yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (13)
  • medya (0)

  1. Hem zorunluluk hem eziyettir.

  Sabahın köründe o şiş gözlere en güzel ürünleri de kullansanız finalde saçma sapan görünürsünüz.

  Bir sürü ürün alıp bitiremiyoruz ya hani, bu şekilde ürünler bitiyor ama yapılan makyaj bi halta benzemiyor. Akşam olduğunda ise çoktan akmış oluyor.

  Şaftım kayıyor bütün gün, makyajım mı kaymayacak ?

  nispeten pahalı ürünlerimi kullanmaya kıyamıyorum. Hayır kim için yani ? Dingil patrona mı süsleneceğim ?

  Işsizken makyaj yapma seansları benim için bi zevkti.

  Artık değil.

  Sadece 20 dk daha az uyumama neden olan bi şey.

  21 kasım 2015 17:41 21 kasım 2015 17:42

  2. Yapanlardaki azmi ve disiplini gördükçe hayran oluyorum. Benim açımdan takdir edilesi Bir eylemdir. Haftanın beş günü işte olan haftasonunun Bir günü ev temizleyen öbür gün ise yorgun değilsem dışarı çıkan ve anca makyaj yapan biriyim. O kadar beğenip makyaj malzemesi, Mac ın spreylerini, kapatıcılarını, fariydi rujuydu her haltını alıp makyajsız gezen biri oldum iş hayatına başladığımdan beri. Aldığım ürünlere acıyorum AMA Belki lazım olur diye de tutuyorum. Sabahın köründe gözümü açamamışken makyaj yapamıyorum maalesef. AMA şirkette süslü kızları gördükçe de içim gidiyor.

  4 ekim 2016 11:13

  3. Uykumdan 15-20 dakika feragat etmeme sebep olan hadise. Makyaj yapmayi seviyorum. Haftasonu evde olacaksam zaten makyaj yapmiyorum. O kadar malzemeyi mezara mi goturecegim? Hic acimadan sürüp sürüştürüyorum. Her gun farkli göz makyaji yapiyorum. Yarın hafif makyaj yapayim da biraz daha uyurum diye dusundugum gunun ertesinde kendimi smokey eye makyaji yaparken buluyorum adjsjskdjsk

  4 ekim 2016 15:06


  4. sabahları altı buçukta kalkıyorum. kahvaltılı altı buçuk, kahvaltısız yedi. yalnız haldur huldur makyaj yapmaktan nefret ediyorum. ürünleri seve seve aynaya baka baka makyaj yapmayı sevenlerdenim.

  işe ilk başladığım yıllarda daha da erken kalkıp makyajımı yapıp öyle giderdim. sonuçta makyajlı bir yüzüm ve hunharca uyuyan gözlerim oluyordu. göz içine uyanık gözükmek için çekilen ten rengi göz kaleminin, sen uyuduktan sonra seni uyanık gösteremeyeceğini anladığım gün, işte makyajı bıraktım. başlarım b u işe uyurum daha iyi deyip makyaj süresini uykuya feda ettim.

  Bir süre sonra, çocuğum gibi sevdiğim hiçbir makyaj malzememi kullanamadığımı farkettim. Tüm kozmetiklerim resmen dolap beklemeye başlamıştı. haftanın 5 günü işe gidiyorum.haftasonları da evde oturuyorsam bitti benim makyaj olayı...

  çözümü makyaj çantası hazırlamakta buldum. haftalık olarak havaya ve ruh halime göre bir makyaj hazırlıyorum. birbirine uyan ürünler vs ile... o çantayı yanımda getiriyorum. sabah herkes gözündeki çapağı silerken tuvalette makyajımı yapıyorum. hatta bazen masamda yapıyorum. hem kozmetiklerim bitiyor. hem istediğimde tazeliyorum.

  burada püf nokta o çantanın içinde bir makyajlık malzeme olması, bir ruj, bi rimel bi kapatıcı bir far veya far paleti vs vs. elinize geçeni atmamalısınız çünkü bu kararsızlık yaratır zaman kaybı olur. makyajı es geçmenize ve üşenmenize sebep olur. bende oldu en azından tecrübe ile sabit :DD

  4 ekim 2016 15:34 4 ekim 2016 15:35

  5. İşe değil ama haftanın her günü 8deki dersime giderken yaptığım eylem. Uykumdan da feragat etmiyorum çünkü otobüste/metroda yapıyorum. (gizlinot: evet utanmam yok ) full makyaj değil tabi, eyeliner falan yok mesela. Bir de kirpik kıvırıcısıyla kirpiklerimi kıvırırken özellikle erkeklerin ve yaşlı teyzelerin dehşet dolu bakışları beni eğlendiriyor. (gizlinot: ben de kendi halime çok üzülüyorum :( )

  4 ekim 2016 16:34 4 ekim 2016 16:35

  6. Her iş günü yaptığım eylem. İşe makyajsız gidip tuvaletteki yarım yamalak ışıkta ruj sürmek dışında bir şey yapabileceğimi sanmıyorum. İşe ilk girdiğimde konturundan highligherına kadar yaparken artık sabahları uyanamadığım ve bıktığım bir işim olduğu için iyice minimal doza indirmek zorunda kaldım. Toplam yarım saat içinde yataktan kalkıp evden çıkıyorum. Bu durumda da makyaj 5-10dk içine sığmak zorunda kalıyor. Ancak haftasonu dışarı çıkacaksam kokoş oluyorum. İşe full makyaj ve güzel giyimli gidebilen insanlara kıskanarak bakıyorum.

  4 ekim 2016 16:53

  7. her sabah altıda kalkmama rağmen zevkle yaptığımdır. Her işe üşeniyorum, iş makyaja gelince öyle olmuyor.

  4 ekim 2016 17:00


  8. o kadar makyaj malzemesini başka türlü bitirme durumum söz konusu olamayacağı için her sabah paşa paşa yaptığım makyaj. tek sebep bu değil elbette, ertesi gün süreceğim far kombinasyonlarını ya da tek far süreceksem artık, bir gece önceden uyumadan düşünüyorum. çünkü makyaj işi beni mutlu ediyor. hobi gibi benim için. insanlar giyeceği kıyafeti düşünürken hangi allık hangi fara güzel eşlik ederin peşindeyim resmen. bir de sabah makyajı bittikten sonra da mutlu oluyorum ''oh ne güzel bitiririm böyle böyle ben bunları'' diye.

  4 ekim 2016 19:13

  9. 10 dakikami aliyor almiyor. Fondoten kullanmadan, sadece sabitleyici pudrayla kapatici, far, goz kalemi, maskara, bronzer ve allik. yapmazsam cirkin oluyorum bunu is arkadaslarima yapamam. Birde seviyorum makyaj yapmayi, cumalari biraz daha smokey eye tarzida yapabiliyorum keyfim gelirse.

  4 ekim 2016 20:20

  10. yapmazsam aynadaki görüntümü beğenmediğim için sürekli yaptığım eylem. makyaja çok elverişli bir yüz yapım olduğunu ve makyajla çok değiştiğimi düşünüyorum.

  4 ekim 2016 20:20