yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (95)
  • medya (0)

  1. Flormar çalışanlarının eğitimli olduğunu sanıyorsanız yanılıyorsunuz... Ayda bir toplantı yaparlar... Sabah kahvaltısı, öğle yemeği.... Eksik tester dağıtımı... satış ne kadar yapılmış, şu bölgede neden satış az, bu bölgede satış süper... alkış vs.... Aman aman bi eğitim yok... Ama bu işe gönül vermiş işini düzgün yapanlar da yok değil...

  8 eylül 2014 22:32 ed.12 mart 2016 04:41

  2. Çalışanlarının saygısız, kibirli ve kendilerini dünyaca ünlü makeup artisti sandıkları ama bir zıkkım bilmedikleri personelleri bulunan marka.

  10 eylül 2014 02:31

  3. Dün öyle bir çalışanına denk geldim ki anlatmasam olmaz dediğim marka. Bakayım neler var diye avm içindeki kioska uğradım. O sırada yanımda bir rus kadın kendince bişeyler seçiyor, görevli arkadaş ise telefonla konuşuyor -yaa kızaam neler oldu bilmiyosuaan anlatcam duur- şeklinde. Neyse ben de kalemlerine falan bakıyorum, dur müşterim var dedi kapattı en sonunda. Bana döndü,"ne bakmıştın tatlım?" Dedi. Ben tabii şaşkınlıkla bakakaldım. Bana siz diye hitap etsin, hanımefendi desin kafasında değilim, hatta karşımdaki benden yaşça büyükse ve öyle hitap ederse çekinirim ama "tatlım" derken? "Şu sizin light of flowers serisindeki bb krem kalktı mi?" dedim. "Ay o kalktı ama bak bu aynısı" diye bişey gösterdi. "Bak benim yüzümde sadece bu ve terracota pudra var, çok doğal duruyo" dedi. Şu kadar soyleyeyim vikipedia ya cakey yazsanız ablanın suratı çıkar karşınıza, bi de bana diyor doğal diyor duruyor diyor ben diyor fondoten kullanamıyorum ağırlık yapıyor diyor. Konuşmamız bu şekilde devam etti diyeceğim o ki baya şahsına münhasır bir kadındı kendisi.

  26 eylül 2014 22:37


  4. Bir varmış, bir yokmuş, 2-3 gün önce kadıköy flormar'da saçlarımınapsam oje bakarken başka bir müşteri gelip satıcı kızdan bilgi almak istemiş:

  - şimdi bu ojelerde çift kat sürmek gerekiyo ya, tek kat sürünce de opak duran ojeniz var mı?

  - hmmm (sallayalım bismillah) şoonlarr vaarr :/

  - peki plus quartz ne demek?

  - (dur. Ne sallayalim ablama? Ozguveni topla kizim, sen buralarin piremsesisin unutma.) Cibik kuruyan demegoluyo!

  5 ekim 2014 19:16

  5. Ayrıca kiosklarındaki hemen hemen her görevli, ürünler konusunda bilgisizdir.Bir de iş ilanlarında deneyimli eleman arıyoruz der bunlar.Ben onlardan daha çok şey biliyorum ürünlerle ve son çıkanlarla ilgili ha. Yeni oje serisi çıktığında gider sorardım eskiden,mal mal yüzüme bakardı görevli kızlar.İsimlerini,cisimlerini hiç bilmiyorlar bile.

  5 ekim 2014 19:27 10 mart 2016 07:04

  6. bir standında saks mavisi ve açık pembe maskarayla kendine kocaman, mor kirplikler yapmış çalışanını gördükten sonra ilk defa rengarenk maskara dünyasına girme sebebim olan marka. çalışanlarının genelde tavrı yerinden yerine, dükkanından standına değişir, hiç belli olmaz. bazı standlarda özellikle ısrarla başka ürünler vermeye çalışırken, bazılarında pek yardımcı olur, gereksiz ısrar yapmazlar, tamamiyle şans.

  10 aralık 2014 16:15

  7. Çalışanlarının pek bir şey bilmediği marka.şöyle ki bir AVM deki flormar çalisanina pembe makyaj sungerini sorduğumda o kaldırıldı demişti fakat başka bir AVM deki flormarda buldum ve aldım.bilmeden neden boyle söylüyorlar anlamiyorum.

  10 mayıs 2015 08:38 9 mart 2016 06:07


  8. Toplanın, size bir hikaye anlatacağım süslüler:

  Bir zamanlar Face & Body bronzer'ını eskiden kullanır idim. kapağı kırıldı, toz kaptığını düşündüm içim rahat etmedi çöpe attım. Hatırladığım kadarıyla memnundum üründen. Dün internet sitelerinde günün ürünü yapmışlar bu bronzer'ı, 15 tl civarı bir şeydi.

  Akşam Viaport'taki mağazalarına gitme fırsatım oldu. dedim bi deneyeyim ürünü tekrar, sonra alayım, kullandığım numarasını da hatırlamıyorum tam.

  Dünyanın en suratsız kızı 2 müşteriye oje gösterirken, pardon fırça var mı dedim, kız mahalledeki kasaba gidip ''bu elbisenin s'si var mı'' demişim gibi baktı suratıma. bön böyle. sıfır tepki. tek bir kelime etmedi. buyrun, tabi, deneyin, bunların hiçbiri yok.

  kenarda köşede bi köpek yavurusu var, yatıyor, güldüm ay ne tatlı dedim: gene gergin havayı kırma refleksi, kız benle konuşmadı köpekle konuştu :D

  ''otur oğlum korkma tamam mı yat sen ''

  ''uygulama yapabilir misiniz ya da ben yapabilirim'' dedim sessizliği kırmak adına. döndü çekmecelerin birinden fırça çıkardı verdi, döndü gitti.

  dünyanın en değersiz en gerizekalı mahlukuymuşum ben meğer, bilmiyormuşum. fırçayı geri verirken de çok teşekkürler dedim gözünün içine baka baka, suratıma bile bakmadan aldı fırçayı bi kenara koydu.

  gerçekten artık müşteriye saygıyı falan geçtim, bu tamamen karşındaki ''kişi'ye saygıdır ya. bu insanları kaç liraya kaç saat çalıştırıyorlar biliyor musunuz savunmasıyla gelmesin bana kimse. insan işini yaptıktan sonra kazanır ekmeğini.

  Neyse,

  tanım: verdiği paranın kuruşunu bile hak etmeyen, saygısız, suratsız insanları mağazalarında çalıştıran firmadır.

  25 haziran 2015 12:50

  9. Çoğu kişi mac'in, watsonsın, Gratis'in çalışanlarından yakınır ama ben asıl flormar'ın çalışanlarına dayanamıyorum. Devamlı zorla ürün satma çabaları. Çalışanları suçlamıyorum çünkü flormarın böyle eğittiğini düşünüyorum yoksa her çalışan aynı davranamaz. Bir keresinde oje almak için gitmiştim. Bir standa beş kişi koymuşlar. Düşünün beş kişi size ürün satmaya çalışıyor ve siz sadece rahat rahat oje bakmak istiyorsunuz. Aşırı rahatsız ediciydi. En son kendimi makyaj masasında buldum. Gözümde rimel olmasına rağmen ve istememe rağmen, rimel sürmüşlerdi. Sonuç: Bülent ersoy kirpikleri. Hani örümcek bacağı görünümü vardır ya, bu o görünümün 10 katı falandı. Eve gidene kadar başımı önüme eğerek gittiğimi hatırlıyorum. Artık oje alacağımda watsons'dan alıyorum. Çünkü en son oje almaya gittiğimde satıcı başıma dikilmişti ve her hareketimi hatta beni inceliyordu. O kadar rahatsız olmuştum ki alacağım ojeleri unutup alamadım.

  12 eylül 2015 19:00 ed.9 mart 2016 04:41

  10. Ürünlerini genel olarak beğeniyorum hatta bu son zamanlarda inanılmaz iyi bir durumda fakat ben de çalışanlarından bahsedeceğim. Bugün gittiğim şubedeki hanım sanırım yabancıydı tam da ne oldu anlayamadım açıkcası :D

  Bu linerin şu rengi kaldı mı dedim kaldı dedi, sonra başka müşterilerle ilgilenmeye gitti ben böyle köpek yavrusu gibi kadının gözünün içine bakıyorum ,o da Bana bakıyor ama bir tepki vermiyor. Bişey anlamadım, Oje standına bakıyım dedim arada da kadına bakıyorum, elime 2-3 Parça daha aldım tekrar linerin testerina bakarken yardımcı olabilirim dedi, (yavrum az önce yardımcı olcaktın ya) tekrar lineri hatırlattım, başka müşterilerle ilgilene ilgilene getirdi. Valla ben mi salağım,o mu beni anlamadı,anlamadım :D bu da böyle bir anımdır

  18 eylül 2015 00:34