yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (25)
  • medya (1)

  1. Okul idaresi olayın üstünü kapatmak istemiş. Matematik öğretmeninin adı verilsin istiyorum. O köpek gebersin istiyorum.

  17 yaşında bir genç hayatının baharında bir çiçek soldu. Bunun vebalini kim ödeyecek?

  Ama bu güzel kızımız suçlu çıkar elbet bu zihniyetin içinde. Sonuçta kız çocuğunun okulda ne işi var derler yakında.

  #canselicinsusma

  Edit: benden önceki entry silinmiş o yüzden olayı yazcam. Kayseri'de mustafa eminoğlu anadolu lisesinde okuyan cansel matematik hocası tarafından tecavüze uğramış. Okul yönetimine şikayet etmiş ancak idare olayın üstünü örtmek istemiş. Cansel'de buna dayanamayıp polis olan babasının silahıyla intihar etmiş.

  22 şubat 2016 01:51 22 şubat 2016 01:54

  2. Bu ülkede "tecavüz edilen kadın kendini öldürsün " diyen yöneticiler var. Başka da bişey demiyorum.

  22 şubat 2016 03:13

  3. iğrenç mahlukatlar tarafından hayatı çalınan dünya güzeli "başka" bir genç kız. isimler değişiyor, yüzler değişiyor, olayın oluş şekli değişiyor ama sonuç hep aynı:

  tecavüz- tahrik indirimi- göstermelik birkaç yıl ceza- kaybolan bir hayat.

  artık bir şey söylemekten de, yazmaktan da, ölmekten de yorulduk.

  22 şubat 2016 03:23


  4. Artık bu ülkenin ahlak anlayışından, bu topraklarda kadın olmaktan nefret eder hale geldim. Her gün tecavüz ve kadına şiddet haberleri okuyoruz bu durumu kanıksar hale gelmekten çok korkuyorum. Her bir tecavüz olayında, mağduru suçlayacak şekilde 'o da o saatte orada olmasaydı, o da mini etek giyip tahrik etmeseydi, o da erkek arkadaşının evine gitmeseydi' şeklinde iğrenç savunmalar yapılıyor. Bu lafları söyleyen kesimin eline fırsat geçse gözünü kırpmadan birilerine tecavüz edeceğini düşünüyorum. Herşeyi geçtim bu olayda bu dediğim kesim Nasıl bir yorum yapacak çok merak ediyorum. 'O da Okula gitmesemiydi' diyecekler acaba??!! (gizlinot: böyle düşünen herkesin Allah belasını versin)

  22 şubat 2016 03:25 22 şubat 2016 03:29

  5. Evimin tam karşısındaki okulda olmuş olay.kardeşim de orda okudu ve bayram denen adamın gayet iyi bir insan olarak tanındığını söyledi.kız ablasına söylemiş bu olayı diye biliyorum keşke ablası bir şey yapabilseydi.bilmiyorum söyleyecek pek bir şey yok gerçekten şans eseri yaşıyoruz..

  22 şubat 2016 03:44 22 şubat 2016 03:44

  6. Okulda ne işi vardı acaba? Hadi okuldaydı niye matematik dersi aldı? Hadi aldı niye kadın bir öğretmenden almadı bu dersi? Kesin ders sırasında tahtik etmiştir, öğretmenimiz (gizlinot: ! ) suçsuzdur(gizlinot: !!!!!!!!!!! )

  Tanım: kayseri'de matematik öğretmeni tarafından tecavüze uğrayan ve sonucunda intihar eden 17 yaşında güzel güzeli bir genç kız.

  Benim için olay intihar değil cinayettir. Matematik öğretmeni ve okul idaresi bu cinayeti birlikte işlemiştir.

  22 şubat 2016 11:06

  7. sabah radyoda duyduğum olay.

  artık gerçekten kelimelerin kifayetsiz kaldığı noktadayız, olmuyor, biz anlatmaktan yorulduk onlar düzelmiyor. kadınlar olarak toptan intihar edelim birbirleriniz düzsünler!

  22 şubat 2016 11:10


  8. Kendimizi emanet ettigimiz ogretmenler bile bedenlerimize saldirmayi kendilerine hak olarak goruyorsa onlarin eserleri nasil olacak?

  intihar degil, cinayettir, katilleri taniyoruz.

  22 şubat 2016 13:13

  9. Ya daha ne kadar susucaz napıcaz böyle her haberi aldığımızda evlerimizde ağlayarak nereye kadar? Dayanamıyorum artık ben bu haberleri gördükçe çıldırıyorum. Bisey yapamaz mıyız ki biz kadınlar artık biseyler yapmanın sesimizi kuvvetli duyurmanin yolu yok mu ben artık isyan derecesine geldim ağlıycak sesim kalmadı artık bitsin bunlar.sokaklar da rahat gezelim adım attığımız yerden korkmayalim artık. Ben 6 yaşımda kendi evimin bodrum katında defalarca ayni adam tarafından uğradım tacize. Şimdi her ölen kızda ben o acıyı yeniden yaşıyorum korkuyorum artık nolur başka kızlar yaşadıklarımızı yaşamasın canları yanmasın ölmesinler nolur

  22 şubat 2016 13:35

  10. kahroluyorum... kanım çekiliyor ya artık, dayanamıyorum.

  günlük yaşantıma devam edemiyorum artık, aklımı kaçırmamak için o kadar zorluyorum ki kendimi. her gün bir başka felaket... ya felaketin tdk anlamı tam olarak nedir bilmiyorum ama yetmiyor. öyle bir çağ ki sözlükteki hiçbir kelime yaşananları anlatmaya yetmiyor. ne söylesek hep eksik kalıyor. böyle bir ortamda ben bile; ki karıncanın zarar görmesi içimi acıtır, yağmur yağdıktan sonra evimin önündeki bahçenin arasındaki yoldan geçerken salyangoza basıcam diye aklım çıkar, basınca da ağlayasım gelir, ben ya ben şiddetin hiçbir şeyin çözümü olamayacağından adı gibi emin olan ben, en nihayetinde sadece rabbim'in can verdiğini kabul edebileceğim ama asla insan, hayvan vb. kelimelerle tanımlayamayacağım bu "şey"lerin, sokak ortasında linç ve işkence edilerek gebertildiklerini hayal ederken buluyorum kendimi...

  pardon kim suçlayabilir beni? sanık hakları mı??? bana bunlarla gelmeyin. sakın. o insan değil ki diyorum bak açıklıyorum, insan değil ki sanık olsun? uygulanamaz o haklar bunlara. uygulanmamalı. bu olayla ilgili başlığın altına yazıyorum bunları ama aklımda 17 aylık bebeğe tecavüz eden "şey", buna izin veren o bebeği doğurması münasebetiyle "annesi" olarak bahsedilen "şey", bağdat caddesindeki olaydaki tecavüzcü "şey", öğretmen kıza ve annesine tecavüz edip öldüren "şey", özgecana tecavüz edip yakan "şey"... hepsi. hepsi aklımda. bi de aysun var tabi... öz abisi tarafından tecavüze uğrayan dünyalar güzeli kız... ve daha diğer hiç bilmediklerimiz, duymadıklarımız, aydınlatılamayan sapıklıklar...

  öyle bir çağ ki bu, ne bilim ne din ne siyaset ne aşk ne sevgi ne felsefe ne psikoloji hiçbir şey, dünyanın böylesine bozulacağını hesaba katmamış gibi kuralları koyarken. elhamdülillah müslümanım. ısrarla ve inatla bu yaşananların o konuyla bir alakası olmadığını savunacağım... ama yine de... bilmiyorum. bu nasıl bir bozulmadır aklım almıyor. artık sıradan, sokakta gördüm çok güzel kızdı tecavüz ettim vakalarına şükredecek duruma geldim.

  şimdi ben yolda yürürken üstüme doğru yürüyen bir adamdan nasıl korkmayabilirim? nasıl bas bas bağırmayabilirim? otobüsten hele hiç bahsetmiyorum. ben nasıl güvenebilirim ya erkeklere, insanlara? ben bu olayların yaşandığı bir toplumda tanımadığım bir adamın bunlardan biri olmadığını nerden nasıl bilebilirim? önyargım olmayacaksa kendimi nasıl koruyabilirim? yine soruyorum suçlayabilir misiniz beni? cevap veriyorum, evet suçlarsınız pislik mikroplar. kezbanım çünkü ben evet, yabaniyim, vahşiyim vs. vs.

  kezbanmış.... yalan mı? demediniz mi? bi erkek ilk buluşmada bir kıza gereğinden fazla ya da kıza fazla gelecek şekilde yakınlık gösterdiğinde kız tepki verince "kezban" diye nitelemediniz mi? bu vb. hikayeler üzerine bir ton geyikler, komiklikler, şakalar yapıp artı oylanmadınız mı? bu kızları muhabbetlerinizin ta..ak malzemesi yapmadınız mı? durmuyor mu sözlüklerde hala bu tarz başlıklar? siz de bunun bir parçasısınız, daha fazla açmak istemiyorum bu konuyu, gerçekten midem bulanıyor.

  şu an bu yazıyı ellerim tir tir titreyerek yazdım. yazım, imla, düşük cümle kontrolü yapmak için bir kez daha okumaya gücüm yok desem inanır mısınız abartıyor mu dersiniz bilmem, ama gerçek bu.

  ben artık kezbanım. ben artık önyargılı bir insanım. kendimi korumak için yapabileceğim başka bir şey yok gibi geliyor.

  mekanın cennet olsun güzel kız...

  edit: konu din, inanç ile alakalı görülmemeli dedim. mevcut sistem, siyasi durum ve sığ dünya ve toplum görüşüyle bağdaştırılmasına yüzde yüz katılıyorum. yanlış ifade ettiysem düzeltmiş olayım. bahsettiğim iki konuyu ayırt edemiyor iseniz daha fazla yapabileceğim bir şey yok.

  22 şubat 2016 14:26 22 şubat 2016 14:51