yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (16)
  • medya (1)

  1. " Ağlamayı sevmem ben

  Kendimi pek üzmem

  Şarkılarla mutluluğu yaşarım ben

  Dünya bana küs olsa

  Kimse benimle konuşmasa

  Bir seven çıkar en sonunda

  Geçmiş için hayıflanmadım

  Gelecek için kaygılanmadım

  Rakı masasında melankoli yazmadım " deyip, içindeki tüm endişeleriyle, tüm naifliğiyle boğazın sularına bırakıp " yaşamak istemem artık aranızda "

  Fikrini eyleme dökmüş; bana göre ve hatta hatrı sayılır çoğu insana göre Türkiye' nin gelmiş geçmiş en iyi müzisyenlerindendir. Gelmiş Geçmiş en iyi elektro gitaristimiz olduğunu bir an bile düşünmeden söyleyebilirim.

  Annem 46 yaşında, yavuz yaşasaydı 45 yaşında olacaktı. O kadar erken gitmiş ki bize sadece kayıtlarını dinleme şansı kalmış. Freddie Mercury' yle birlikte asla canlı dinleme imkanı bulamayacağımı düşündükçe canım sıkılır.

  İlk kez müzikle haşır neşir olma durumu cura çalmasıyla başlıyor. Curadan sonra bağlama ve en sonunda elektro gitara duyduğu ilgiden sonra hayatının sonuna kadar kopamayacağı enstrümanını buluyor. Üniversite eğitimine Marmara Üniversitesi müzik bölümüyle devam ediyor ve orda Labirent adlı grubu kuruyor. Sonra duman grubundan tanıdığımız batuhan mutlugil' in babası batu mutlugil, kerim çaplı ve zafer şanlı' yla blue blues band' i kuruyor.

  Fuat Güner' le tanışmasıyla birlikte stüdyo müzisyenliğine başlıyor ve bu sırada kayıtlarıyla can verdiği albümlerin haddi hesabı yok.

  15 ağustos 2001' de- yoğun depresyon teşhisiyle bir hafta boyunca tedavi gördüğü hastaneden çıkarıldıktan sonra - boğaziçi köprüsünden bir daha hiç dönmemek üzere veda etti bize. Bu günleri gördü belki de önceden. Yavuz çetin gibi bir adam şu an yaşıyor olsaydı muhtemelen yaşarken ölmüş gibi hissederdi.

  Hiç görmediğim halde özlüyorum.

  5 kasım 2015 09:56

  2. Süslü sekmesinde başlığını görüp şaşırdığım merhum sanatçı.

  Eskiden mfö'nün gitaristiydi ancak kendi yaptığı blues/roc&roll albümleriyle ünlenmiştir. Boşanma sorunları dolayısıyla depresyonda olan usta gitarist 15 Ağustos 2001'de boğaziçi köprüsü'nden atlayarak intihar etmiştir.

  5 kasım 2015 10:21

  3. kıymeti bilinmemiş sanatçılardan kendisi malesef.. var mı duygularını bu kadar güzel yansıtmış bluescu şu memlekette..

  10 ocak 2017 09:46


  4. köle şarkısını çok sevdiğim şarkıcıdır.

  10 ocak 2017 23:23

  5. (link: https://www.youtube.com/watch?v=g4RS43ix158 yavuz çetin - çok istiyorum) şarkısını çok sevdiğim ve eğlenceli bulduğum insandır.

  10 ocak 2017 23:50

  6. Adını görmemle aklimdan " çok uzun zaman önce beni düşürdün tuzağına .. " diye başlayan köle şarkısı geldi. Eski sevgilim düğünümüzde dans şarkımız olur diyordu. Şimdilerde boynunu ısırttırıp ne oldu diye sorduğumda hırpaladılar biraz diyor.

  11 ocak 2017 03:34

  7. 'yaşamak istemem aranızda' dedi ve yaptı da...

  11 ocak 2017 09:59


  8. 16 yıl önce bugün "artık yaşamak istemeyerek" aramızdan ayrılan efsane müzisyen.

  Rock ve blues ilgilendiği türler arasındadır. Hatta blues'un ülkemizdeki öncüsüdür. Şarkıları geniş kitlelere ulaşamamış olsa da çok kalitelidir.

  Yavuz çetin'in adını ne zaman duysam kalbime bir ağrı saplanır. Yaşadığı süre boyunca hak ettiği değeri görememesi acı verici. Hissettikleri acı verici. yeteneğinin bu ülkeye fazla geldiğini daha doğrusu böyle insanların bu ülkeye fazla geldiğini düşünüyorum.

  Kendisi kusursuz bir gitarist olmanın yanında harika bir kişiliğe sahipmiş. Ayrıca her zaman yüzü gülen, iyi bir mizah anlayışı olan, çevresindekileri mutlu eden biriymiş. Zamanla her şeyin ona ağır gelmesini, yorgunluğunu ve yaşamına son verme isteğini çok iyi anlıyorum ama keşke o hassas kalbi hiç yara almasaydı ve bizimle kalsaydı. Onu bir konserinde canlı canlı izleyebilmenin zevkine varabilecektim, varabilecektik. Hayali bile güzel.

  Yavuz çetin'i hiç tanımıyorsanız bile rahmetli müzisyen Kerim Çaplı (gizlinot: diğer bir efsane) ile hayatının anlatıldığı 'Blue' adlı belgeseli izlemenizi öneriyorum. Özellikle hayatının bir dönemi rock müziğe gönül vermiş olanlar ve 90lara geri dönmek isteyenler buna bayılacaktır.

  (link: https://youtu.be/tP9z5idLZ2U Fragman)

  Girdimi Yavuz çetin'in sözleriyle sonlandırıyorum.

  Benden bir ruhsuz yaratmayı nasıl başardınız?

  Benden bir hissiz yaratmayı nasıl başardınız?

  Benden bir uyumsuz yaratmayı nasıl başardınız?

  Benden sizden biri yaratmayı nasıl başardınız?

  Yaşamak istemem artık aranızda

  Yaşamak istemem.

  ...

  Huzur içinde yat yavuz çetin, gerçekliğine inanamayacağım kadar mükemmelsin...

  15 ağustos 2017 21:59

  9.  "bir gün gelir herkes kendi yoluna gider,her şey nasıl başladıysa öyle biter"

  (link: https://youtu.be/3gH5_tWudvY her şey biter)

  16 ağustos 2017 00:04

  10. Sesi seks kokan müzisyen.

  16 ağustos 2017 03:21