yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (5)
  • medya (0)

  1. Oryantal videosu yüzünden işten çıkartılan spiker.

  Haksız olabilir veya haklı olabilir, sosyal medyada boş bir duyar kasılmış. Dans etmek suçmuymuş, muhafazakar sistem yüzünden kovulmuş... Gerçekten söylediklerine kendileri inanıyor mu merak ediyorum.

  Kovulmasındaki sebep ne din ne de gelenek. Tiktokvari video çekip attığı için kovuldu. Banel bulundu. Ciddiyet isteyen bir meslekte yapıldığı için belki de önce bi uyarılmalıydı ama kusurlu olduğu gerçeği ortada. Bir çok spiker zaten bikinili fotoğraf da atıyor, çok seksi kıyafetlerle de haber sunabiliyor, kimsenin böyle bir sebeple kovulduğu yok. Olayı çarpıtıp "yeni türkiye'de her şey çok kötüüüüü" diye söylenmenin sadece duyar olduğunu düşünüyorum.

  Bir ara bi avukat, hakim tarafından daha uzun etek giymesi için uyarılmıştı mesela. Tamamen reklam, adliyede bırakın kısa eteği, babet veya sandalet ayakkabıyla bile gidilmiyor biliyorum. Sorun etekte değil yani, ayakkabın bile uygun değilse uyarılırsın. Halkın o dönem hassas olduğu konuları bilip, nasıl güzel sömürüyor millet. İnsan hayret ediyor.

  Halk ve twitter ahalisi bilmiyor ya sömür milleti...

  12 şubat 22:19 12 şubat 22:20

  2. olay yalnızca duyardan ibaret değil. canlı yayında çıkıp bir anda dans etmedi veya kanalın resmi hesabında paylaşmadı. kişisel sosyal medya hesabında 24 saat süreli olarak hikayesinde paylaştı kimseyi hiç kimseyi asla ilgilendirmez.

  en son ibo showda dideme aynısı yapıldı kadın sanki ortada soyunuyormuş da oradakileri zorla oturtmuş gibi kafalarını çevirip bir sesli tövbe etmedikleri kalmıştı. bu tamamen saygısızlık. danstan kadın bedeninden bu kadar tahrik olan bu kadar nefret eden bir toplum değildik. yavaş yavaş kısıtlanıyoruz yakın zamanda televizyonda malezyadaki şampuan reklamlarının çıkması çok olası. (link: https://youtu.be/y4sqxEJGaCk tık)

  son olarak Friedrich Nietzsche'nin de dediği gibi: Kim namus ve ahlâk şövalyeliği yapıyorsa, Bilin ki en namussuzu odur.

  13 şubat 02:26

  3. Evet adliyede babet giymenin yasak olduğu bilgisini aldığımıza göre lafa girebilirim. Ben adını son olayla duydum ve çok üzüldüm. Ciddi yada ciddiyetsiz denilerek meslekler ayırılmamalı her mesleğin dinamiğine baktığında hizmet verme ciddiyeti yatar. Bir kadının dans ettiği için işinden olması bence korkunç. Yakın dönemde twitterda öğretmen dediğin crop giyemez  tweeti atıldı ve binlerce öğretmen beğendi. Çocuklara hiçbir bilgi veremeyen eğitimden anlamayan tipler takım elbiseyle gelince gayet iyi ama iyi bir öğretmen crop giydiğinde berbat biri gibi anlatılmıştı. Baktığınızda hepsi erkek dayatması. erkek bir spiker kravatını beline bağlayıp göbek attığı videoyu paylaşsa büyük ihtimalle gülünüp sevimli bulunurdu fakat kadın yaptığında işinden atılıp, damgalanıyor. Toplumsal cinsiyet kalıpları yine mide bulandırıyorsun.

  13 şubat 11:48


  4. Güzel bir kadın, "ne olur ne olmaz" demeden kendi sayfasında özgürce dansını paylaşması da çok güzel. Çünkü millet artık içtiği rakısını saklıyor.

  Onun dışında dansını beğenmedim baya komik geldi, habertürk'ün inadına profile "oryantal" yazmış sanırım. :))

  13 şubat 15:29

  5. Süslü sözlükteki kadınlarımızın bu konuya ilişkin neler düşündüğünü  okumak istedim ancak ilk girdiyi şoklar içerisinde okudum. adliyede Babet giymenin yasak oldugu gibi absürt bir uydurma yasağı örnek gösterip, dans etti diye işinden edilen bir kadına ‘oh olsun haketmiş tabii’ kafasına sadece acıyabiliriz. 

  Erkek hegemonyasını sonuna kadar hissettiğimiz bir durum daha. Kendi halinde eğlenmiş dans etmiş En fazla komik duruyor denilecek olay haftalarca ülke gündeminde. Kovulana kadar bu olay o kadar umrumda olmadı ki çünkü sonuçta kendi stroysinde dans eden zerre umrumuzda olmaması gereken bir durumdu. Bunun haber niteliği taşıması dahi abesti. Ancak konu büyüdükçe büyüdü ahlaksızlık timsali haline getirtilip işinden edildi.

  Aynı şekilde bir erkek spor spikeri dans etse ‘ay ne tatlı, ne mütevazı adam’  denilecekken bahse konu kisi Kadın oldugu, hatta fiziği düzgün bir kadın oldugu için her türlü cinsiyetci hakarete maruz kalıp işinden kovuldu.  Bu ülkeye dair umutlarım her geçen gün azalıyor. Kendi hemcinslerimizin dahi bu tarz durumlara ‘oh olsun hak etmiş minicik etekle geziyor’ mantığında yaklaştıkça daha çok handeler işinden kovulunur. 

  15 şubat 21:50 15 şubat 21:51