sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (17)
 • medya (5)

1. müziksever bünyelere sevdikleri albüm kapaklarındaki figürlerden yaptırmalarını tavsiye ederim.klişe durmuyor ve sizin için anlam ifade ediyor.tabi iyi bir dövmeciye gitmeniz gerek.

hayatınızda sizden asla bilerek ve isteyerek ayrılmayacak bir insanla aynı dövmeyi taşımak ya da ismini göğsünüze yazdırmak(gizlinot: annemin ismini yazdırmayı düşünmüştüm hala da düşünüyorum )

mandala deseni

2 temmuz 2016 04:33

2. Minicik bir ampul fsdgsbhjgs. şaka bir yana kanavice dövmeler var bence çok iyi duruyorlar (link: https://www.instagram.com/p/_Rc66tyYth/ şöyle bir ) göstereyim. Başta duyunca çeyizlik yastığa dönmez miyiz demiştim ama valla çok iyi. Bir de şey diyeyim lütfen küçük prens yaptırmayın. Mahalleye 3 tane düşüyor hiç hoş değil kitapta yeterince güzel orda kalsın o artık.

2 temmuz 2016 04:44 2 temmuz 2016 04:50

3. ALIN size babalar gibi tavsiye, asla kimseden fikir almayın. Vücudunun muhtelif yerlerinde bir sürü dövmesi olan biri olarak söylüyorum hepsi de sadece bana bir şey anlatıyor, dışardan bakan için en fazla güzel birer motif. Ömrünüzün sonuna kadar taşıyacağınızı düşünerek kimseden tavsiye almayın. Ha bir de önceden yaptıran hatta yaptırmayanlar da sürekli yok şurası acıyormuş, yok acıdan Ağladım, yok Can'ın çok yanar diye sizi manipüle etmeye çalışacaklar, kulak asmayın. Herkes kendini bilir, benim boynumdaki dövmede bile Gözümden yaş akmadı ama annem gayet kolunun en etli yerindeki dövmesinde hüngür hüngür ağladı. daha önceki tecrübelerinize göre Ağrı eşiğinizi az çok bilirsiniz, yerini ona göre seçin.

2 temmuz 2016 06:04

4. Bence en güzeli kişinin kendisine özel olarak yapılandır. Ben hala çiziyorum. Yaşam yolumu sadece bu ana kadar çiziyorum. İçinde tek bir isim olacak oda ibranice.

Eğer bir gün çocuk fikrine alışırsam, onun ayaklarını ve ellerini tam içimde durduğu gibi yaptırmak istiyorum bedenime.

İlk fikrim bu ay sonu biticek. Sol bacağımın arka kısımını boydan kaplıcak sanırım.

İkinci fikrimin yolu daha var.

10 temmuz 2016 09:58

5. Tam olarak şekli ne olacak yada nerede olacak bilemiyorum ama, mavi kadife gibi görünen dövmeler çok şık duruyor.

küçük bir mavi ay olabilir mesela..

minnacık kelebek olabilir mavi kedife..

rengi belli şsekli ne olacak..

23 ağustos 2016 22:47

6. google görsellerde "watercolor tattoo" kelimelerini aratın.

rica ederim.

23 ağustos 2016 23:22

7. şahısa münhasır tavsiyelerdir

irili ufaklı 4 dövmesi olan bir insan olarak (yazar: babelisk) ve (yazar: navywoman) ile benzer mantıktayım

dövme kişiseldir, bedene entegre bir "şey" dir. dolayısı ile moda, trend veya aksesuar ile biraz ayrı tutmak gerektiğini düşünüyorum. zira kolay yaptırabileceğiniz ama zor yok edebileceğiniz teninize kazılı birşeyden bahsediyoruz

bu kadar kişisel bir şey'in deseni de elbette kişisel olmalıdır. bedeninizde sizinle bağlantısı olmayan bir işaret taşımamanızı tavsiye ederim. star wars 7. filmi tüm dünyada çok heyecan yarattı diye ilk 6 filmi izlememiş olmasına rağmen yoda dövmesi yaptıran insanlar biliyorum. küçük prens örneği mesela, felsefenizde küçük prensin yaklaşımları var ise muhteşem bir nişan olabilir ama sadece kitap ve film bir anda popülerleşti diye kitap kapağı ilüstrasyonunu olduğu gibi kazıtmayalım. en yakın arkadaşlarımdan birisi, arkadaş grubumuzda kendisi hariç tüm kadınlarda dövme olduğu için dövme yaptırdı mesela, aslında 3 yıldır istiyordum ancak karar verebildim dedi. koluna latince bir yazı yazdırmış ne hoş, güle güle kullan anlamı nedir dedik. olduğun gibi görünmekle ilgili birşey tam bilemiyorum dedi. dövmecinin katologundan kıvrımları az olduğu için onu seçmiş, canı az acısın diye.

özetle önemli olan desenin sizinle bağı olması

24 ağustos 2016 11:00 24 ağustos 2016 11:00

8. asla sıkılmayacağınızya da öldüğünüzde sizinle gelmesini istediğiniz dövmeleri yaptırın bence ve sürekli görebileceğiniz bir bölümde olmamalı. ayrıca dövmeci seçimi de çok önemli bende toplam 5 tane dövme var ve bu yazdıklarımı ilk iki dövmemde yaşadığım pişmanlıktan sonra deneyimledim. taviseye istersenizde taksimde yiğit güraslan var insta hesabı _spaceplum izmtte de kasaba tatto cüneyt. bu ikisi dövmeyi konuşturuyorlar benden demesi :)

24 ağustos 2016 11:15

9. Ne istediğiniz konusunda kendinize zaman tanıyın.

Yaşamınız sürecinde size eşlik edecek sonuçta.

Bence bir hikayeniz olsun.(gizlinot: incir reçeli 2 :d)

(gbkz: içimizdeki fakir) o gün sussun. Cimriliğin yapılacağı bir durum değil.

bir söz, cümle falan yazdıracaksanız doğru yazımından Mutlaka emin olun.

Ayrıca sevgili adı yazdırmayı doğru bulmuyorum. Kim yazdırdıysa ayrıldı. Sonra ortaya berkesudan bozma yıldızlar, pelincandan bozma kuşlar çıkıyor.

Demedi demeyin. \o/

24 ağustos 2016 14:46 24 ağustos 2016 16:50

10. Dövmenin tavsiyesi olmaz arkadaşlar. Dövmeci tavsiyesi olur, daha ileri giderseniz kullanılacak boyanın falan tavsiyesi olur. Fakat dövmenin tavsiyesi olmaz.

25 ağustos 2016 23:44