yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (25)
  • medya (0)

  1. ay bu benim önemli noktaları yazarak çalışırım hep yazmadığım zaman sanki önemsiz bi şeye çalışıyomuşum gibime geliyo beynim öyle kodlanmış demek :p edebiyat okuduğum için zor olabiiyo bi ders için 20 sayfa not çıkardığımı biliyorum elim ağrıyo artık ama başka türlü de olmuyo, seviyorum yine de

  11 temmuz 2016 00:56

  2. ben yazmadan çalışamam.

  ben genelde sınav haftasına 1 hafta 10 gün kala yazarak notları çıkartmaya başlıyorum. sınav günü gelip çalışırken zaten bir şeylerin aklımda kaldığını görüyorum.

  evet ben notları çıkardıktan sonra sağ elimi 1 gün kullanamadığım (gizlinot: ciddiyim ) yada ağrısından kremleyip sarmak zorunda kaldığım çok oldu. ama sözel bir bölümde okuyorum çok fazla kavram ve kuram var başka türlü çalışamam.

  ha pişman mısın derseniz, asla. ben bugün bu kadar ortalama yaptıysam bunu çalışmama borçluyum. (gizlinot: ders çalışmayı seviyorum )

  11 temmuz 2016 01:13

  3. benim için çalışmanın karşılığı yazmaktır. sayısal olsun, sözel olsun senelerdir hep yazarak çalışırım. bir de ben kendimi bildim bileli yalnızca sınav haftası çalışırım. yani birkaç hafta öncesinden falan çalışma huyum hiç yoktur. böyle olunca vize-final haftası başlamadan bir gün önce girişiyorum not çıkarmalara, yazmalara. sağ kolum zaman zaman perte çıkıyor, çok söyleniyorum kendime ama her seferinde bu yazma maratonu mutlulukla tamamlanıyor. bir daha kolay kolay unutmuyorum yazdıklarımı çünkü.

  11 temmuz 2016 09:05


  4. En temizidir. Her hafta güzel not çıkarıp final haftası sakin sakin temize çekersin tekrar tekrar aynılarını yazdığın içinde aklında kalır final haftası yorulmazsın.

  11 temmuz 2016 23:50

  5. dahiliye ve cerrahiye çalışırken sürekli yaptığımdı çünkü vizitin nerde ne zaman olduğunu bilmiyoruz ve çıkılan servise göre o notların elinde olması insanı fazlasıyla rahat hissettiriyor tabii ki düzenli yazılması gerekiyor ve notların da kişiye özel olması gerektiğini düşünüyorum

  12 temmuz 2016 12:06

  6. istisnasız her derste yaptığım şey. zaten idari bilim okuduğum için derslerim genelde sözel.

  ben dersin slaytlarını indirip, bir sayfada 4 slayt olacak şekilde çıktı alıp, sonra kitabı okuyup slaytta olmayan şeyleri o çıktının üzerine ilgili yere not alıyorum. evet çok zaman alıyor, çok yoruyor ama bu şekilde not çıkararak istemsiz bir şekilde öğrenmiş oluyorsunuz. bu notları bazen 1, bazen 2 kere okuyunca sınava hazır oluyorum. hayır ezber yeteneğim de muazzam falan değil, sadece yazarken farketmeden öğrenmiş oluyorum. en azından bende böyle işliyor. aynı zamanda sadece okursam aşırı uykum geliyor, not çıkardığımda vücut okumak dışında da bir şeyler yaptığından daha kendimde, daha uyanık oluyorum.

  yani benim nezdimde gerçekten çok zaman alan, fakat aldığı zamanın hakkını veren yöntem.

  2 aralık 2016 16:28

  7. Ben bu işin önünü alamayıp her yeri yazıyorum. kitabın, notun her ne ise kaynak, ilkel yolla fotokopisini cekmeye baslayinca amaaan diyip bırakıyorum. (gizlinot: asdf :d)(gizlinot: kaç yıllık öğrencilik yaptım çalışmayı öğrenemedim swh )

  2 aralık 2016 17:26


  8. asla yetiştiremem bu yönteme ne zaman başvursam. benim için en iyisi fosforlu kalemle (ama tek bir renk olacak, renk geçişleriyle uğraşmak da baya zaman kaybettiriyor.) ya da bir tükenmez kalemle önemli yerlerin altını çizerek çalışmak. tekrar yaparken de başka bir renkle çizerim genelde öncekiyle karışmasın diye.

  2 aralık 2016 23:12

  9. hem sayısal hem de sözel derslerde başarılı olmanın benim için tek yolu. bazen birkaç kez not çıkarıyorum. en son kısa kısa not çıkarıyorum. ne kadar çok yazarsam o kadar aklımda kalıyor. renkli kalemler de işe yarıyor tabi. mümkün olduğunca kendime göre görselleştirmem lazım. edebiyat ve tarih sınavlarında, kendi notlarımı gözümün önüne getirerek daha iyi hatırlıyordum. bazı insanlar da defalarca ses kaydı dinleyerek daha iyi aklında tutar bilgileri mesela, ben de ise tam tersi. dinlerken dikkatim dağılır.

  2 aralık 2016 23:33 2 aralık 2016 23:34

  10. belki amelelik ama benim için kısa zamanda çok şeyi öğrenmenin tek yolu bu. çok vaktimi alsa da, önemli bir sınava not alarak çalıştığımda okumama dahi gerek kalmıyor. ilk kez kapağını açtığım bir final sınavında, sınavdan iki üç saat önce başlayarak notları yazıp tam puan almışlığım oldu. okuyarak bunu başaramıyorum malesef. zeka türüyle ilgili bir şey sanırım

  3 aralık 2016 00:07