yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (50)
  • medya (0)

  1. makyajmıdedin diye biri geliyor aklıma nidense

  21 ocak 2016 17:01

  2. Bu insanları ben gerçekten anlamıyorum.Kadın erkek farketmez evlilik merakı bana çok ilginç geliyor.Hele bunu amaç olarak görüp geç kaldığını düşünüp telaşlanan insanlar beni deli ediyor.25 yaşındayım ilkokuldan çoğu arkadaşım evlendi.(gizlinot: yakın arkadaşlarım hariç) Gerçekten aşık olarak severek evlenenleri tenzih ediyorum ama şu dünyaya bir kere gelip kendimce küstahca makul insan olduğunu düşündüğüm biriyle neden evleneyim gerçekten aklım almıyor.kalbim zaten hiç almıyor.50 60 yaşına geldiğimde geçmişte oyun arkadaşım olan aşık olduğum adamın saçını çekip kaçmak isterim ben.öyle biri olmaya da bilir bu durumdan da gocunmuyorum.gerçekten aşık olduğunda sevildiğinde yapılması gereken eylem olduğunu düşünüyorum.acelem yok.

  aşk evliliği <3 ben.

  21 ocak 2016 18:07

  3. hah dediğim bir başlık açıldı önümde...

  evlilik çok çok büyük sorumluluk gerektiren, hayatı iki kişi olarak yaşamayı beraberinde getiren, hayatınızı baştan aşağı değiştireceğiniz çok köklü bir hayat değişikliği ve kutsal bir müessese.

  ancak günümüzde (bilincinde ve isteyerek evlenenleri tenzih ediyorum) evlenmek = kociş bulmak, kocişlenmek, instagramde facede kociş paylaşımı yapmak, düğün albümü, gelinlik, statü artışı, koca üzerinden prim, koca üzerinden hava atmak vs vs anlamına geliyor.

  hal böyle olunca özellikle kızlarda bir evlilik merakı ötesini berisini düşünmeden laf olsun diye evlenme vakaları artık çok fazla yaşanıyor.

  çok acı olacak ama: o cafcaflı fotoğrafların ardında genelde bir evde iki yalnız insan oluyor. mutsuzluklarını dindirmeye çalışan insanlar mutluluğu paylaşılan fotoğraflarda arıyor.

  22 ocak 2016 14:33


  4. sebebini bilmeden kınanmaması gereken durumdur. bazı insanların zor hayatının evlilikle kurtulduğuna şahit olduğum gerçeği de var üstelik..

  22 ocak 2016 15:43

  5.

  belki onu dene, bunu dene, belki bu adam, belki şu adam diye diye buluşmaların toplamında mayışının yarısını verdiği high end fondötenini bitiren kadındır.

  evlilik delisi değilim de (öyle bi g*t yok çünkü bende), düzenli ilişki delisiyim.

  ben deli oldukça, o beni bulmuyor tabii.

  her defasında yeni birini tanımak, ona alışmak, karşılıklı emek vermek, gitmek-gelmek, eve her geç gelinen saat için ev ahalisinden azar işitmek, annenin her adam için "evlilikten bahsediyor mu ?" baskıları of be !

  gerçekten çok yorucu.

  biri olsun yeter.

  evlilik olmasa da olur.

  çoğu kadın bu yorgunluktan evleniyor. bence.

  22 ocak 2016 15:51

  6. burada da 5 yıllık hedefler başlığında evlilik baya yer alıyor. toplumumuzda oldukça istenen bir durum şimdi o yüzden meraklısı çok.

  ben meraklıdan öte görgüsüzüne sinir oluyorum arkadaşlar. bir gururlanıyorlar isviçreli bilim adamlarında yok o. kociş mevzusuna giremeyeceğim o kelimeleri görünce gözüm kör olmak istiyor

  mesela ben önce gezeyim tozayım az çapkınlık yapayım isterim. yada bir insan olsun hep ama sonra ciddileşelim. yaşım biraz 30 a yaklaşınca da evlenmek. daha doğrusu nikah. o da çocuk istersem,ailelerin bakışı ile ilgili.

  daha üniversiteden mezun olmadığım için hayat bana laylaylom (gizlinot: alternatifi ise hayat bana vaykiki vaya vay )tabi ki. yalnız yaşıtlarımın evlilik aşkı beni şaşırtıyor. daha kendi odanı düzenleyebiliyor musun para hesabını yapabiliyor musun. sabrın var mı. baban kalk kız su getir dese öff dersin kocana akşamları bıçak ucunda elma mı uzatacaksın güzelim diyorum içimden. ben vize/final döneminde o sinirle boşanma sebebi olurum zaten

  evliliğin bu kadar istenmesi birazda muhafazakar toplumdan dolayı. siz,aileniz takılmasanız bile inkar etmeyelim akrabalar çevreler etkiliyor. evlilik öncesi cinsel hayata karşı olan vatandaşlarımız çok doğal olarak 30 unda evlenmeyi facia görebiliyorlar.

  en büyük sebebi de çocuk. ve erkeği kendine bağlı hissediyorlar nikahtan sonra. e yani adam imzayı atmış artık kaçması zor.

  not: tamam süslüler kızmayın sizin düğünlerinize gelir para takarım tebrik ederim halay falan çekerim yani kırdıysam eğer.

  4 şubat 2016 02:10 4 şubat 2016 02:18

  7. Yani evleneyim bir ailem olsun çocuğum olsun isteği ile hareket eden normal bir kadın ise sözüm yok da, bunu hayatının tek amacı hâline getirmiş, gördüğü her erkeğe damızlık gözüyle bakan 'kociş' meraklısı kadınları şöyle bir silkip kendine getiresim geliyor sahiden! Evlilik bir statü değildir, kazanılmış bir zafer değildir, bir paye değildir. Aşık olduğunuz, size uygun özelliklere sahip olan dürüst, erdemli biri ile evlenebilirseniz şanslısınız demektir, hepsi bu. Birine göre uygun olan diğeri için hiçbir şey ifade etmeyebileceğine göre, sizin birisiyle evli olmanız bir başkasının gözünde sıfır değere de sahip olabilir bu da son derece normaldir. Mesela benim için hiçbir kültürel ve sanatsal eğilimi olmayan, konuşmasını, görgü kurallarını, nezaketi bilmeyen, ruhunda zarafet olmayan biri ile evli olmak bekar olmaktan çok çok daha şanssız bir durumdur ama bu, bana göre böyle. Başka bir kadına göre biraz parası olması, onu koruyup kollaması, koluna takıp gezdiği bir erkek olması bile yeterli olabilir. Tercihlerle ilgili bir durum bu.

  4 şubat 2016 03:44


  8. (link: https://www.youtube.com/watch?v=t2serzc6dhM şu) şaheseri bir kez olsun dinlemelerini dilediğim insanlardır.

  18 aralık 2016 21:03

  9. Kimse sevmediği biriyle sırf evlenmek için , evli desinler diye evlenmek istemez. İnsan doğru insanı bulduğunda, doğru insan olduğunu düşündüğünde evlenmek istiyor. Şahsen ,ben dört senedir birlikte olduğum sevgilimle evlenmek çok istiyorum. Herkesin düşüncesi, istekleri , hayata bakış açısı çok farklı kimse kimseyi bu şekilde küçük düşürücü bir uslupla eleştiremez. Evlenmek isteyen evlenir, istemeyen evlenmez seçim insana göre değişir.

  18 aralık 2016 23:10

  10. Özellikle de bizim jenerasyonda (87-92 doğum arası) tüm arkadaşlarının düğününe gitme prosesi ile iyice alevlenen durumdur. Bir de sevgilisinden/nişanlısından yeni ayrılan kişilerde eski partnerinden önce evlenme isteği olarak kendini gösterir. Bu durum herkeste böyle değil neyseki ancak bu hataya kanıp çok mutsuz olacak kişiler umarım bir an önce kendilerine gelirler. Zira evlilik sevdiğiniz kişi ile bile zorken, zoraki ve acele karar verilmiş bir evlilik insana nasıl bir tahribat sağlar tahmin bile edemiyorum.

  19 aralık 2016 16:35