yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (8)
  • medya (0)

  1. onun yerine hiç küfür kullanmasak ya.

  leyla ile mecnun dizisinde kullanılan küfür ve argo içermeyen ama küfür etkisi yaratan kelimeleri kurabiliriz.

  bidon, damacana, kulpu kırık çaydanlık, duş perdesi, tuvalet terliği, poşet vs...

  18 şubat 2015 21:21

  2. Biri seni silksin bence güzel bir hakaret

  19 şubat 2015 01:36

  3. İlk girdideki küfürleri önceden kullanıyor muydunuz ki diye sormak istediğim başlık. Özellikle hemcinslerimden o iğrenç küfürleri kullanmamalarını rica ediyorum. Ettiğiniz kişiden daha düşüyor seviyeniz.

  19 şubat 2015 17:24


  4.

  özellikle farklı görüşlerin tartışıldığı platformlarda, tartışmayı dahi beceremeyen, başka görüşleri hazmedemeyen, kendi fikrini zorbalıkla kabul ettirmeye çalışanlar, zekasını kullanamadığı için tek silahı cinsiyetçi küfürlerdir. Bel altı küfür ettiğinde karşı tarafı yendiğini zanneder böyle kalitesiz tipler.

  Erkek kavgalarında karşı tarafı tahrik edebilmek için ana, bacı, avrat becerirler; siyaset yaparken ana, avrat, bacı becerirler; bir erkekle tartıştığında, tartışmayı bile beceremeyip senin düşünceni hazmedemiyorsa direkt seni becererek susturmaya çalışırlar; kadın haklarını, kadına şiddete hayır derken bile ana, bacı avrat becerirler ! Böyle zihniyetlerden tiksiniyorum artık.

  Evet, küfür etmek psikolojik olarak rahatlattığı araştırmalarla doğrulanmıştır, ama yine de cinsiyetçi olsun olmasın küfretmeyi hiç doğru bulmuyorum. Her şeyden önce kişinin kalitesine hiç yakışmıyor. Onun yerine sakin bir yere geçip derin derin nefes alıp vererek ya da kimsenin olmadığı bir yerde avazı çıkana kadar çığlık atmaya başvursak keşke. Ha ben bu yolları denedim rahatlamıyorum, illa karşı tarafa bir atıfta bulunmam şart deniliyorsa da o zaman küfür içermeyen hakaret içerikli sözcüklere başvurulabilir- ki aşağılayıcı hakaret içerikli cümleler, küfürden daha etkili olur her zaman- Aklıma şu anda gelmedi, o an tartışmanın konusuna göre bir hakaret bulunur artık :)

  19 şubat 2015 19:22

  5. Hayatımda ezber bozan hocalarımdan biri tarafında güzelce ayar yediğimiz konudur . ilk sene zorunlu aldığımız edebiyat dersini veriyordu kendisi . dersin ilgisi biraz dağılınca adam bize

  " herkes aklından bi küfür geçirsin . hemen şimdi ciddiyim . ama dışarı söylemeyin herkes geçirsin" dedi gülüşmeler malum geyiklerle birlikte hepimiz geçirdik . adam biraz bi kaç bişey daha anlattıktan sonra

  " Şimdi düşündüğünüz küfürün ucunun kadınlara dayanıp dayanmadığını düşünün haricinde olanlar el kaldırsın " dedi

  Üzgünüm ama sınıftan tek bi el kalkmadı . ben dahil anneyle başlayandan bi tanesini aklımdan geçirmiştim . Dersin devamı daha da ilginçti fakat uzatmak istemiyorum .

  Cinsiyetçi olmayanından öneri : şerefsiz :d

  27 ocak 2016 14:54

  6. o zaman ne kullanıyoruz, küfür mü kaldı diyenler olursa diye:

  (link: http://www.kitapdenizi.com/resim/urun/73942bbbb.jpg 1)

  (link: http://static.idefix.com/cache/0/270/202961 2)

  cinsiyetçi olmayan küfür, argo vs dağarcığınızı bu yolla geliştirebilirsiniz. (gizlinot: ama cinsiyetçi söylemler de var maalesef içinde)

  27 ocak 2016 17:54 27 ocak 2016 17:55

  7. cinsiyetçi küfür gerçekten çok yaralayıcı. biri benim anneme kardeşime küfür etse allah yarattı demem götüsünü çok kaka yapayım *-*

  illa bi küfür mü etmek istiyorsun anasına bacısına dıdısına edip cinsel içerikli olan siktirgit deme,

  onun yerine güzide olanlarını seç;

  senin ağzına bi sıçarım!

  şimdi bilir kişi burda karşısında kini " bi sıçarım " ifadesiyle hem tehdit ediyor hemde bak yaparım bilirsin gibi empozelerde bulunuyor.

  hemde cinsel içerikli olmuyor kimsenin anası babası şey edilmiyor.

  ama günah....

  ağzına buruna küfür etmek...

  eğer bunu göze alırsanız sıçın gitsin.

  cinsiyetçi küfürü kınıyoruz.

  sevgiler.

  21 nisan 2016 14:03


  8. son iki aydır hayatımdan her türlüsünü çıkardım. ne aq diyorum, ne siktir git, ne de başka bi şey. evet ben de aq yazınca akü diye okuyodum, küfür aklıma gelmiyodu. ama öyle olmuyo işte. en başta kendimize saygımız olsun süslüler. (gizlinot: hepinizi seviyorum)

  not: hiç bu kadar hafif iki ay geçirmemiştim, apayrı bi mutlulukmuş.

  21 nisan 2016 22:15 21 nisan 2016 22:28