yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (9)
  • medya (0)

  1. narsist bir sevgiliye sahip olarak çok kolay ulaşabileceğiniz hissiyat. (gizlinot: ben denedim ordan biliyorum ) yalnız yeteri kadar değersiz hissedebilmek için gerçek bir narsist olduğunun tanısına henüz varamamış olmak gerekiyor. Tanıya vardığınız an o kabustan kurtuluyorsunuz. Bu cinsler büyücü gibi olduğundan uzun bir süre kötü hissettirip, kendisinin mükemmel olduğunu düşünmenizi sağlar. Ama sonra örümcek ağına takılı kalmış bir kelebek olduğunuzu anlarsınız! (gizlinot: evet tam da bu his ) (gizlinot: umarım kurtulabilirsiniz )

  31 ağustos 2015 10:42

  2. gerçekten Değersiz olan düşünmeden konuşan saçma kötü niyetli fesat ne kendini ne insanları ne dünyayı ne kendinden başka bir canlıyı düşünen iki ayaklı hayvandan farkı olmayanlari kafasına takan saf insanların sorunu.

  Kendim dahil..

  4 nisan 2016 03:25

  3. Bugünlerde içinde bulunduğum eylem. Bu hayatta belki de şimdiye kadar aşık olduğun tek insan tarafından hissediyorsan buna hayal kırıklığı da ekleniyor. Sen onun konuştuğu anlattığı en küçük ayrıntıyı bile hatırlarsın ama o senin hakkında en ufak şeyi bile hatırlamaz. Onu mutlu etmek için çırpınırsın ama onda bir yaprak bile kımıldamaz.

  Doğum günün de ona çok anlamlı bir hediye alırsın gerçekten özenle düşünülmüş ama o sadece açıp bir kenara koyar. Kim bilir belki atmıştır bile çöpe. İşte o zaman anlarsın o insan için hiç olduğunu, onun için gerçekten değersiz olduğunu ve ondan artık gitmen gerektiğini. 

  20 şubat 2021 19:07


  4. ailen bir şeyler yaptığında değersiz hissettmek ile arkadaşın bir şeyler yaptığında değersiz hissetmek arasında dağlar kadar fark vardır.

  acı bir şekilde deneyimledim :')

  bu durumda ilişkiyi kesmek yerine karşımdaki kişiye duyduğum değeri ben de aynı oranda düşürüyorum. en azından çalışıyorum.

  bu gidişle devam edersem ileride birisi bana iki kez ilgi gösterse, birazcık değerli hissettirse bağımlısı olacağım ve o kişiye saplanıp kalacağım diye korkmuyor değilim.

  20 şubat 2021 21:28

  5. önünde sonunda kendimi içinde bulduğum durum. bu konuda çalışacağım.

  21 şubat 2021 11:52

  6. "hiç kimse sizin onayınız olmadan size kendinizi aşağı, degersiz vs.  (inferior) hissettiremez," demişler.

  ne zaman biri bana kendimi degersiz hissettirmeye calissa bu sozu hatirliyorum ve bir sekilde daha farkli tepki veriyorum ve bir sekilde maske dusuyor. 

  21 şubat 2021 13:22

  7. Bazen dışarıdan zorla hissettirilmeye çalışılan durumdur. Sen kendini beğensen,değerli hissetsen de bunu başaramayan biri hep sende kusur bulmaya çalışır. O mutsuzsa sen de mutsuz olmalısındır

  Üzgünüm ama bunu en çok Türk erkeklerinde gördüm. Cevresindeki kadınları sürekli incelerler,kendilerine yüz vermiyorsa özellikle ona manipülasyon yaparlar. Çünkü siz kendinizi değersiz hissederseniz ancak o zaman aynı frekansta bulusabilirsiniz. Tuzağa düşmeyin süslüler

  21 şubat 2021 13:44


  8. Her zaman söylenilen gibi ailede başlamaz bazen. Kendim dahil tanıdığım birkaç kişi ailede yeterince sevgi saygı görmüş insanlar var. İllaki eksik parçalar vardır. Ama ben bu duyguyu birkaç sene önce tanıdığım ve zaman zaman yine görüştüğüm biri sayesinde tanıdım.

  Neden o kişide ısrar edip görüşüyorsunuz diye sizi sorgulayacak olanlar var, biraz haklılar ama bazen her seferinde bu olacak diye düşünmüyor insan. Başka şeyler hissediyorsanız da engel olamıyorsunuz.

  Ama dünyanın en berbat hislerinden biri. İçsel bir şey olsa başa çıkılması nispeten daha kolay en azından yolunu biliyorsun. Ama sana bunu yapanın umurunda değilse, o duyguyla baş başa kalıp mücadele etmeye çalışıyorsun.

  Çok zor bir his, umarım her kim bununla yaşıyorsa atlatır.

  21 şubat 2021 14:13

  9. kişi bunu en çok da toplumsal yargılar yüzünden hissediyor.

  kadın dediğin şöyle davranmalıdır, erkek dediğin böyle davranmalıdır...

  evliysen acayip bir ağırlığın olmalı, önceki hayatını ve kişiliğini unutmalı; bekarsan çok sosyal olmalısın. her koşulda fit olmalısın. insanüstü bir varlık gibi hiç hata yapmamalısın...

  yaşına uygun davranmazsan ergensin...

  yaşından ileri davranırsan sıkıcısın...

  toplum insana hep bir şey dayatır ve bu dayatmaları en eğitimli ve modern geçineni dahi yapıyor. çünkü kafa ortadoğulu olmaktan çıkamıyor, yeni bilgiye bir yere kadar açık. o nedenle türkiye gibi, bireyi alaşağı etmeye odaklanmış geleneklerin ve inanışların hakim olduğu bir ülkede insanların yargılarını ciddiye almak kendine haksızlık etmektir. çok zor ve kişiyi yalnızlaştırıyor biliyorum ancak insan ancak bu yargılardan sıyrıldığında kendisini değerli hissedebiliyor.

  22 şubat 2021 00:37