yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (9)
  • medya (0)

  1. seviye dersanesi'ndeki Gülseren hocam. seni çok seviyorum, sen benim bebeğimsin. seni asla unutmadım. hayır seni sevmem arkadaşımla beraber evine ziyarete geldiğimizde bize hem kumpir, hem pizza alman değildi. bunları yapmasan da seni severdim. çünkü sen bana, matematiği sevdirdin. senin sayende üniversiteye giriş sınavında da, hatta senden 4 sene sonraki kpss'de de matematikte full'e yakın doğru yaptım. canımsın.

  evet, atandıktan sonra seni teşekkür etmek için aradığımda "hayatımdaki en dik başlı öğrenciydin ama iyi bari öğretmen olmuşsun" demene rağmen aşkımsın. çok nazımı çektin. aslansın, kaplansın.

  22 temmuz 2017 01:46

  2. allaaah derin mevzu. kabul edeyim hayatımda öğretmenler açısından hep şanslı oldum, belki de öğretmen oluşumun sebebi de kendileridir, hepsini öpüyorum.

  ama 5. sınıfta tanıştığım ingilizce hocam ve 6. sınıfta tanıştığım sosyal bilgiler hocam ciğerimin sağ köşesidir. bakın üniversite 4'e geçtim, hala görüşüyoruz. ikisi de o kadar mükemmel ve iyi insanlar ki. mezun olduktan sonra her zaman görüştük, haberleştik; düğünlerine, çocuklarının doğumlarına kadar gittim. onlar da her zaman beni arayıp sordular. (zaten ikisi çok yakın arkadaş bu arada) umarım ben de ileride az da olsa onlar gibi bir öğretmen olurum, canımın içisiniz <3

  22 temmuz 2017 02:43

  3. ilkokul hocam <3 kendisi ailemden sonra şu anki ben olmamı sağlamış ilk insan. o kadar önemliler ki sizi 6 buçuk 7 yaşınızda alıp 12 yaşınıza kadar büyüten, size ilk şeyleri, okumayı, yazmayı, matematiği, tarihi, bilimi öğreten, kişiliğinize, beyninize ilk tohumları eken insan ilkokul öğretmenlerimiz. sayesinde hiçbir travmam yok. ilkokul sınıfımdaki arkadaşlarımın çoğuyla hala çok yakınım ya da irtibattayım. hepimizin kalbindeki yeri bambaşka. hepimiz çok iyi yerlerdeyiz. hep onun sayesinde. bu arada ilkokul arkadaşlarımın anneleri ve öğretmenimiz hala ayda 2 defa gün düzenleyip görüşüyorlar <3

  ikinci ise kanserden 1 yıl önce kaybettiğim canım özel matematik hocam. lisede kayıp bir çocuk haline dönüşmüştüm ben. derslerim inanılmaz kötüydü. lise 3 te bu hocama derse başladım. bana sadece matematiği değil tekrardan aydınlık bir genç olmayı öğretti. ergenliğimde benimle uğraştı. öğretti yol gösterdi yılmadı bıkmadı resmen kişisel koçluk yaptı bana. ve ben üniversiteyi onun sayesinde kazandım. ona başladığımda matematiğim 1'di sonrasında ise lys matematikten 39 geometriden 21 net çıkardım. allah rahmet eylesin nurlar içinde yat dualarım her daim seninle <3

  22 temmuz 2017 13:39


  4. Ortaokuldan sosyal bilgiler öğretmeni Okan hocam, hala görüşüyoruz kendisiyle. O kadar bilgili, o kadar kendini geliştirmiş bir insan ki. Ayrıca öyle güzel de ders anlatır ve her öğrenciyi çalıştırırdı. Bu sene ygs sosyalde ne yaptıysam onun anlattıklarından aklımda kalanla yaptım ve sayısal halimle 30küsür net çıkardım, teşekkürler öğretmenim.

  Liseden edebiyat öğretmeni Güngör hocam, siz muhteşem bir detaysınız. Okulumda tekti resmen, her öğrencinin her derdiyle ilgilenir, bize yaşıtımız gibi yaklaşmayı da, baba gibi yaklaşmayı da çok iyi bilirdi.Aramızdaki bağ çok farklı, benden önce de kuzenimin 4 sene öğretmenliğini yapmış. Bizim okulda adı "Güngör Reyiz" kaldı. Benim için baba gibidir, kanka gibidir. Sizi çok seviyorum biricik hocam <3

  22 temmuz 2017 23:15

  5. bana attığı kazıkla asla unutamayacağım bir öğretmen var. olayı kısaca anlatayım; idareyle anlaşamadığı için dönem ortasında dershane değiştirdi ve beni de geçtiği dershaneye almak istedi.(sonraki dönem için) çok arada kaldım bende bu hoca yüzünden idareyle ters düştüm dershanemi değiştirmeye karar verdim. değiştirdikten sonra benimle hiç ilgilenmedi ve 1 sene sonra eski dershaneye geri döndü. siz olsanız ne düşünür ne yapardınız?

  23 temmuz 2017 18:28

  6. az önce oturmuş hayatımda başıma gelen saçma şeyleri düşünürken aklıma geldi. 

  lisede 9. sınıfım. iyi bir lisedeyim 470 ve üzeri puanla alıyor. 

  not: kendimden bahsedeyim. matematiğe her zaman çalışmışımdır. ilkokulda bile sınava çalışmadan girmezdim. sınıfımdaki arkadaşlarım çok kolay yea çalışmadan 100 aldım derken ben akşam stres içinde olurdum. yani matematik benim hep çalışarak başarılı olabileceğim bir dersti. derslerde anlamadığım yerleri ilkokuldan beri çekinmeden sorardım. ama nereden bileyim lisenin öyle leş bir ortam olduğunu. orada da sordum. 

  her neyse matematik hocamız vardı bir tane. ben derste hep anlamadığım yerleri sorardım. ama derste sorardım. tekrar anlatır mısınız diye. 

  bir gün bir yeri yine anlamadım. anlattı yine anlamadım. öyle bi celallendi ki “senin ilkokul öğretmenin öküz müydü hiçbir şey bilmiyorsun” minvalinde laflar etti. beni tüm sınıfın içinde ağlattı. benim zaten özgüven düşük artık hiç kalmadı yani. 

  her neyse ben böyle sora sora 9. sınıfta matematiği götürüyorum. ama bakın şuna dikkat edin her zaman dersi derste soruyorum. tenefüste hocanın yanına gittiğim yok asla. 

  bir gün beni rehberlik hocası çağırdı. gittim buyrun hocam dedim. dedi handelciğim matematikle sorunların varmış sanırım hocan konuşmamı istedi. 

  ben sanıyorum ki bana çalışma programı çıkaracak hani rehberlik öğretmeni ya. 

  demesin mi “acaba hocanın ilgilenmesi senin hoşuna gidiyor olabilir mi” 

  hayatımın şoku. utandım yok hocam dedim anlamadığım için soruyorum. çıktım gittim sonra tam da matematik dersiydi. dinledim dersi. o günden sonra da asla anlamadığım yeri sormadım. 10-11-12. sınıfta matematiğim leşti. 

  şimdiki aklım olsa aileme anlatır, gider hocayla konuşurdum hangi hareketim bunu düşündürdü diye. sadece derste muhattap olduğum adam yani. tenefüslerde soru sormak için peşinde bile koşmazdım. ki koşsam ne olmuş ben bir öğrenciyim o da bir öğretmen. doğal değil mi? 

  her neyse uzun oldu. o adama hakkımı helal etmiyorum. çok seveni vardı ama eminim ki bir o kadar da sevmeyeni vardır. 

  1 temmuz 2020 22:32

  7. İyi anlamda unutamadığım bir öğretmenim sanırım yok. Elbette sevdiklerim oldu. ama tam anlamıyla rol model olarak aldığım biri yok. Kötü anlamdaysa çok fazla var. Bir tanesini fakirlik anılarımız başlığında anlamıştım. ilköğretimin ilk beş yılını kabusa çevirmişti benim için. Sebepsiz yere kötü davrananlarla da karşılaştım. öğrencisine şiddet uygulayan, ders anlatmayan, derste askerlik anılarını anlatan vs. bir sürü öğretmen...

  Ben de öğretmenim şimdi. öğrenciliğimi hatırlayıp yapmamam gerekenleri yapmamaya çalışıyorum. bağ kurmak önemliymiş mesela bunu anladım. biraz daha iletişime açık, ulaşılabilir bir havanız olursa daha iyi oluyor. farkında olmadan birinin hayatına girebiliyor, etkileyebiliyorsunuz. sessiz sakin bir kız öğrencim vardı, farkında değildim benimle bağ kurmaya çalıştığının aslında. Sonra bir gün, ödevinin köşesine not yazmış, öğretmenim ben sizi çok seviyorum, iyi ki bizim öğretmenimiz oldunuz diye. görünce çok mutlu oldum. sonra baktım ki derse gayreti de artıyor. destekledim, gelişimini takip ettim, güzel bir yol kat ettik. onun için unutulmaz bir öğretmen olur muyum, bilmem. olmasam bile, bu kadarı bile yeter bana.

  2 temmuz 2020 00:06


  8. İlköğretimdeyken pervin hocam vardı. Teknoloji tasarım dersimize girerdi. Her dersten önce veya sonra bize şiir okurdu. Kocaman ve içi şiir dolu dosyasıyla hatırlıyorum onu hep. Ataol Behramoğlu, nazım hikmet, edip cansever gibi isimleri ilk ondan duydum. Büyülenerek dinlerdim. Kelimelerin neler ifade edebileceğini o ufacık dakikalarda öğrendim. Teşekkür ederim pervin hocam. Haberiniz olmasa da size hep minnettar kalacağım.

  2 temmuz 2020 00:23

  9. İlkokul öğretmenim Mahmure Hocam. Her öğrencisiyle ayrı bağ kuran, hepsine ayrı emek veren harika bir kadındı.

  2 temmuz 2020 01:20 15 ağustos 2020 15:06