yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (22)
  • medya (0)

  1. Gerçek mutluluğun ve huzurun sırrını çözmüş insanların mottosudur.

  4 mart 2016 12:44

  2. Bana göre daha mutlu olunan yaşam biçimidir. Beklenti yüksek olmayınca gerçekleşen ufak bişey bile sizi mutlu edebilir ve bu güzel bişeydir. Ne yazık ki hepimiz insanız, istemeden de olsa bazı yüksek beklentiler içine girebiliyoruz ve bunlar gerçekleşmediği zaman da hayal kırıklığıyla birlikte bir üzüntü yaşıyoruz. O ufak şeyler de bizi tatmin etmemiş oluyor ve yine bir düşüş.

  29 ağustos 2018 01:12

  3. Deneyip, beceremediğim şey. Balık burcuyum, ben ne kadar beklentileri azaltsam da hayallerim uçuyor. Mutlu olamıyorum.

  29 ağustos 2018 01:47 29 ağustos 2018 19:27

  4. yapmak isteyip henüz başaramadığımdır. bunu başarmanın yolunu çözmüş süslülerden tavsiyeler beklerim. önerilecek bir kitap olur mesela yol göstermesi için ya da ne bileyim bir uzmanın görüşleri olur vs... ama çok ihtiyacım var gerçekten, eminim çoğumuzun isteği bu. yardımcı olmak isteyen olursa bekliyorum.

  29 ağustos 2018 12:54

  5. sadece kendimden beklentim var.

  o da sabah kalkıp kahve içebilmek ya da havuza gidebilmek gibi küçük şeyler çünkü şu aralar hayatımla ne yaptığımı bilmiyorum,karar verdiğim zaman daha büyük beklentilerim olabilir.

  bu zamana kadar başarılı olduğum için mutlu oldum şimdi de mutlu olduğum için başarılı olmak istiyorum.

  güvendiğiniz insanlar size kazık mı attı?

  atabilirler.

  çok yakın arkadaşınız sizi unuttu mu?(benimki gerçek anlamda unuttu)

  evet,unutabilir.

  uyanık geçinen esnaf dolar arttı diye doların üstüne çaktırmadan ekstra zam mı koymaya çalışıyor?

  evet koyabilir.

  bu kafa rahatlığının yan etkisi duygusuzlaştırması

  öyle uzun uzun ağlamalar,sinir krizleri,tutkulu şeyler yok...

  29 ağustos 2018 18:04

  6. Mutlu olursunuz arkadaşlar. Ne kadar az beklenti, o kadar az hayal kırıklığı.

  Bir şey ya da kişi değişmiyorsa uğraşmayın, kabul edin öylece. Edemiyor musunuz? Mutsuz olmak istemiyorsanız hayatınızdan çıkarın.

  Biri beni çok darlıyorsa mesela, yol veriyorum artık. Dost biriktirmekmiş, sabırmış um-rum-da değil. Sabrede sabrede dert sahibi oldum, artık yeter. Gitsinler az ötede düşünsünler artık, tabi yapabiliyorlarsa.

  kendimden de beklentimi azalttım. O beş kilo gitmeyecek mesela, kabul ettim. Duygusalım ve saklayamıyorum, kabul ettim. Beni annem haricinde koşulsuz seven biri yok, kabul ettim. Böylelikle insanlardan gereksiz beklentilere girmiyorum.

  Fark ettim ki bir sıkıntınız varken sessizce dinleyen ve sonunda gerekiyorsa tavsiye verebilen kişilere arkadaş veya dost denebiliyor. Ve bunlara rastlamak kolay değil. Çünkü dikkat edin, ne yapıyorsun demeden herkes bir şeyler anlatmaya başlıyor. Siz diyorsunuz ki şöyle oldu, o da diyor ki "ben". Herkes "ben" delisi olmuş bir kere. Ya bunları böyle kabul edeceksiniz ya da yol vereceksiniz. İkisinin ortası yok, buna zaman kaybı denir. Süreci daha da sinir bozucu yapmaktan başka bir işe yaramaz.

  bazen de beklediğinizden fazlasıyla karşılaşır mutlu olursunuz. Eh bu da işin "bonusu" olur.

  29 ağustos 2018 22:55 29 ağustos 2018 22:57

  7. hayal kırıklığı aşadıkça kendiliğinden azalıyor zaten

  30 ağustos 2018 00:03

  8. Çevreden, özellikle yakın çevreden darbeleri yiyince beklentiler de bi süre sonra azalıyor. Ve insanoğlu az beklenti ile yaşamayı öğreniyor....

  30 ağustos 2018 00:17

  9. Son bir yılda ustası olduğum eylem. Artık hiç bir hayal kurmuyorum. Hayatı akışına bıraktım. Zaten şimdiye kadar ne isteyip hayal kurduysam olmadı. Hayal kırıklığı yaşadığımda duyduğum acının tarifi yok. Çünkü istediğim şeyler hiç öyle imkansız şeyler olmadı. Galiba bana kısmet değilmiş. O yüzden artık kaderin beni sürüklediği yöne sesimi çıkarmadan gidiyorum. Aslında bekletisiz yaşamanın daha az acı verdiği kesın. Lakin insanı ruhsuzlaştırması, ölüden beter etmesi, yarına uyanmak için bir sebep kalmaması belki de daha acı verıyor. 20 yaşlarımda böyle durumlara düşmek çok zor. Sonrasını düşünemiyorum bile.

  30 ağustos 2018 08:46

  10. Kimi zaman enayi gibi hissettiren kimi zaman ise insana mutluluk veren olaydır. Neyden beklentinizi azalttığınıza bağlı.

  30 ağustos 2018 11:51