gibi değil, rimellenmiş kirpik sertliğinde düşünün, o yüzden bir türlü elime gelmedi, biraz zorladı ama çıktı :) o yüzden göz çevresini temizlerken biraz temkinli olmakta fayda var.

  son olarak kendi kirpiğini döktü mü? sorusu akıllara gelmiştir eminim.

  bazı dökülen ipek kirpiklerle birlikte kendi kirpiğimi de yanında götürdüğünü gördüm (kendi kirpiklerinizin üzerine yapıştırıyorlar çünkü. doğal olarak o düşerken kirpik de düşüyor) ama bir çoğu da sadece ipek kirpiğin kendisi düştü şaşırtıcı bir şekilde. acaba benim kirpik düştü de ben mi görmedim bilemiyorum, genel olarak düşerken birbirlerine yapışık olarak düşüyorlar çünkü. kirpiklerimin son durumunu tamamen çıkardıktan sonra öğreneceğim umarım şok yaşamam :)

  evet bakım demiştik,

  3 hafta sonra gittim, ilk taktırdığım kadar uzun bir işlem olmasa da yine hatrı sayılır bir süre yattım diyebilirim. dökülenlerin yerine yenisini yerleştirdi, farklı bir numara dönmedi. bitirdikten sonra sanki ilk takılan sefere göre biraz daha yoğunluğu arttırılmış gibi geldi bana. (ya da dökülen haline alıştığım için gözüme garip geldi) yine de hala abartı bir durum yoktu ortada.

  gerçekten çok büyük bir rahatlık, rimel sürmeyi bırakmak makyaj rutinimden en az 10 dk kazandırdı diyebilirim çünkü ben 2 kat süren ve tek tek tarayıp kirpiklerimle uğraşmayı seven bir tipim. onun dışında kendi başıma yine de takılan kirpik görüntüsüne ulaşamayacağımı bildiğim içinyeni görüntümü de seviyorum ama gel gör ki çıkarıldıktan sonraki aşama düşündürüyor beni.

  bakıma gittiğim gün kirpiklerini çıkarttıran bir kadına denk geldim, taktırıp 1.5 ay kadar kullandığını, sonra kirpiklerini biraz dinlendirip tekrar taktırdığını söyledi. tabi o sırada kadında kirpik göremedim ama djskj (şaka şaka biraz sarıydı kirpikleri, o yüzden kirpik sayım işlemi yapamadım haliyle)

  aklıma gelen her detayıyla anlatmaya çalıştım, umarım faydalı olmuştur. 3-4 hafta sonra 1 kere daha bakıma gidip sonrasında çıkarttırmayı düşünüyorum sanırım. elbette ki kirpiği döktüğünü düşünüyorum ama beni en çok korkutan kısım kirpikleri zayıflatması, çünkü ister istemez kirpiğin üzerine bir yük biniyor ve aylarca o yükle yaşıyor canım kirpiğim.

  eveet yani bu şekilde. yazımızın sonuna geldik.

  mutlu günler diliyorum süslüler.

  14 aralık 2018 13:46 14 aralık 2018 13:50

  7. İnşallah süslü sözlük okuyorlardır ilk cümleme böyle başlamak istedim çünkü; yılbaşından bir gün önce bağdat caddesi şubesine kalıcı oje ve manikür için gitmiştim. Herşey iyi hoş oturdum masaya iranlı bi kız başladı tırnaklarımı yapmaya sonra o kızın yanına başka bir kadın çalışan daha oturdu muhabbet etmeye başladık işlemler olurken falan ama ben hala anlayamıyorum neden benim işimi yapan kadının yanına diğer bir çalışanı gelip oturuyor? Sonra kadının iş yapışından anladım ki ACEMİ! Diğer kadın ona yardımcı oluyor, gözetliyor. Allah aşkına daha pens bile tutamıyor desem yeridir. Diğer çalışan kadın aldı sonra eline pensi başladı benim etleri kesmeye çünkü iranlı kadın hiç bişi yapamıyor. Açık renk oje seçtim bozuldu çünkü açık renk ojeyi dalga dalga sürmemek lazım muntazamlık istiyor.

  Neyse işin özü; beni acemi birine verdiler kadın rezalet manikür yaptı zaten yarısını o yapmadı, rezalet kalıcı oje yaptı. Ve şuan işlemi yaptıları sadece 1 hafta oldu tırnaklarımın her yerinde etler atmaya başladı, işaret parmağımda ki oje şlök diye kalktı kendiliğinden ve soyuldu. Asla ve asla gitmem ki bu işlemi defalarca yaptırdım ama hep gittiğim salon dolu olunca buradan randevu almak zorunda kaldım keşke hiç gitmeseydim tatilden döner dönmez bu tırnaklardan kurtulucan inşallah.

  ilgili medya:
  1
  6 ocak 2019 13:56


  8. Kalıcı oje için asla gitmeyeceğim yer. Kendi tırnaklarım çok uzun, protez gibi. Kalıcı oje yaptırayım ben de artık dedim. Tırnağa zarar vermiyor nasıl olsa diye. Bunlar meğer benim tırnaklarıma kırılmasın diye jel gibi bişey sürüyorlarmış. Mahvettiler incelttiler şu an tırnaklarım incecik. Onu çıkarmak için tırnaklarımın üstünü törpülediler hep. Normalde o önemin asetonuyla çıkması lazımmış sadece kalıcı oje. Ama bunlar sürdükçe sürmüş her şeyi kapkalın tırnaklarla geziyormuşum meğer

  10 mart 2019 16:22

  9. Ben Nişantaşı şubesinde manikür + kalıcı oje yaptırdım Mayıs ayında, toplam 140 lira ödedim. Açıkcası ben işten izin alarak gittiğim için epey sadeydim ama siz mutlaka takıp takıştırıp gidin çünkü adam ayırıyorlar. Kalıcı oje için farklı bişi yaptığını düşünmüyorum belki Nailart fark ettiriyordur. Ne özel bir hizmeti var ne de teknikleri eşsiz daha da gidip daha fazla ödemem. 

  10 mart 2019 18:18

  10. Pedikür yaptırdığım tırnak salonu. Instagramda fazlaca paylaşım görünce denemek için geçen yaz nişantaşı şubesine gittim. Bir kere ilgi, güleryüz sıfır. Pedikür yapan kişi acemi gibiydi. Hiç beğenmedim pedikürü. Sulu pedikür yapıyorlar. Mahalle arası kuaförlerde yaptırmış gibiydim. French yaptırmak istedim. Ojemiz yok, french yapamayız dediler. Nasıl yani, olur mu öyle şey diye karşılık verince flormar oje çıkartıp getirdi kız. Kötü de bir french yaptı. Yamuk, inceli kalınlı... fiyatları da piyasaya göre biraz daha pahalı. Ama kesinlikle haketmeyen bir yer. İlk ve son gidişim oldu. 

  13 mart 2019 16:03