yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (40)
  • medya (0)

  1. tamamen algı yönetimi olan bir durum.

  himym deki "cheerleader efect" dedikleri olay-üç ve fazla kızın bir arada gezdiklerinde çok çekici ve güzel görünmeleri ne kadar doğruysa bu da gerçekten o kadar doğru.

  düşününki mesela serenay sarıkaya, ne kadar güzel bir kadın. ancak koyun adriana lima'nın yanına... o zaman çirkin görünür. (ben adriana lima'yı serenay sarıkaya'dan güzel buluyorum tabii bu konu göreceli ama siz anlatmak istediğimi anladınız :))

  11 şubat 2016 09:19

  2. giydiğiniz her kıyafette, sürdüğünüz her şeyde insanlarda, ona yetişmeye çalışıyormuş hissini uyandırır.

  11 şubat 2016 10:24

  3. the duff kitabında bu olaydan bahsediyorlardı. hatta kitabın filmi de var ben filmini izlemiştim. güzel kızların daha güzel görünmek için yanlarında çirkin yakın arkadaş bulundurması konu.

  (link: http://www.urbandictionary.com/define.php?term=Duff+(D.U.F.F.) d.u.f.f.)

  böyle bir durumun pek türkiye'de olduğunu sanmıyorum açıkçası.

  11 şubat 2016 14:31


  4. Bu nasıl bir insan sınıflandırmasıdır ya! Hayret ediyorum bu şekilde başlıklar görünce, yahu nasıl bukadar şekilci olunabiliniliyor anlamıyorum.

  25 şubat 2017 19:00

  5. Davranışsal iktisat dersimizde gördüğümüz how to choose a wingwoman adlı küçük konu başlığını aklıma getiren süslü başlığı. Daha güzel görünmek için size en çok benzeyen ama sizden bir tık daha az çekici hemcinsinizin istemsizce maruz kalınan karşılaştırma sebebiyle en iyi seçenek olmasından bahsediyordu. Bunun haricinde bu durum yan yana duran iki kişinin kontrast yaratarak birinin olduğundan daha güzel veya çirkin görünmesiyle de alakalı bence. Beynimizin bize oyunları.

  25 şubat 2017 19:04

  6. En azından arkanızdan bakan sapıkların hedefi olmayacağınızdır.

  Kötü tarafi sizin beğendiğiniz çocuğun erkeklerin genelde dış görünüşe bakmasına dayanarak yanınınzdaki kıza bakmasidir.

  İlgi çekmeyi sevmeyen bir kız olarak sorun etmediğimdir.

  25 şubat 2017 21:11

  7. merhaba arkadaşlar akış yine eski süper komikli günlerine döndüğü için çok acil bir sorumu sorup çıkmak istedim. ben şimdi avrupai bir güzelliğe sahibim ama böyle alamanya, hollanda civarı diyelim en yakın arkadaşlarımdan biri de avrupai bir güzelliğe sahip o da ispanya, italaya dolayları gibi gibi şimdi hangimiz yancı, kenafir, kem gözlü olduk cevap verirseniz sevinirim. hayırlı forumlar.

  bazı başlıklar ve tespitler biraz şey gibi yani bi biraz şey, anladınız siz onu?

  25 şubat 2017 23:14


  8. Arkadaş seçimlerinin buna göre yapıldığını bilmiyordum girdileri okuyunca dumur oldum şöyle yakın arkadaşlarımı gözden geçirdiğim bi çoğu açık ara benden güzel üzerinde durmadım düşünmemiştim bile şimdiye kadar, sadece gece çıkılan ortamlarda yeni tanışılan birileri oluyosa orda başlarda tabii hafif bi duygu iniş çıkışları oluyo dikkat çektikleri için sonra muhabbetle bu ara kapanıyo, üzerinde çok kafa yorulacak bi mevzu değil bence

  26 şubat 2017 00:09

  9. dünyanın en güzel kadını olsam ve bütün arkadaşlarım bu nedenle yanımda olmak istemeseler bile buraya entry girmem. bana kendini övmek komik gelir çünkü, hele hele yakınma gibi gösterilip yapılırsa, hele hele de güzellik gibi kendin kazandığın bir şeyle değil sadece şansın olan bir şeyle.

  26 şubat 2017 01:13

  10. güzel kim, çirkin denilen kız niye çirkin sürekli bir güzellik algısıyla oluşan bu kavramlar bıktırdı artık. farkındaysanız bu tip algılar özgüvensiz bir duruş yaratmaktan başka bir işe yaramıyor. güzel olarak gördüğünüz birinin yanında çirkin olunca ya da tam tersi durumda ne oluyor bilmiyorum bu şekilde ayırıp da bakmadım insanlara çünkü. bir güzel kız algısı tutturduk gidiyoruz. gitgide yaşasın güzeller, çirkinlere ölüm gibi saçma bir yere vardı bu hastalıklı düşünce. gün geçtikçe güzellik gibi bir konuya, haddinden fazla takılmak durduk yerde zarar veriyor insana, gereksiz kompleksler yaratıyor sürekli. kimsenin kimseyi bu şekilde mutsuz etmeye, özgüvenini zedelemeye hakkı yok, bilinçli ya da değil ne olursa olsun Bunu yapmayın lütfen. hem kendinize hem de bir başkasına o gözle bakmak yapılabilecek en büyük kötülük aslında. hele arkadaş seçimi konusuna girmiyorum bile. güzellik ve arkadaşlık bağdaştıramıyorum bir türlü bu iki kavramı.

  26 şubat 2017 01:41