sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (14)
 • medya (1)

1. Acun ılıcalı'nın tv8 ekranlarında eylül 2014'te startını verdiği bbg türevi uyarlama yarışma. 10 ay sürmesi ve yarışmacıların sıfırdan hayat kurmasıyla bbg den ayrılıyor, yarışmacılar oturdukları koltuktan uyudukları yatağa kadar her şeyi içerde çalışarak kazandıkları paralarla alıyorlar, yani burada üretim şart. Her birinin bir yeteneği, gerçekleştirmek istediği ütopyası var ve elenmeden bunu başarmaya çalışıyorlar. İki haftada bir eleme ve her eleme sonrası dışarıdan yeni bir yarışmacı dahil olması şeklinde bir sistem var.

Kalabalığın olduğu her yerde olan gruplaşma burada da var ve annem sayesinde izlemeye başladığım yarışmada semih ve grubunu destekliyorum. Hatta bu haftaki eleme için karşı grup kimi yazar acaba diye annemle kafa kafaya falan veriyoruz. Murat ve altar'ın tehlikede olduğunu düşündüğümü belirtince annem murat'a 2, altar'a da 1 oy attı. 1 sms 2 tl imiş anneme bakın resmen fanatik.

Ekşi sözlükte de çok popüler olan yarışmayı burda benden başka izleyen yok galiba, niye böyle yapıyorsunuz, iki sohbet ederdik ya.

17 nisan 2015 12:18

2. internetten 7 24 izlenebilen yarışma programı .bir kişi elenip ertesi gün 2 yeni yarışmacı geliyor.aralarında oylama yapıp kalmasını istedikleri yarışmacıya oy verip az oy alanı yolluyorlar.el becerileriyle yaptıkları ürünleri e ticaret yoluyla satıp para kazanıyorlar.başta semih ve grubunu desteklesemde kurretülaynın şımarıklıkları ve semihin buna göz yumması yüzünden artık tuncayların grubunu destekliyorum.tuncayın o güzel sesi ve hoşgeldin yorumu da buna sebep olabilir bilemedim şimdi.

17 nisan 2015 12:33 17 nisan 2015 12:34

3. (bkz: liberland)

17 nisan 2015 14:40

4. 7/24 bir uygulama üzerinden canlı yayın yapan, Tv8'de yayınlanan yarışma. İlk başlarda kim izliyor bu saçma yarışmayı diyordum baya sallıyordum yarışmaya. daha sonra etrafımda izleyen insanlar olduğu için zorla izlemeye başladım. Şimdi yakaladıkca izliyorum mutlaka yarışma kara delik gibi izledikçe insanı içine çekiyor.

27 ağustos 2015 02:21

5. ilk çıktığında uygulamasını indirip bakmıştım "ne yapıyor bunlar" diye ama sonra saçma bulup silmiştim. Televizyonda denk geldikçe "abi kim izliyor bu salak yarışmayı ya" diyip kapattığım çok olmuştur. (gizlinot: teyzem izliyormuş ) Şimdi ise sıkıntıdan mı bilmem resmen sardım programa. Analiz falan yapıyorum; oturduğum yerden

"ulan bu murat ne kaynana çıktı ya"

"kurre nasıl da resti çekti ama"

"altar da g*tünü beğendi sallamıyo şimdi kimseyi bak görüyon mu helaal" diye tv ile konuşuyorum (gizlinot: delirdim mi yoksa ben ). (gizlinot: tuncayla bahadır favorim bu arada)

Yalnız çok enteresan bir şey var; insanlar, Yarışmacılara hediyeler, notlar falan gönderiyorlar. Hele o gazeteden ne para kazandılar abi ya. En son 270.000 tl idi. Şaka gibi. Bizim millet ya çok zengin parayı nereye harcayacağını bilmiyor ya da çıldırmış.

Bir de bir gün baktım babannem bunu izliyor. Dedim "niye izliyorsun?". "Strateji öğreniyorum kızım" dedi. (gizlinot: 70inden sonra ne yapacaksa strateji)

27 ağustos 2015 02:54

6. bana aşırı derecede boş gelen yarışma. o kadar insanın işi, gücü, arkadaşları, ailesi aldıkları ücretten daha mı değersiz de normal hayatlarını bırakıp dünyadan bi haber bir yere tıkılıyor ve birbirlerini yiyorlar merak ediyorum. ülkede ve dünyada olan onca şeyden habersiz orada ana okulu çocukları seviyesinde birbirleriyle didişiyorlar (gizlinot: biri tuvalete giriyor diğeri onu rahatsız ediyor ve uyarılınca da banane banane diyerek devam ediyor ) dedikodu, aldatma ve kavga' ya meraklı halkımızda izleyerek bu saçmalığa çanak tutuyor tabi.

28 ağustos 2015 13:57

7. Semihi bataklıkta açan çiçeğe benzetiyorum .Hayatı boyunca sessiz adamlarla karşılaşmış sarısiyah semih için tek meziyeti konuşmak olan birini görünce ekrana yapışıp kalıyor. Yaratıcı adam laf cambazı . Beni benden alan ise ilk bölümlerde şunu şuraya koyayımda sabah tartışma çıksın

19 eylül 2015 11:55

8. ccc tuncay kes ccc

tanım: finaline minicik bi zaman kalan yarışma

19 eylül 2015 15:23

9. Semih'in kazanmasını istediğim yarışma. Tam bir strateji adamı.

Cafe grubu dava grubuymuş ya en asil duyguların insanlarının grubuymuş, semih'in günlüğünü çalıp okumuştu bu adamlar ya ne kadar erdemli insanlar. Çocuğun korkuluğunu diktiler, fotoğrafını darta yapıştırıp ok attılar. Şimdi anlatınca komik geliyor gülüyorum ama izlerken sinirleniyordum assggafaa. Semih aynı dille cevap vermedi tek tek postaladı elemanları hep en popüler kişi oldu. Ben parama kıyamam ama annem semih'e oy atıyor :)

Ne demişti reis "her gün birini, bir gün hepsini." cocuk tek başına 14 cafeci eledi. Altar, murat abi, dilay falan ben komple hepsini seviyorum.

Tuncay kes ütopyasını tamamladı evet 4 ayrı kızla aşk yaşayıp hepsine dışarda beni bekle demek gibi ütopyası varsa başardığı doğrudur. Tüm sevgilileri aynı anda eve girmesi programın en komik olayıydı. Komik adam tuncik. Yarışmadaki sevgilisi pınar semih kazansın diye ot atmış üzerine 3 tane daha sevgili yapınca tuncik ahaha.

Semih yazıp 1899agsfaafs şaka şaka o kadar da değil ama bir yıl izledim ben bunu semih kazansın diyorum.

20 eylül 2015 17:19

10. semih gibi bir insanı kim neden destekler anlamıyorum, anlayamam. adamın içinde her kötülükten bir parça var resmen. ilk izlediğim andan beri desteklediğim kişi Tuncay Kes'in inşallah birinci olacağı 330 günlük serüven.

20 eylül 2015 22:50