yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (97)
  • medya (1)

  1. Videolarının neden yasaklandığını açıklayan bir (link: https://youtu.be/m1mXDfuIWLw Video) yayınlamış,

  literatür taraması yapar gibi arşiv tarayan, akademik magazin kanalı. (gizlinot: Swh)

  17 nisan 2018 13:44

  2. ya videoları aşırı iyiydi tvde boş boş geyik magazin yapıyorlar da bu kanalda çatır çatır her şeyi belgeli ortaya sermişti ama yasaklamışlar videolarını...

  bi abone olun be hayrına o kadar emek :D magazin severlere tavsiyemdir bu kanal

  17 nisan 2018 20:17

  3. youtube da önerilenler kısmında tesadüfen karşıma çıkmış magazin kanalı.sansasyonel olaylar üzerine çekilmiş videoları var.ama ucu bazı medya patronlarına dokunmuş ki videoları kaldırılmış ben facebook sayfasından izledim özellikle petek dinçöz ile ilgili video kaldırılmasında etkili.ayrıca üzdün foolish kazanova reis 

  17 mayıs 2018 14:16


  4. Hayatımda ilk defa bir kanalın bildirimlerini açtım, öyle diyeyim. Umarım daha fazla kaldırılmaz videoları.

  Başta akıllara Madi Clara'yı getirse de(gizlinot: Daha seviyelisi diyelim ), daha çok Eski Türk magazinine, maraba televole ahı ahı ahı zamanlarına eğilmekte. Uzun uzun araştırıp güzelce montajlıyorlar, anlatım akıcı, hoş. Magazinden ziyade belgesel gibi. "bir bacının anatomisi" serisinin tamamlanmasını ve demet şener videosunu dört gözle bekliyorum çünkü hayats

  24 mayıs 2018 02:09 24 mayıs 2018 02:14

  5. yeni keşfim. aaa diye diye izliyorum. montajlar falan her şey çok güzel olmuş.sırf video için okuduğu kitaplara çok güldüm. resmen videolarda çok büyük bir emek var. kendisi sayesinde petek dinçöze üzülüp samimi hissetmeye başladım. eskiden magazin bile daha güzelmiş devam şokopop. bu arada seren serengil ve gülben ergeni anlatan videosu sadece facebook sayfasında var. meraklılara duyurulur.:)

  24 mayıs 2018 09:23

  6. Burada görünce bir bakayım dedim,gayet başarılı bir magazin deşifresi kanalı gibi bir şey olmuş.büyük emek olduğu kesin çünkü içerdiği görüntüler,belgeler hep araştırma isteyen şeyler.sardım baya izliyorum şu an.

  24 mayıs 2018 10:17

  7. Ay kızlar aradığım kanı buldum gibi hissediyorum.d İnanılmaz eğlendim izlerken. Bayılırım 90lar 2000ler dedikodularına. Can tanrıyar videoları engellemek istediğine göre anlattığı çoğu şey doğru diye düşünüyorum. Bu arada bir tek ben değil herkes düşünüyordur heralde ama kanalın sahibi gerçekte de magazinci bence.(gizlinot: mesela esin övet) capslock işte ucubelik işte basitlik yaşasın şokopop capslock asdfghjkk

  24 mayıs 2018 12:45


  8. her videosu adeta bir tez hazırlarcasına hazırlanmış, inanılmaz profesyonel magazin kanalı. kullanılan kelimelerden tutun verilen referanslara kadar inanılmaz emek verilmiş, magazine gönül vermiş birileri tarafından hazırlanmış bariz. şu an tv'de gördüğümüz misojinist ve seviyesiz yorumlardan sonra ferah ferah mis gibi gelmiştir.

  25 mayıs 2018 04:28

  9. gerçekten çok özenle hazırlanmış videolardan oluşan, kanıtlarla gelen (bkz. bana kanıtlarla gel), sanırım daha önce medya sektöründe çalışmış bir insanın (instagram canlı yayınında mı ne, öyle bir şey demişti sanki, atmayayım şimdi) youtube kanalı. fenomen olmaya aday. yakın magazin tarihimize ışık tutması gerçekten çok önemli çünkü magazin tarihi dediğimizin içinde aslında mafyası, derin devleti, her şeyi var gördüğümüz kadarıyla. bu nedenle videolarının yasaklanması çok doğal. beğenerek takip ediyoruz.

  25 mayıs 2018 23:20

  10. önümde yapılması gereken tonla iş var, evi toplamam lazım her yer leş gibi, kişisel bakım konusunda yapmam gereken şeyler var ama hepsini bir kenara iterek yağlı saçlarımla yaptığım topuzdan hiç utanmadan bu kanal hakkında birkaç şey yazmak istiyorum.

  basit bir magazin kanalından çok, türkiye'nin yakın geçmişi ve şimdisi hakkında çok ciddi ipuçları bulabileceğiniz bir kanaldır şokopop. bizim ülke nasıl yönetiliyor, neden bazı insanları sürekli görüyoruz, mesela (gbkz: noname) birileri nasıl bir anda inanılmaz yükselirken işinin ehli insanlar yükselmiyor gibi soruların cevabını merak edenler için birebir. bunu sadece "ünlü olmak" veya "şarkıcılık" konsepti için söylemiyorum, iş dünyası ve siyaset dünyasının iç dinamiklerine de değiniliyor. yani, biz sıradan vatandaşların bilmediği bir oyun var ortada, o oyunun kurallarını bu kanaldan çok net öğrenebilirsiniz.

  üşenmedim, internette bu kanal hakkında yazılanları tek tek okudum. çoğunluk bu kanalın arkasında bir gazeteci olduğunu düşünüyor. bence de öyle, çünkü 97 hürriyet arşivine ulaşıp spesifik haberleri taramak çok uğraştırıcı bir iş, alışık olmayan bunu yapamaz. ayrıca, yapsa bile olay örgüsü bir noktadan sonra kayar. yani ben para verip tüm gazetelerin dijital arşivlerine abone olsam mümmmmmmkün değil böyle bir iş çıkartamam. kafam patlar. düğüm olurum.

  ikincisi, insanlar genelde bu işin magazin, siyaset ve iş dünyasının leşliklerini çooook iyi bilen, ama bunlardan sıkılmış ve belki de emeklilik arefesinde olan birisi tarafından yapıldığını düşünmüş.

  ****

  konuyu değiştiriyorum. malum, fi-çi-pi kitap üçlemesinde geçen ünlülerin gerçek ünlüler olduğuna dair kuvvetli şüpheler var. kitabın ana karakteri can manay'ın yaptığı psikanaliz programına konuk olan ünlüler, bizim gerçek ünlülerin isimleri değiştirilmiş halleri. isimler de orijinal isimlere benziyor. bu arada kitabın kapağında "bu hikayedeki en sıradışı olaylar gerçektir" gibi bir şey yazıyor.

  hatta, zamanında bir ekşi girdisinde bu ünlülerin hepsi teker teker özellikleriyle deşifre edilmişti (örn. kitaptaki seksomanyak kadın düşmanı xxx yyy = gerçekteki şu ünlü diye). girdide bizim ünlülerin isimleri bir iki harfleri değiştirilerek ve soyadları gizlenerek verilmişti. buna rağmen o girdi uçuruldu, çok aramama rağmen tekrar bulamadım.

  ****

  özetle, kitabın yazarı (gbkz: azra kohen), zekice bir iş çıkartarak hiç çaktırmadan bizim ünlülerin ipliğini pazara çıkarmış. şimdi kişisel fikrime geçiyorum. bence kitaptaki tüm karakterler (gbkz: gerçek) ünlülerden esinlenme. azra kohen, can manay'ın programına katılan ünlülerin isimlerini gerçeklerine çok benzer kullanarak bunun ipucunu vermiş, kalanını bizim bulmamızı beklemiş diye düşünüyorum. can manay ve duru durulay'ın kim olduğuyla ilgili dedikoduyu duymuşsunuzdur (gizlinot: duymayanlar soru-cevap aparatında can manay yazarak aratsınlar)

  ****

  kitapta ana karakterler arasında ilginç bir profil daha var: (gbkz: özge egeli). gazetecilik mezunu özge egeli, can manay'ın gerçek yüzünü herkesten önce keşfediyor ve gerçekleri ortaya çıkarmak adına bir dizi hata yapmaya başlıyor. özge, idealist bir gazeteci. doğrucu davut. bir sonraki gizli notta spoiler var: (gizlinot: kitapta en sonunda meclise giriyor)

  ****

  gerçek insanlardan esinlendildiğine dair bana göre kuvvetli şüpheler olan bu kitapta özge egeli gibi bir profilin gerçek olmama ihtimali yok bence.

  ****

  eski konumuza geri dönelim: şokopop. işte bütün bu bilgiler ışığında, şokopop'un arkasındaki idealist gazetecinin (gbkz: özge egeli) karakterinin esinlenildiği kişi olduğunu düşünüyorum. camia içinde bilinen birisidir, ama biz dışarıdan onun bu yönlerini bilmiyoruzdur muhtemelen. ay bi de o...pu seyhan çıkıyormuş o gazeteci (gizlinot: asdjkasld)

  *****

  özge egeli kimden esinlenilmiş olabilir konusunda bir spekülasyonum var. şu kitabı düşününce böyle ünlülerin kirli çamaşırlarını ortaya dökmeye en yakın kim aklınıza geliyor? bu karakterin kendisi kitabın içerisinde biraz kayırılmış sanki (gizlinot: spoiler dediğim konuda). benim spekülasyonum, özge egeli karakterinin kitabın yazarının bizzat kendisinden esinlenildiği yönünde (gizlinot: bu ithamdan gg olmaz herhalde) (gizlinot: romanın yazarı karakterlerden birini kendinden esinlenmiş wowowowowow çok büyük şok değil)

  ****

  doğrudan şokopop'un arkasında bahsi geçen yazar vardır demiyorum. ama şokopop'un arkasında kim vardır acaba diye kendime sorduğumda, seçeneklerin arasına:

  -idealist genç bir gazeteci

  -susmaktan sıkılmış yaşlı bir kurt gazeteci

  -kitabın içeriği sebebiyle bahsettiğim yazar

  koyardım kesinlikle.

  ***

  her halukarda şokopop'u cesareti ve titiz çalışması için kutluyorum. umarım videolar yayınlamaya devam eder. şunun da uyarısını yapayım: gerçeklerin bir gün ortaya çıkmak gibi kötü bir huyu vardır. bugün ben bunu burda yazarım, sildirirsiniz. sonra gider reddit'e yazarım, hiçbir şey yapamazsınız (gizlinot: swh), şokopop'u her yerden engelletirsiniz, gider en kıytırık video streaming kanallarından insanlara ulaşmaya devam eder. güneş balçıkla sı-van-maz. en azından bu çağda.

  ayrıca kız gülben, iş adamıyla kaçamağa gidip (gbkz: çeçen) baskınına uğramak ve rehin alınmak nedir ya ahahaha (bkz: swiss otelde kaçamak yaparken çeçen baskınına uğramak) diye bir deyim kazandırdığınız için teşekkürler.

  eksi editi: hevesle yazdığım ve uzun uzun anlattığım teorinin her 2 kişiden 1i tarafından eksilenmesi gerçekten üzdü. fikre katılmamak dışında tarz ve uslupla ilgili bir sorun varsa mesajlarınızı bekliyorum, çünkü farkında değilim.

  1 haziran 2018 23:56 2 haziran 2018 13:59