yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (102)
  • medya (0)

  1. başrollerinde (gbkz: bergüzar korel), (gbkz: halit ergenç) ve (gbkz: onur saylak)'ın olduğu, balkan savaşının gölgesinde, 1912'de selanik'te yaşayan binbaşı cevdet ve ailesinin osmanlı gibi dağılmasıyla başlayan hikayesini anlatan kanal d dizisi.

  --------spoiler--------

  cevdet içerde

  --------spoiler--------

  ukde eklendi (yazar: pink jedi)

  27 ekim 2016 22:27 27 ekim 2016 22:57

  2. dizinin bazı kısımları cunda ve ayvalık'da çekilmiştir, geri kalanı ,istanbul'da beykoz kundura fabrikasında devam etmekteymiş.

  27 ekim 2016 22:49

  3. gerçekten iyi bir dizi olmuş, çok fazla beğendim, inşallah bitmez.

  29 ekim 2016 10:37

  4. açık konuşmak lazım, genelde bu tarz dizileri sevmem ama bence bu olmuş yahu, bayaaa olmuş hem de. izlemek gibi bir düşüncem yoktu aslında ama instagramda keşfette gezerken bir sahnesine denk geldim ve merak ettirdi. sahneyi paylaşan hesabın profiline dadandım tabii ki ve sonuç olarak yaklaşık beş dk önce oturdum ilk bölümünü bitirdim. sonu çarpıcıydı, ikinci bölümün fragmanı da güzel, bence her hafta perşembeyi beklettirir. umarım reyting hastalığına kapılıp gereksiz sündürmezler diziyi yoksa yazık olur.

  30 ekim 2016 15:57

  5. dönem dizilerini beceremiyoruz bu bir gerçek... olmuyor. her yerden fire veriyor... oyuncular ne kadar iyi olurlarsa olsunlar o yapaylık ve emanet duruş kendini belli ediyor. gelelim bu diziye:

  - animasyonlar göz kanatacak cinsten amatör ve özensiz...

  - oyuncuların aşırı yapay rum-türk aksanları oldukça rahatsız edici.

  - kullanılan çoğu yunanca replik yanlış.

  - döneme ait dil ve kültür kesinlikle yansıtılamamış arada biraz koklatıyor gibi olsalar da maalesef becerememişler.

  - sahneler arası geçişerde aynı sahneye ait iki karede dekorlar ve figüranlar farklı...

  - konuya ve iyi olan oyunculara yazık olmuş...

  30 ekim 2016 19:26 30 ekim 2016 20:00

  6. ben diziye hiç ısınamadım inandırıcılığı neredeyse hiç yok, olmamış bence. şimdiye kadar dönem filmi olup sevdiğim bir tek -hatırla sevgili- vardı. tek geçerim. (gizlinot: o sıralar ergendim o yüzden çok anlamamışta olabilirim)

  31 ekim 2016 14:50

  7. Geçenlerde Narcos diye bir diziye başladım, kısaca özetlemek gerekirse iki amerikan narkotik ajanının Kolombiyaya gidip ünlü uyuşturucu baronu Pablo Escobar'ı yakalama serüvenleri anlatılıyor. Diziye baksanız, bu iki amerikan ajanı tıpkı malkoçoğlu gibi, asla ellerinden uçan kuş dahi kurtulmuyor. Demeye çalıştığım, Amerika yapımı bir dizi ülkesinin propogandasını çok ama çok iyi yapıyor. Bu hikaye gerçek bir olaya dayanıyor ama dizide subjektif bir şekilde hep amerika ön palana çıkarılıyor, aslında escobar kırmızı bültenle aranırken gidip oğluyla beyaz sarayın önünde elini kolunu sallaya sallaya poz vermesine, en önemlisi dizide gösterilenin aksine pablo escobar gibi kaçakçıları besleyenin ilk başta her zaman amerika olmasına hiç mi hiç değinilmiyor.

  Buraya kadar okuduysanız, muhtemelen yanlış başlığa yazdığımı düşünüyorsunuz ama sadece daha rahat kıyaslama yapmak için bilinçli yaptım bunu. Vatanım sensin'de ne görüyorsunuz? Vatan dediğin nedir ki bir avuç toprak diyen bir kadın, arkadaşının karısına yavşayan bir adam, asker arkadaşını sırtından vurarak kalleşçe öldüren bir adam, vatanını satan askerler.... Yorumu size bırakıyorum. Elbette bazı objektif öğeler olsun, ama bir dizi kendi askerini, kendi ülkesini ancak bu kadar aşağılayabilirdi.. Yazık, çok yazık olmuş dedirten dizidir.

  Tanım: Kendi milli değerlerini hiçe sayıp ,ülkesini ve askerini olabilecek en değersiz şekilde yansıtan dizidir.

  1 kasım 2016 10:26

  8. cemberimde gul oya'da yurdanur tarafindan mehmet'e soylenmistir:

  "mehmet: bak, şairin de dediği gibi, sana gül bahçesi vadetmedim.... yani... ne bileyim burası... yurdanur bana gerçeği söyle, mutlu musun?

  yurdanur: sen kendini suçlu hissediyorsun mehmet, problem ben değilim. şikayet ettim mi hiç? hiç yüzüm asıldı mı? hiç sana belli ettim mi?

  mehmet: neyi belli ettim mi?

  yurdanur: öyle demek istemedim. evet zor buna alışmak zor. yeni bir yaşam kurmak, bir sürü alışkanlıktan vazgeçmek, yarını düşünmek, tüpü idare etmek, yemeğin etini az patatesini çok koymak da zor... ama çabalıyorum mehmet. ben öğreniyorum. seni, beni, ikimizi yaşatmayı öğreniyorum

  mehmet: ben mutlu musun diye sordum

  yurdanur: mutluluk ne? gördüğümüz filmlerdeki gibi ağaçların arasında kovalamaca oynamak mı? bu mu mutluluk dediğin? hayatımda ilk defa bir işe yaramayı, bir şeyleri yönlendirmeyi, yoluna koymayı öğreniyorum. mutluyum ben. sen varsın çünkü. sen şu kapıdan içeri giriverince, her şey bitiyor işte. saray oluyor tek göz oda. neden bunu düşündün? aksini mi bekledin benden? olmayacak mı sandın? başaramayacak mıyız? yapıcaz mehmet. bak nasıl güzelleşecek her şey göreceksin

  mehmet: ya ben... öyle demek istemedim

  yurdanur: benim yerim burası. senin yanın. sen benim hem ailem, hem vatanımsın artık."

  2 kasım 2016 06:38 2 kasım 2016 06:39

  9. Aslanim, yigidim halitim ergencim basladi. Ileriki zamanlarda moka sarmamasini diledigim guzel dizi. Halit resmen konusturuyor be kardesim.

  3 kasım 2016 20:02

  10. Fahriye evcen'e benzettigim yildiz karakterinin oldugu dizi.

  3 kasım 2016 22:32