yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (45)
  • medya (0)

  1. Saçma sapan geleneksel şeylerden biridir. Ben bunu 20li yaşlarımda öğrendim. Ve kısmen bilinçli olduğum bi zamana denk geldiğinden bunu gülerek gayet normal bişeymiş gibi anlatan arkadaşımla tartıştım da. Yani nedir allasen? Kız zaten ilk defa böyle bi deneyim yaşıyo. Tokat atıp iyice korkutmak nedir? Altındaki mantık ne? Kadın olmayı utanılacak bişey sanmaya da iter bu durum. Yani ne biliyim saçmalık işte.

  (yazar: muskulpesentim) uktesi idi.

  25 ekim 2016 02:23

  2. Gülmekle dehşete düşmek arasında kaldim okuyunca. Zaten kadina vurmak için hep bi bahaneleri var. Kadinlara bu öfke niye gercekten anlayamiyorum.

  25 ekim 2016 02:53

  3. bir kadının kadın olduğu için karşılaştığı ilk şiddettir.ilk cezalandırmadır.kızın adetinden,kendinden korkup kendi hayatının önüne başka şeyler koyması için hala cahiliye düşüncelerini atamamış insanlar tarafından gerçekleştirilir.ülen gerçektende kadın karnına bir dünya sığdırdı,siz hala kadını dünyanıza sığdıramadınız.

  not: eksi rekortmeni olmayı göze alarak yazıyorum.

  25 ekim 2016 06:16 25 ekim 2016 06:19


  4. tanım: masum kız çocuğu "kirlenip" kadın oldu diye verilen ceza

  bu senenin başlarında haberlere de konu oldu ama hala okuyup küfretmeyen varsa: (link: http://www.tdk.gov.tr/index.php?option=com_gts&kelime=K%C4%B0RL%C4%B0 tdk: kirli)

  küfrüm tdk'ya değil aslında, toplumda var olan bir kullanımı sözlüğe aldığı için kızılamaz hiç bir kuruma. asıl küfrü hakeden, biz kadınları mucizevi bir olay olan anneliğe hazırlayan regli, kirli-ayıp-utanılacak-gizlenecek bir şey olarak görenler. küçücük çocukluktan itibaren bundan utanılması korkulması için ellerinden geleni yapanlar. (gizlinot: daha ileri boyutta hamilelerin sokağa çıkmaması vs konuşuldu bu ülkede) (gizlinot: neyse ağzımı bozmicam, siz anladınız)

  25 ekim 2016 08:46

  5. Asla böyle bir şey duymadım, görmedim. Annem yaşım yaklaşığında bana durumu çok güzel bir şekilde açıklamıştı. Darüşşafaka mezunuyum ve zorunlu yatılı bir okul. Darüşşafaka'da da kızlara adetle ilgili bir çok eğitim verilmişti. Yatakhanede belletmenlerimiz bize adetin ne kadar güzel bir şey olduğunu söylüyordu ve adet olunca onlara haber vermemiz gerektiğini, parti yapacağımızı söylemişlerdi. Bu okuduğum şeylere o yüzden çok üzüldüm. Böylesine kutsal bir şeyin bu şekilde kirletilmesi ancak beyin kapasitesinin yetersizliğiyle açıklanabilir.(gizlinot: sözüm meclisten dışarı )

  25 ekim 2016 09:12 25 ekim 2016 09:13

  6. gün geçmiyor ki şoktan şoka girecek yeni bir şey duymayalım. gerçekten cahil kaldıkça mutluyum, bu ülkede yaşananlara kulağımı tıkadıkça, haber okumadıkça, saçma sapan vaktimi instagramda geçirip balon mutluluklarla oyalandıkça mutluyum. yoksa bu ülkede kalmak için sabrım giderek tükeniyor.

  bu ülkede kadına yapılan aşağılamanın, zulmün, işkencenin sınırı yokken her gün başka bir kadına şiddet, tecavüz ve ölüm olayı duyuyorken neden? sadece merak ettiğim şey bu, neden?

  her geçen gün kızımı bu tip insanlardan nasıl koruyacağımı düşünmekten paranoyak oldum. bu ülkede suç olan kadın olarak dünyaya gelmek, zor olan da kendimizi korumak, hatta kendimizi kendimizden korumak. yazık gerçekten.

  25 ekim 2016 09:45

  7. ataerkil toplumumuzun saçmalığıdır. tesadüfen erkek çocuğun olmuş, onun da pipisi kesilecekmiş de adam olacakmış. Çok değerli Oğlu sünnet olacak diye davullarla, zurnalarla eğlence yapan, millete duyuran bir zihniyet...

  ama kızına gelince kızım sağlıklı bir şekilde adet oldu, genç kız oldu, hem de sağlıklı bir genç kız oldu diyeceğine kızın zaten bu durumdan korkarken ona tokat at.

  Nasıl bir psikopat toplumun adetidir? Nasıl bir ikiyüzlülüktür? Gerçekten iğrendim.

  25 ekim 2016 10:05


  8. Garip anamın bana acımadan şlank diye indirmesidir. Gerçekten ama ben o durumu görünce şok olmuştum. Bu ne alaka içimde ne var diye korkmuştum. Annem vurunca duyuma ayılmıştım ama bu seferde büyümek istemiyorum diye bi saat ağladım. Galiba kendimi hala peter pan falan sanıyodum..

  25 ekim 2016 10:23 25 ekim 2016 11:05

  9. Benim ilk adetimde annemle babam o kadar umursamamıştı ki annem hı tamam diyip ped verip televizyon izlemeye devam etmişti. Ben de çok normalmiş gibi davranmaya çalışmıştım acaba hiç etkilenmedim mi sandı anlamadım. Ranzanın tepesine çıkıp cenin pozisyonunda büyümek istemioorrmmm diye ağlamıştım ben de :d

  25 ekim 2016 10:27

  10. Bana yapilmadi ama ben arkadaslarimdan hep nazar degmesin, saglikli olsun diye atilan saplak olarak duydum. Genelde kalcalarina yemisler. Tabi bunu ceza olarak atan nazar degmesin diye vurandan daha fazladir, o konuda eminim.

  Kirli senin babandir. Topluca adet gormeyi keselim bence, bu topluma daha iyi.

  25 ekim 2016 10:36

  ilginizi çekebilecek benzer başlıklar