yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (45)
  • medya (0)

  1. en yakın arkadaşım ve benim bu. geçen sezon stradivarius sanırım kürk bir mont çıkarmıştı, almış kendisine bayıldım geberdim monta, resmen ayı postu gibi sevimli. sonra aynı akşam beraber gidip aldık bana da. bazen aynı gün giydiğimiz oluyor denk gelirse, hiç de gocunmuyoruz çünkü kıskançlık için değil gerçekten beğendiğimiz için oluyor bu. bu sezonda ikimiz de aynı montun farklı renklerini aldık yine çok beğendiğimiz için. uzun yıllardır süren arkadaşlıklarda aynı şeyi beğenmeyi normal buluyorum, yine belirteyim kıskançlık için yapılmadıkça, art niyetsiz oldukça.

  ben öyle çok değişik bir insan değilim sıradan zevklerim var yine bir tane yakın arkadaşımla daha yemeğin içine koydurduğumuz soslar ve aromalar bile aynı, mandalinayı bile kurumuş seviyoruz. olabiliyor böyle şeyler, çok takılmadan eğlenip geçmek lazım.

  16 eylül 2014 19:18

  2. demek ki zevkli bir insanım diye düşündürür.

  20 ekim 2014 12:46

  3. Kozmetik için sorun değil de kıyafet için bunu yapıyorsa kendi giyim tarzını oluşturamamış ve taklit eden bir insan olduğunu düşünürüm.

  20 ekim 2014 20:21


  4. en sinir bozucu arkadaş tiplerinden birisidir. kendim için konuşuyorum, evet ben de öyle özel dikim falan değil neredeyse her avmde bulunan markalardan alışveriş yapıyorum genelde. ancak gene de düz beyaz bir tişört bile çok farklı biçimlerde yorumlanabilir ve bu noktada kişinin tarzı devreye girer diye düşünüyorum. yakın arkadaşlarla olsa benzer karakterler olduğundan gene kabul edilebilir belki ama aranızda mesafe olan insanların bunu yapması bence çekilmez bir şey.

  2 sene kadar önce, aynı sınıfta olduğum dolayısıyla her gün gördüğüm sınıf arkadaşlarım bunu yapıyordu. benim üzerimde görüp "aaa çok hoş olmuşsun" diyene kadar kesinlikle giymedikleri şeyleri bir anda giymeye başladılar. o kadar çok giydiler ki ben giymeyi bıraktım hatta birbirleriyle sürekli pişti oldular. ayrıca muhabbet esnasında bir tanesinin o modelde uygun beden bulamadığı için diktirmeye başladığını,bir diğerinin benim üzerimde gördükten sonra mağaza mağaza aynı eteği aradığını duydum.

  üzerimde görüp beğenmeleri tabi ki gurur verici ancak tarzının "o" olmadığını bildiğim insanların benim gibi giyinmesi hoşuma gitmiyor. bir gün benim gibi giyinirken diğer gün ugg'ın işine eşofman sokuyor sonuçta. ayrıca her giysinin her vücuda yakışmaması denen bir şey var,belki kendi vücuduna uygun parçalar seçse çok çok daha şık olacak. son olarak bu taklitçi insanlara bir şey söylemek istiyorum: (bkz: tarz değilsin ) (gizlinot: swh )

  ayrıca tarkan'ın da söylemek istediği bir şey var: (bkz: başkası olma kendin ol böyle çok daha güzelsin ) (gizlinot: swh)

  20 ekim 2014 21:16

  5. gıcıktır.. tahammül edilmesi çok zordur..

  birde, kıyafetinizi nerden aldığınızı sorup, her şeyi öğrenir, bir süre sonra aynı modelin başka rengini giyer ve der ki, ''aaa sende de mi aynısından var????''

  he canım he...

  bence bu taklitçiliğin sebebi, özgüven eksikliği, aşağılık kompleksi..

  ayrıca çocukça.. küçükken arkadaşımızda gördüğümüz, oyuncağı annemizden isterdik. bu da öyle.

  artık büyüdük oyuncakların yerini kıyafet, ayakkabı, aksesuar aldı..

  20 ekim 2014 21:29

  6. kişiyi onore etmelidir, tarzı taklit edildiği için.

  sinir bozucu falan değildir. annenizi mi öldürmüş? evinizi mi yakmış? bu kadar saçma şeylere bu kadar dolu dizgin nefret duymak çok komik geliyor bana. neymiş, her avm'de bir şubesi bulunan mağazadan gidip aynı şeyi almış. e olabiliiir. özellikle gidip her ne alıyorsan aynısını da alabilir, her ne kadar (gbkz: tuhaf) olsa da "(gbkz: sinir bozucu), (gbkz: tahammül edilemez)" şeklinde nitelenemez (gbkz: bence). çok rahatsız oluyorsanız, sayın leydiler, özel diktirin. :)

  modern çağın "aşırı bireyselliği" ve "marjinal olma çabası" beni öldürüyor..

  20 ekim 2014 22:00 20 ekim 2014 22:01

  7. ben kendi fikirleri olmadığını düşünürüm böyle insanların. yani tabi ki sık sık görüşmediğin bir insansa olabilir ama her gün aynı ortamda oluyosan hiç hoş bi durum değil bence bu.

  belki de böyle insanların sonradan her şeyi taklit etmeye başladığını gördüğüm için bu yargıya kapılmışımdır.

  22 ekim 2014 22:11


  8. cidden böyle insanlar vardır. bir üst seviyesi arkadaşın olmadığı halde seni taklit eden insanlardır. hadi arkadaştır etkilenir de, sinsi sinsi takip edip, hiç muhabbetinizin olmadığı insanların sizi taklit etmesi çok sinir bozucudur.

  22 ekim 2014 22:13

  9. o arkadaş sana aldırmaz asla lafını bile ettirmez.

  ama kendi sende beğendiğini gider gözünün içine baka baka alır ya da yapar.

  23 ekim 2014 15:02

  10. Lisede bunun daha farklı bir versiyonuyla arkadaştım. Bir gün birlikte alışverişe çıktık. Bir paltoyu çok beğendim, yanımda şimdi bu kadar param yok, hafta sonu annemle bakalım dedim. O da çok sıradan yaa tarzı bişeyler geveledi. Ertesi gün okula o paltoyla geldi. Ne ara aldı, ne ara giydi bilmiyorum. Bir de Yüzsüz Yüzsüz beğendiysen arada sana da veririm dedi. O zamanlar saftım, kızamamıştım bile.

  23 ekim 2014 15:12

  ilginizi çekebilecek benzer başlıklar