yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (16)
  • medya (0)

  1. aranızda müslüman olduğu halde çıplak yıkanan süslüler var biliyorum, (link: https://www.youtube.com/watch?v=WHfqVhl-NZQ#t=50s müslümanların asla çıplak yıkanmaması) gerektiği ile ilgili bir hadisle bizi aydınlatan büyük ihtimalle (link: https://www.youtube.com/watch?v=81bexAa7w5g 31 çekmekten çıldıran) bir adet yeni nesil şarlatan çakma hocanın sözünün ulviliğine ait bir nasihattir (link: http://imgim.com/etccpu.gif bu başlık).

  lan bizim milletin pis kokmaması mucize olurmuş zaten. adamlar ciddi ciddi kıyafetle yıkanmaktan bahsediyor. gece yıkandım cin musallat oldu hoca bir okuyuver diyor ve biz bu iq ile yaşamını sürdürebilmiş canlı formları ile aynı toplumda yaşıyoruz.

  müslüman asla çıplak olmamalıymış. zaten buralara hep seksli ayıplı şeyler yazıyorsunuz. inşallah giysi ile yaparsınız bundan sonra. bunu uygulamayıp cini, şeytanı başınıza musallat edip soru cevap'ta anonim olarak sızlanmayın lütfen.

  bir de arkadaş cinlerle çok bir hasbihal olmuş herhalde cinlerin büyük bir kısmının kafir, azınlık bir kısmının müslüman olduğunu bizlere aktarıyor. artık 3 harfli görünce hangi dindensin mübarek diye din kontrolü yapıp ona göre pilavlı yemeye götürüyor herhalde.

  9 ocak 2017 03:26

  2. ilkokuldaki din hocamın da söylediği şey. üzerimizde külot olması gerekirmiş yıkanırken. o dönem çok korkmuştum da annem kızmıştı.

  aynı hoca kar tanelerinin birbirine değmeden yağdığını çünkü hepsini meleklerin attığını söylemişti. bunu da anneme söylemiş, sen fen bilgisi dersi alan akıllı bi kızsın karın nasıl yağdığını biliyosun saçmasapan şeylere inanma cevabını almıştım.

  bu arada hoca aslında çok iyi niyetli, iyi bir insandı. bize hep iyilik yapma öğüdü verirdi, cinlerden biz çok ısrar ettik diye bahsetmişti. kendisine şu an bile kızamıyorum, çünkü severdim. ama inandım mı, hayır.

  9 ocak 2017 11:13

  3. True story bir dinleyin hele.

  En son köye gideli 5 yıl falan oldu küçük kuzenlerimle takılıp eğleniyorduk. Ramazan ayı oldu dedemler hep camiye giderdi anneannemle. Orda da genç bir hoca varmış kadın ev ev gezip hem sohbet ediyor hem de dini bilgiler veriyor. Neyse bize geldi bir gün bol kitap okuduğum günlerde geldiğini görmedim indim bahçeye dinliyorum anlattıklarını canım kız kardeşimle. Öyle şeyler anlatıyor ki hep korkutma amaçlı. Kuzenlerimin yüzü allak bullak oldu biz kardeşimle ya he he diyoruz. En son bu konuya geldi havluya sarılıp banyo yapın yoksa çarpılırsınız dedi direk. Ben dayanamadım nerden biliyon dedim niye çarpılalım insan doğarken çıplak doğuyor niye çarpılmıyor falan. Dedi işte banyoda çarpılan çok hocalara gelen okutan kendini ayrıca bebeklerin bazıları neden engelli doğuyor bir düşündün mü. Allaaahh dedim sonra. Bu kadar cahil olmayı nasıl beceriyosundan girdim saydım da saydım. Kadın da apar topar kalktı gitti. Anneannemlerde beni suçladı tabii bir susamadın anlatsın diye. Sizinle mi uğraşacam diyip odama çıktım çok şükür dedim annem babam iyi ki benim ebeveynlerim. Bu olaylar yüzünden adım anarşik olarak anılır zaten swh.

  Bir olay daha var yazasım geldi onu da anlatim nolur ya swh. Kısa olacak söz.

  Bu ablaların sohbetine katıldım neler dönüyor diye. 8. Sınıfım yatıya kalıcaz arkadaşlarla eğlenicez gece olsun diye bekliyoruz. Neyse matematik hocası olduğunu iddia eden kadın cinleri anlatmaya başladı. Sonra üniversitede ev arkadaşının çıplak banyo yaptığını ayaklarının ters döndüğünü söylemişti. Kendiside görmüş ayrıca. Gece oldu herkes altına zıçıyor aferdesin uyuyamıyor. Bende diyorum olabilir mi falan ama korktum. Ondan sonra bir müddet annemi kapıya diktim öyle banyo yaptım.

  Bu olayları din üzerinden insanları sindirme politikası olarak görüyorum. İnsanlara hep bir şeyden korkması gerektiği yönünde telkinler yapıyorlar.

  9 ocak 2017 11:50 9 ocak 2017 12:28


  4. hayatımda duyduğum en boktan hurafe olmaya aday. ulen sıçarken de izler o zaman cinler minler. donunuzu indirmeden altınıza sıçın.

  9 ocak 2017 12:01

  5. (bkz: beyin yakan başlıklar)

  9 ocak 2017 12:19

  6. Ilk duyduğumda baya baya inanmistim buna ama dalga geçmeyin kucuktum :d bunun değişik versiyonlari da var aman duş alırken sakın cis yapmayın orda çocukları olurmuş üstüne gelirse kizarlarmis falan :d bi de şey vardı birinin arkadaşı akşam ezanindan sonra duş almış carpilmis çünkü gunahmis :d ne kandirilmisiz be

  9 ocak 2017 12:21

  7. ablama ortaokuldayken din hocası tarafından anlatılan hurafe. annem ablamı bir gün kıyafetleriyle banyo yaparken yakalıyor, nedenini sorunca ablam ağlayarak anlatıyor. meğer aylarca o şekilde banyo yapmış çünkü "cinler tecavüz edebilirmiş". annem de (12 senelik tekvandocu, cabbar bir eğitimci o zamanlar) okula gidip adama soruşturma açtırıyor. adam başka okula alınıyor, oradaki çocuklarla da aynı haltı yemesin diye anacım bir de adamı bir köşede sıkıştırıp bir güzel paralayıp tehdit ediyor: "o cinlerin o kızları izlediğini söylediğin gibi aynı benim gözüm senin üstünde". tabii bu olay yaklaşık 25 sene önce falan olmuş, umuyorum ki ablamdan sonraki öğrencilerine bunu yapamamış olsun.

  meslekten ihraç edilmesi gerekirken başka okula alınması da nasıl bir kokuşmuş sistemdir, iyi ki arkamda hep güçlü duran tekvandocu bir annem olmuş swh.

  9 ocak 2017 12:47 9 ocak 2017 14:16


  8. bana da çocukken şort giydiğim için kabir azabı çekeceğimi söyleyen komşunun anlattığı hurafe. çocuk halimle "ulan donla mı yıkansam ya?" diye düşündüğümü hatırlıyorum.

  bir de bu hurafenin ekürisi olan hurafe var, o da: "ezan okunurken tuvalete gitme çünkü ezan vakti cinler tuvalete kaçar". bunun için de "e madem cinler sadece ezan vakti tuvalete gidiyor, o zaman gün boyunca ezan vaktine kadar tuvalette kalalım, ezan okununca çıkalım" diye düşünmüştüm.

  eski komşu kalp ben.

  9 ocak 2017 13:15

  9. (link: https://youtu.be/u8-xTOdlyaA?list=RDu8-xTOdlyaA&t=65 bunu) siz istediniz.

  9 ocak 2017 13:31

  10. ulan duşa girmeden önce bi süslüye bakayım dedim şuan duşa giremiyorum korkudan sfsdadsfasd

  9 ocak 2017 18:33