yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (70)
  • medya (0)

  1. tlc obsessive compulsive cleaners'in Türkiye versiyonunun 1. bölümü temizlik avcıları ismiyle youtube'a yüklenmiş.Titiz süslülerin ya da temizlikle içli dışlı olanların ilgisini çekebilir diye düşündüm. buyrun link efendim

  (link: https://www.youtube.com/watch?v=BSdzDqYVEb4 tlc turkiye)

  spoiler: kadının evinden köpek dışkısı ve böcekler çıkıyor

  15 mayıs 2019 02:33

  2. Orjinalindeki evlerin yanında bizimkilerin evi tertemiz olduğundan seyir zevki vermedi. Benim odama bile gelseler daha gerçekçi olur.

  15 mayıs 2019 03:05

  3. GERçek bir tembel ve istifçi olarak beyan etmem gerekirse aşırı derecede kurgulanmış kötü oyunculuk içeren bir yapım.

  Bir kere o ev yeterince pis değil. O evde stok yok, istif yok, çöp yok. Banyo lavabo musluğunun üstünden akan sarımsı su gerçekçi değildi. kir öyle akmaz. Mutfakta yer alan ocakta yemek taşsa ya da dökülse o görseldeki gibi kurumaz. Salondaki tozlar sonradan dökülmüş gibiydi zira gerçek toz öyle parça parça olmaz, daha homojen ve ince olur. Köpek kakası ve çişi de gerçek obsesifler için öyle kolay ellenebilecek şeyler değil. Kaldı ki, üstüne kağıt atıp ayakkabının ucuyla silemezsin. Köpek evden çıkalı saatler olmuş ama maşallah çişinde gram buharlaşma yok. Gel gelelim yatak odasına. Dağınık yatak öyle olmaz. Siz bariz çarşafı kaldırmışsınız. Dağınık dolap ve oda da öyle olmaz. Siz dağıtmamış, giysileri aceleyle mıncıklayıp bırakmışsınız. Biraz dikkatli olalım lütfen cık cık cık! 

  15 mayıs 2019 03:08


  4. Saadet hanım yemin ederim çok iyi dayanmış bu ekibe.

  Kadının arkasından sürekli bir şeyler atmaya çalışırsanız, özel alanına saygı duymazsanız tabii ki size güvenmeyecek ve sürekli kontrol etme halinde olacaktır. Önerilerinizi kabul etmeyecektir. Ne kadar anlayışsız bir ekip bu böyle! Kadının eleştirilmedik bir donunu bıraktılar. Tlc bu ekiple devam edecekse ciddi bir eğitimden geçirmesi gerekiyor bu ekibi. Böyle saygısız bir ekibi herhangi bir istifçi evine sokmaz, altı üstü ortalığı bir ay toplamamış bir kadının bile evine sokması mucize.

  15 mayıs 2019 03:18

  5. Süpürge dyson değil mi? 

  Herşey aşırı yapmacıktı. Süpürge sporsor olmuş diye ne övdünüz ya. Ama güzel süpürge orası ayrı. kadının bi anda duygularına hakim olamayıp ağlaması, 5 dk önce iğrendiği kadına sarılması, pis olanın da benim eşyalarıma dokunmayın demesi filan. Yani tamam kadının her eşyasını çöpe atamazlar da kadın eşyasına değer verse zaten böyle olmazdı. Niye o kadar değerlendi o eşyAlar bi anda anlamadım. O da saçma. Ayrıca ingiltere- türkiye karşılaştırması yapmıyorum bile. Yani karşılaştırsam bile sadece hayvan kakası filan vardı bu evde ingilizlerdeki gibi. İstif vs. Yoktu. 

  Ayrıca o gözlüklü oğlana bayıldım. 

  15 mayıs 2019 03:40

  6. (yazar: serebro) nun girdisindeki linki görünce bir izleyeyim dedim. 15-20 dakika kadar zor dayandım. her şeyin kurgu olduğu o kadar belli ki...

  15 mayıs 2019 09:11

  7. sözlükte gördükten sonra açıp izlediğim tlc yapımı. programı sonuna kadar izleyebildim, beni aşırı sıkmadı.

  önce ekip için konuşayım, kadir'i çok sevdim fakat bu insanların üçü de gerçekten obsesif değil. obsesiflik farklı, temizliğe önem vermek, temizliği sevmek ayrı. eğer gerçekten bir uyarlama yapılıyorsa bence gerçekten okb'li bireylerden oluşmalıydı bu ekip. gerçek bir obsesif o köpek kakasına kafasına göre dokunamaz, başkasının tuvaletine elini rahatıkla sokamaz vs vs.

  evde bir olmamışlık, bir kasti kirletilmişlik bence de söz konusu, kurgu olduğuna katılıyorum. bizde de çok sayıda istifçi bulmak mümkün ama gerçek bir istifçinin de evine girip böyle orası pis burası pis diyerek eşyalarını arkasından atarsanız sizi kapı dışarı eder. bu tarz bir programda her iki tarafın da psikolojik problemleri vardır ve ciddi bir uzman desteğiyle programın yürütülmesi gerekir. bir tarafı maruz bırakırken diğer tarafı da yüzleşmeye ikna etmek böyle laylaylom bir iş değil.

  çok takılmam, vakit geçsin derseniz izlenebilir ama uyarlama olarak sınıfta kalmış bir program.

  15 mayıs 2019 10:37


  8. Lavaboyu temizlerken burasi benim dert teknem demiyo mu cok samimi , cok tatliydi ya.

  15 mayıs 2019 16:53

  9. İlk bölümü az önce izledim. Gözlüklü eleman kankam olsa da şöyle evi dip köşe temizleyip sonra karşılıklı türk kahvesi içsek dedim izlerken. O nasıl samimi bı insan evladı ya..

  15 mayıs 2019 16:59

  10. kurgu olduğu belli ama en çok kadir’i sevdim. hatta banyo temizlerken evine çağırdığı kısımlarda çok güldüm. kadiri keşke her bölüm izlesek.

  15 mayıs 2019 18:19