sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (35)
 • medya (0)

1. en yakın arkadaşım ve benim bu. geçen sezon stradivarius sanırım kürk bir mont çıkarmıştı, almış kendisine bayıldım geberdim monta, resmen ayı postu gibi sevimli. sonra aynı akşam beraber gidip aldık bana da. bazen aynı gün giydiğimiz oluyor denk gelirse, hiç de gocunmuyoruz çünkü kıskançlık için değil gerçekten beğendiğimiz için oluyor bu. bu sezonda ikimiz de aynı montun farklı renklerini aldık yine çok beğendiğimiz için. uzun yıllardır süren arkadaşlıklarda aynı şeyi beğenmeyi normal buluyorum, yine belirteyim kıskançlık için yapılmadıkça, art niyetsiz oldukça.

ben öyle çok değişik bir insan değilim sıradan zevklerim var yine bir tane yakın arkadaşımla daha yemeğin içine koydurduğumuz soslar ve aromalar bile aynı, mandalinayı bile kurumuş seviyoruz. olabiliyor böyle şeyler, çok takılmadan eğlenip geçmek lazım.

16 eylül 2014 19:18

2. Arkadaşımın aldığını çok beğenip,aşık olduysam gider aynısını alırım,bunun vizyonsuz olmakla alakası yok,tek onun için mi üretilmiş o ürün,eşya vs. ,sırf onda var diye almayıp kendimi mahrum bırakamam,kimsenin ne düşündüğü de umrumda değil istediğini düşünebilir,zevk benim değil mi.

16 eylül 2014 20:04

3. Ben bunu çok önemsemiyorum yani alır almaz sonuçta hiçbir ürün kişiye özel üretilmiyor. Ama sizi ve yaşam tarzınızı taklit etmesi ya da sizin aldığınız bir şeyi direk size sormak yerine gizli gizli markasına vs bakmaya çalışması çok itici. Geçen yıl aparttaki ev arkadaşım tam olarak bu tiptendi. Benim telefonumun melodisi çok sevdiğim bir şarkıydı ve 3 yıl boyunca da kimsenin onu zil sesi yaptığını görmedim,çok bilinen bir şarkı değil zaten. Bu arkadaşla tanışmamızın ilk haftasında bir sabah bir uyandım ki telefon çalıyor, ama benimki değil. Arkadaş yememiş içmemiş benimle aynı zil sesini kullanmak istemiş. E apart 50 metrekare yer, bir telefon çalıyor onun mu benim mi anlamıyorum. Bir süre değiştirmeyip sonunda değiştirdim, hatta telefon değiştirdim. O da telefon değiştirdi. Ayakkabı alıyordum o da alıyordu aynısı olmazsa benzeri. Etek giyiyordum, etek giymekten nefret ettiğini söyleyen kız bir iki gün sonra benzer tarzda etek giyiyor.Ve benzer sayısız olay. Neyseki yollarımız ayrıldı artık aynı mekanı paylaşmıyoruz. Bencil değilim ama kendime ait zevklerimin taklit edilmesi hoş değildi bana göre.

17 eylül 2014 10:18 17 eylül 2014 10:59

4. dünyanın sonu değil. çünkü her aldığım şey bana özel imal edilmiyor. ama tabi boynuz kulağı geçermiş diye birşey var, aynı arkadaş dönüp 'aaaa duchess benim aldığım kazaktan almışsın hıııım' diye bir cümle kurabildiği an, işte o an ağzınızı açıp gözünüzü yumabilirsiniz. ezik, komplesk sahibi, bencil, kendini beğenmiş tanıdıklarınızın varsa ve birde sizinle aynı şeyleri satın alıyorsa başını küçükken ezmek en mantıklı hareket!

20 ekim 2014 12:30

5. demek ki zevkli bir insanım diye düşündürür.

20 ekim 2014 12:46

6. Kozmetik için sorun değil de kıyafet için bunu yapıyorsa kendi giyim tarzını oluşturamamış ve taklit eden bir insan olduğunu düşünürüm.

20 ekim 2014 20:21

7. en sinir bozucu arkadaş tiplerinden birisidir. kendim için konuşuyorum, evet ben de öyle özel dikim falan değil neredeyse her avmde bulunan markalardan alışveriş yapıyorum genelde. ancak gene de düz beyaz bir tişört bile çok farklı biçimlerde yorumlanabilir ve bu noktada kişinin tarzı devreye girer diye düşünüyorum. yakın arkadaşlarla olsa benzer karakterler olduğundan gene kabul edilebilir belki ama aranızda mesafe olan insanların bunu yapması bence çekilmez bir şey.

2 sene kadar önce, aynı sınıfta olduğum dolayısıyla her gün gördüğüm sınıf arkadaşlarım bunu yapıyordu. benim üzerimde görüp "aaa çok hoş olmuşsun" diyene kadar kesinlikle giymedikleri şeyleri bir anda giymeye başladılar. o kadar çok giydiler ki ben giymeyi bıraktım hatta birbirleriyle sürekli pişti oldular. ayrıca muhabbet esnasında bir tanesinin o modelde uygun beden bulamadığı için diktirmeye başladığını,bir diğerinin benim üzerimde gördükten sonra mağaza mağaza aynı eteği aradığını duydum.

üzerimde görüp beğenmeleri tabi ki gurur verici ancak tarzının "o" olmadığını bildiğim insanların benim gibi giyinmesi hoşuma gitmiyor. bir gün benim gibi giyinirken diğer gün ugg'ın işine eşofman sokuyor sonuçta. ayrıca her giysinin her vücuda yakışmaması denen bir şey var,belki kendi vücuduna uygun parçalar seçse çok çok daha şık olacak. son olarak bu taklitçi insanlara bir şey söylemek istiyorum: (bkz: tarz değilsin ) (gizlinot: swh )

ayrıca tarkan'ın da söylemek istediği bir şey var: (bkz: başkası olma kendin ol böyle çok daha güzelsin ) (gizlinot: swh)

20 ekim 2014 21:16

8. gıcıktır.. tahammül edilmesi çok zordur..

birde, kıyafetinizi nerden aldığınızı sorup, her şeyi öğrenir, bir süre sonra aynı modelin başka rengini giyer ve der ki, ''aaa sende de mi aynısından var????''

he canım he...

bence bu taklitçiliğin sebebi, özgüven eksikliği, aşağılık kompleksi..

ayrıca çocukça.. küçükken arkadaşımızda gördüğümüz, oyuncağı annemizden isterdik. bu da öyle.

artık büyüdük oyuncakların yerini kıyafet, ayakkabı, aksesuar aldı..

20 ekim 2014 21:29

9. kişiyi onore etmelidir, tarzı taklit edildiği için.

sinir bozucu falan değildir. annenizi mi öldürmüş? evinizi mi yakmış? bu kadar saçma şeylere bu kadar dolu dizgin nefret duymak çok komik geliyor bana. neymiş, her avm'de bir şubesi bulunan mağazadan gidip aynı şeyi almış. e olabiliiir. özellikle gidip her ne alıyorsan aynısını da alabilir, her ne kadar (gbkz: tuhaf) olsa da "(gbkz: sinir bozucu), (gbkz: tahammül edilemez)" şeklinde nitelenemez (gbkz: bence). çok rahatsız oluyorsanız, sayın leydiler, özel diktirin. :)

modern çağın "aşırı bireyselliği" ve "marjinal olma çabası" beni öldürüyor..

20 ekim 2014 22:00 20 ekim 2014 22:01

10. ben kendi fikirleri olmadığını düşünürüm böyle insanların. yani tabi ki sık sık görüşmediğin bir insansa olabilir ama her gün aynı ortamda oluyosan hiç hoş bi durum değil bence bu.

belki de böyle insanların sonradan her şeyi taklit etmeye başladığını gördüğüm için bu yargıya kapılmışımdır.

22 ekim 2014 22:11