sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (9)
 • medya (0)

1. defalarca karşılaştığım durum. Avm tuvaletlerinde, sinema salonlarında, yemek yerken yan masamda, metroda ve daha bir sürü yerde karşılaştığım anlam veremediğim bir harekettir. Bir insan evladı topluma bu kadar saygısız olmamalı. Bahsettiğim şey koltuk altına deodorant sıkılması değil yanlış anlaşılmasın. Kafayı öne eğip saçlara parfüm şişesi boca etmekten bahsediyorum. Cidden tahammülüm kalmadı. Bu kadar vurdum duymaz nasıl olunabiliyor biri bana da açıklasın? Ben kimsenin parfümünün kokusunun üstüme sinmesini istemiyorum. İşe giderken otobüste, metroda öksürük krizine girmek istemiyorum. Bir de benim astımım yok. Astımı olan var mıdır alerjisi olan var mıdır diye de düşünmüyor insanlar. Kadın erkek ayırmıyorum. Daha dün gece metroda 3 erkek parfüm şişesi boşalttılar üstlerine. 3 ayrı koku birbirine karıştı. Nefes alamaz hale geldi insanlar. Sıkıldıktan sonra yapılacak bir şey de kalmıyor. Hiç bir çözümü yok.

Bunu yazıyorum çünkü belki biri vardır burada. Rica ediyorum yapmayın. bu kadar topluma saygısızlaşmayın.

1 kasım 2015 10:28

2. burdan parfümle duş alanlara sesleniyorum,

kullanmayın demiyoruz tabi ki kullanın, hele ki yaz aylarıysa ve kokuyorsanız ama biraz az sıkın nolur ya. isterse dünyanın en güzel, en başarılı kokusu olsun, bi odaya girdiğiniz anda o oda artık siz kokuyorsa ya da dışarda açık alanda bile yanından geçtiğiniz insanların burnunun direğini kırmayı başarıyorsanız cidden hiçbir anlamı yok yani. sadece rahatsız ediyorsunuz bilin istedim.

bence en güzeli biri sizin yanağınızdan filan öperken yaklaştığı mesafedir. o mesafede almalıdır kokunuzu, daha fazlası değil. sonuçta kişisel parfümünüz bu, oda parfümü değil ki.

1 kasım 2015 10:54

3. başka bir açıdan yaklaşmak gerekirse bu pazarlama taktiği olarak da kullanılıyormuş süslüler.

mesela bi süüpermarkete girdiniz aburcubur reyonundasınız o reyona atıyorum vanilya kokusu ya da benzer bi koku sıkılıyormuş. temizlik reyonuysa ona göre bi koku. insanların algılarından yararlanıp ürüne çekmek amacıyla yapılırmış. yani o aldığınız koku her zaman gerçekten de ürünlerden gelmiyormuş bazen özellikle yapılıyormuş.

1 kasım 2015 10:57

4. "önce ter kokusu meselesini halledelim de" diye yaklaştığım olaydır. zira bence ter kokusu daha fena bir durum. öncelik sıralamama göre ondan bir sonraki sırada da yolda yürürken ya da durakta otobüs beklerken sigara içen insanların dumanının gelmesi var. benim açımdan bu iki konu toplu kullanım alanlarında parfüm kullanılmasından daha sıkıntılı. tabii bunu astımı olmayan biri olarak söylüyorum. astım rahatsızlığı olan kişiler için bu yoğun parfüm kokusunun ne kadar rahatsızlık verici olabileceğinin farkındayım. sonuçta konu sağlık.

bu arada bence başlık çok yanlış olmuş. ilk girdiyi okumayan kişi konuyu çok yanlış anlayabilir ki ben de ilk gördüğümde "ya nerede sıkacağuduk?" diye sordum kendi kendime. neticede parfümüm kalıcı değilse dışarıda tazelemeye mecbur kalabiliyorum. ama burada bahsedilen konu "toplu kullanım alanlarında parfümün aşırı kullanımı" sanırım.

1 kasım 2015 11:05 1 kasım 2015 11:08

5. Ben bunu biraz görgüsüzlük olarak görüyorum. Çünkü gerçekten özellikle markalı kullanan insanlarda bunu çok yapıyo. Evet canım biz sıkmıyoruz bizim yok zaten emin olabilirisn :)

1 kasım 2015 11:09

6. Leş gibi terli kazak, yağlı saç, kıyafete sinmiş sigara vb. Kokulara bin kat tercih ettiğim durum.

1 kasım 2015 11:15 1 kasım 2015 11:16

7. Yanlış anlaşılmalar olmuş. Düzeltmek isterim ancak bahsetmeye çalıştığım şey kesinlikle aşırı kullanımı değil. Parfümün kapalı alanlarda insanların yoğun olarak kullandığı yerlerde sıkılması. Ben de insanların ter kokmamasını sigara kokmamasını tercih ederim. Ancak bunun çözümünün burnumun dibinde parfüm sıkmak olduğunu hiç sanmıyorum.

1 kasım 2015 11:30

8. Düşüncesizliktir. 2 gün önceki şehirlerarası yolculuğumda görevli kız yanıma oturup çılgınlar gibi şişeyi üzerine boşalttı. Dehşetle bakan gözlerime aldırmadan övünerek "parfümsüz hiç duramam ben yaaa" dedi ve gitti. Sonra beni aldı bir migren, bir alerji. Yolculuğumu rezil etti.

1 kasım 2015 13:47

9. otobüste sınıfta falan biri sıktığında bende hoşlanmıyorum(ve bunlar nedense hep ağır veya yoğun şekerli parfümler oluyor) ama avm tuvaletinde parfüm sıkmak kadar normal bir şey yok.O kadar da değil.Çoğu insan tuvalette tazeler zaten parfümünü.

1 kasım 2015 18:14 1 kasım 2015 18:15