yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (14)
  • medya (0)

  1. öncelikle ukte sahibi sevgili (yazar: aylakmadonna)

  ben son 1-2 seferdir tchibo'nun gold selection filtre kahvesini alıyorum. sert bir kahve olduğunu söyleyebilirim. french press ile demliyorum. süt, şeker kullanmıyorum, dediğim gibi sert bir kahve olduğu için amerikano gibi oluyor bu şekilde hazırladığımda. migroslarda kolayca bulunuyor, tavsiye edebilirim.

  12 ocak 17:45 12 ocak 17:48

  2. ekonomik olduğu için tchibonun kahvelerinden alıyorum.

  az az alıp farklı çeşitlerini denemeye çalışıyorum ama en beğendiklerim wiener melange ve dönem dönem bulunan raritat tarrazu oldu. demlemek için french press kullanıyorum.

  12 ocak 18:03 13 ocak 13:50

  3. kahve dünyasının filtre kahvelerini çok beğeniyorum. hem çok fazla aroması var hem de farklı yörelerin çekirdeklerini bulunduruyorlar. ben french press için çektirip öyle demliyorum, klasik filtre kahve için orta-sert arası bir içimi var diyebilirim. ancak kahve miktarı çok koyulduğunda sert bir kahve denilebilir. (gizlinot: filtre kahve makinesi ile yapıldığında daha yumuşak bir içimi oluyor bu arada)

  genelde hazır paket almıyorum (gizlinot: gözümün önünde çekilmesi, sanki ağaçtan yeni kopmuş gelmiş de kavrulmuş gibi hissettiyor sdjhf) ne kadar vakumlu olsa da tazeymiş gibi gelmiyor bana muhtemelen aynıdır ama tatları. çekirdekleri çok kavurmuyorlar ki bence büyük avantaj, kömür içmektense.. (gizlinot: kahve kavrulduktan sonra 3 hafta ila 2 ay arası lezzetini koruyabilirmiş, genelde tüketim süresi için de bu aralık öneriliyor. zincir kahvecilerin birçoğu paketler halinde hazır olarak satmak için kahveyi fazlaca kavurup bayatlamasının biraz olsun önüne geçebiliyorlarmış tabiki ne kadar sağlıklı olduğu konusu tartışılır.)

  ikinci tercih olarak da tchibo guatemala grande. yumuşak içimli bir kahve bence. ulaşım kolaylığı açısından; migroslardan 250 gr vakumlu paketi 29.90'a alabiliyormuşuz. (gizlinot: 3 ay önce aldığımda 19.90'dı..)

  12 ocak 19:38

  4. Çok kahve içerim. Genelde filtre kahve tercih ediyorum. Her gün bir termos kesin içiyorum gün içinde sayı bazen artabiliyor. 

  Ama kahve gurusu sayılmam starbucks’tan da çekirdek aldım kahve dünyası’ndan da öyle aman aman bir fark hissetmedim. Üstelik kahve dünyası fiyat olarak çok daha uygun fiyatlı. O yüzden genellikle kahve dünyası tercihim oluyor. Çeşitli yörelerin kahvelerini satıyorlar. Kahveleri taze oluyor. Özellikle vanilya aromalısını çok seviyorum. Bir de tchibo kahveleri de kahve dünyası gibi hem güzel hem de uygun fiyatlı oluyor. Tavsiye ederim. 

  12 ocak 22:24

  5. Kahveden çok anlamasam da tchibonun filtre kahvelerini seviyorum. kahveleri ne çarpıntı yapacak kadar sert ne çok yumuşak, ve yoğun ders çalışan biri olarak söyleyebilirim ki uykumu çok kısa sürede dağıtıyor.

  Starbucksın filtre kahvesini de denemiştim o biraz daha acı gelmişti bana, ama uzun zamandır kullanmadım.

  13 ocak 12:44

  6. Pratikliği olsun, granül kahveler içinde filtre kahveye benzerliğiyle olsun, benim favorim Nescafe taster’s choice. Taze çekilmişlere benzemese de paketli filtre kahvelerle arasında lezzet farkı yok diyebilirim. Filtre kahvelerin demlenmesini beklemeye ve french pressi temizlemeye bile üşenen bir bünyeye ilaç gibi gelmiştir. Bimden 100gr ını 10₺ ye almıştım ki goldun fiyatına oranla gayet uygun bir seviyede fiyatı. Bulursam yine alacağım.

  Edit: nescafe sensations aldım bundan daha sonra. tadı, kokusu her şeyi efsane. Filtre kahveye tercih ediyorum bu ara çok ağır geliyor. Bunda ise toz yapıda olduğu için fazla kaçırmamak gerekiyor. Bunu içince Taster’s choice kömüre benziyormuş resmen. 

  13 ocak 13:42 25 mayıs 23:45

  7. Tchibo' nun wiener melange'ı güzeldir yumuşak güzel içimli.

  Kahve dünyası'nın kosta rika kahvesi de çok güzel hafif baharatlı lezzetli bir kahve.

  13 ocak 13:47

  8. Eğer filtre kahve içinse Kurukahveci Mehmet Efendi Colombian filtre kahvesi fiyat/performans olarak güzel bir ürün. 

  13 ocak 16:30

  9. carribou- berry white mocha

  14 ocak 00:02

  10. Ben gibi kıbrısta yaşayan varsa davidoff un mavi olanı(adını unuttum)  uygun fiyatlı ve bana göre içtiğim en güzel kahvelerden biri

  10 şubat 23:10