sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (46)
 • medya (0)

1. 3-4 yıl öncesine kadar altından ölesiye nefret ederdim. her şeyim gümüştü.

sonrasında ne oldu bilmiyorum ama altın aşığı oldum çıktım. gümüş rengi sadece birkaç takım var artık. altının cilt alt tonuma uyumlu olmasının da etkisi vardır bunda illa ki.

bana göre, altın rengi takılar giyilen giysiyi çok daha kaliteli ve özenilmiş gösteriyor. mavi bir jean, siyah tişörte ek olarak üst üste takılmış üç dört tane gold takının yarattığı fark çok büyük.

gümüş rengi takıların ise daha genç kişiler tarafından tercih edilmesinden hoşlanıyorum.

yine de bence gold wins.

ukte: (yazar: aylakmadonna)

22 eylül 2018 23:14

2. Her zaman altın tercihim, çünkü ne almış olursanız olun her zaman değeri alındığı fiyata yakın, modası geçmeyecek şeyler alırsanız da evladiyelik kullanma şansınız var. ama gümüş alındığı zamanki durusunu çabuk kaybediyor, rengi soluyor, taşlar parlaklığını yitiriyor. Satmaya kalkarsanız da atıyorum 200 tl ye aldığınız bir ürün 20-30 lira belki ediyor. Kısaca, zaten eli yüzü düzgün gümüş bir ürün 200-300 tl bandında, bunun üzerine 100-200 tl koyup altın almak bana her zaman daha mantıklı geliyor.

22 eylül 2018 23:19 24 eylül 2018 22:58

3.  madeni değeri dışında renk baz alındığında bence de altın rengi daha şık duruyor. gerçek olmamasına karşın diğer alternatiflere nazaran  bir tık yüksek fiyat ödeyip aldığım altın rengi takılar var ve ne kararma ne soyulma hiçbir şeycikler olmadı. sürekli takmıyorum, su ile temas ettirmiyorum; bunların dışında ekstra bir şey yapmıyorum. bu arada karşılaştırma dışında bırakılmış ama rose gold ikisini de döver:)

22 eylül 2018 23:26

4. Altın takı ve ben asla ayrılmayacak ikilileriz. Çok seviyorum, bana enerji kattığını ve cildimi canlandırdığını düşünüyorum. Gerçek altın takılarım azınlıkta. Daha çok imitasyon takılarım mevcut ama elbette kararıyorlar. Şu sıralar gerçek altın birkaç banko takı alıp bolca kombinlenmeyi düşünüyorum. Biri uzun diğeri kısa altın zincirler, altın halka küpe gibi. 

22 eylül 2018 23:28

5. Şimdiki aklım olsa eskiden aldığım onlarca gümüş takının yerine adam akıllı bir tane altın takı alırdım. Çok fazla takı takan biri değilim zaten, şuan elimde bir altın halka küpe, birkaç tane de kolye var. Aman efendim duşta çıkarayım kararmasın sabun değmesin bilmem ne derdi yok. Temiz temiz kullanıyorum.

Bu arada gümüş taktığım zamanlarda kararan gümüşleri bir gece limon suyunda bekletiyodum baya açılıyordu renkleri

22 eylül 2018 23:44

6. Zannımca cilt alt tonu warm olanlara altın, cool olanlara gümüş daha çok yakışıyor.

22 eylül 2018 23:46

7. Altın renkli takıların bende pek iyi durmadığını düşündüğümden gümüş takı diyorum. Yalnız ufak yerlerde kullanmayı seviyorum mesela saatimin bir kaç yeri altın rengi. Elimdeki takıların %90ı gümüş. Ayrıca altın-gümüş karışık takı görüntüsünü de hoş buluyorum

22 eylül 2018 23:59

8. ikisi de benim bebeklerimdir.

ama illa birini seçmem gerekirse şu sıralar altın derim ama hakiki altın. hele bi de zarifse çok başka durur.

23 eylül 2018 00:02

9. Dayanıklılık ve evladiyelik olarak ben altın diyorum.Senelerdir boynumda kolyem,ne bir kararma ne bir kopma oldu.

Evet ucuz değil ama verildiği paraya değiyor,diğer takılar ucuz fakat kullanım süresi olarak çok az.

23 eylül 2018 00:03 23 eylül 2018 00:05

10. Kolye ve bileklikte altından yanayım. Tenimde kesinlikle sırıtmıyor, gümüşe göre çok daha kibar duruyor üzerimde. Yüzükte ise altın da olur, gümüş de. Fark gözetmiyorum onda, tenime ikisi de gidiyor. Ancak tek bir tercihim olacak olsa yüzükte de altını tercih ederim. Küpede saç rengime dikkat ediyorum, doğal saçım siyaha yakın bir kahverengi ve altın daha çok yakışıyor. Saçımı kızıl kullandığım süreçte gümüş küpeleri daha çok yakıştırıyordum. Şu an saçım doğal renginde ve ve yine gümüş küpelerimi kullanabiliyorum tabii.

Gümüş takıların bakımı biraz zor geliyor ayrıca bana. Kararıyorlar bir yerden sonra ister istemez. Gümüş alışverişimi yaptığım bir gümüşçüm var, düzenli olarak kolyelerimi ve küpelerimi kendisine götürüp temizlettiriyorum. Kararma sorununu sıfıra indirmesem de yeni almış gibi kullanabiliyorum kolyelerimi ve küpelerimi temizlettirdikten sonra.

23 eylül 2018 00:21 23 eylül 2018 00:23