girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (5)
  • medya (0)

1. İçinde helyum gazı bulunan ve bu sayede uçan balondur. Elinizden bıraktığınız an uçar gider. Çocukların vazgeçilmezidir. Eskiden almak kolay olmadığı için daha değerli olan uçan balonları odasının tavanında muhafaza etmeye çalışan fakat ertesi gün sönüp yere düştüğünü gören çocuklar şimdi birer yetişkindir. (yazar: miss miss )

14 şubat 2016 04:09

2. uçan balon diye bir şey yoktur aslında. İçine helyum gazı bastığınız takdirde neredeyse tüm balonları uçan balon yapabilirsiniz. Yani balon yapısından ziyade, balonu nasıl şişirdiğinizle alakalıdır.

Balonları helyum gazı ile kullanırsanız çok daha uzun ömürlü olurlar, özellikle şu tarz folyo balon modelleri;

https://www.tilkishop.com/folyo-balon

Küçük çocukların olduğu partiler için latex yerine, folyo balon modelleri önerilir patlaması daha zor olduğu ve bu nedenle çocukların bulup ağızlarına sokmaları ihtimali düşük olduğu için. Bu da küçük bir bilgi olsun.

20 haziran 2017 15:53

3. Minik kızımın pek bir sevdiğidir. Folyo olanlar daha güvenli olduğu için onları tercih ediyorum.

İki gün önce avm'de asansör sırası beklerken, kadının biri kendi çocuğunun latex balonunu birden kızıma uzattı. O anda engel olamadım ama bunlar patladığı için vermiyorum ben bu balonları dedim. Kendi çocuğu da balonum diye kendini yerden yere atmaya başlayınca kadın çekti aldı zorla kızımın elinden balonu. Kızım da ağlamaya başladı. Koşa koşa gidip uçan folyo balon almak zorunda kaldık. Kendi çocuğuna tanca mağazasından verilmiş, plastik çubuklu latex balonla oynamasın patlatır diye balondan kurtulmak için böyle bir yola girdi. Olmadı, olamadı. Bir de üstüne kızımı durduk yere üzdü, ağlattı. Neden bu kadar benciller ya nedennn. Yine sinirlendim.

Konunun çok dışına çıktım ama anlatasım geldi.

20 haziran 2017 16:06


4. bu isimde bir hamburgerci vardı eskiden, hey gidi hey... (gizlinot: swh )

20 haziran 2017 16:10

5. çocukluğumdur. ilk uçan balonumu alan rahmetli dedemi hatırlatır. ne zaman görsem içim burulur. zaman ne hızlı ve acımasız.

20 haziran 2017 17:40