yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (9)
  • medya (0)

  1. Alışveriş yapmamanızı tavsiye edeceğim firma, şöyle ki; 26 şubat günü sipariş verdiğim elektrikli süpürge halen gönderilmedi, müşteri hizmetlerine ulaşılmıyor. Yolladığım e-postalara cevap gelmiyor. Sipariş gününden sonraki 15 iş günü içinde teslim edilmesi gereken ürün halen yok ortada, bu 15 iş günü içerisinde de çokça kez aradım.

  Tanım: Müşterilerini madur eden bir firma.

  Ukteyi veren: (yazar: pissune)

  31 mart 12:39 31 mart 12:41

  2. güvenirlilik konusunda çok büyük sorunların olduğunu duyduğum firma. özellikle satın aldığınız üründe sıkıntı çıkarsa baya uğraştırıyorlarmış.

  31 mart 19:39

  3. Buradan bir televizyon siparişi verdim. Vermez olsaydım. 5 Martta verilen siparişimi hala göndermediler. Tamam salgından dolayı aksamalar olabilir ama bari birilerine ulaşabilseydik. Ne irtibat kurup haber veriyorlar ne de siparişi iptal ediyorlar. Hadi binbir bela siparişi iptal ettirdiniz diyelim bu seferde iadeyi gerçekleştirmiyorlar. Harcama itirazında bulunduk, umarım oradan bir cevap gelir. Bir daha da kullanmam ve tavsiye de etmem.

  14 mayıs 15:44


  4. Arkadaşlar bu firma el değiştirdi bir süre önce , eskiden hiçbir problem olmuyordu piyasaya göre uygun fiyatlı ürünler satıyorlardı ve guvenilirdi. Ne zaman el değiştirdi tamamen işler değişti. Dolandırmaya başladılar. Şu an yüzlerce kişi mağdur. Asla alışveriş yapmaya kalkışmayın.

  14 mayıs 16:01

  5. Babam bu firmanın iyi olduğunu söylemişti ve daha önceki alışverişlerinde hep memnun kalmıştı. Yine buna güvenerek 2 Ay önce telefon siparişi verdi. Fakat firma kasım ayından beridir sıkıntıdaymış, biz de haber okuyunca öğrendik. Siparişi uzun süre yollamadılar. Para iadesi için ne zaman arasak kimse açmıyordu telefonu. Firmanın olduğu plazada çalışan kuzenim sayesinde para iadesi alabildik ancak, yoksa onu da alamıyorduk. 

  14 mayıs 17:34

  6. bu marka eskiden çok güvenilirdi fakat son zamanlarda -el değişiminden sonra- yaşattıkları mağduriyetleri hepiniz biliyorsunuz. aldığım bir duyuma göre taktikleri parayı alıp ürün göndermemekten daha farklıymış. mesela siz 10k'lık bir televizyon sipariş ettiniz ve aylar geçmesine rağmen siparişiniz elinize ulaşmadı. sonra uğraş didin o parayı geri alıyorsunuz. bu arada geçen aylar boyunca marka tüm paraları bankada faize yatırıyor ve gelen siparişlerin iyi faiz getirdiğini tahmin edersiniz. yani o ürün zaten size hiçbir zaman gelmeyecekti merak etmeyin amaç paranızı mümkün olduğu kadar ellerinde tutup kazanç sağlamak.

  15 mayıs 09:26

  7. el değişimi olsa da yakın çevreler arasında olmuş olacak herhalde. (bu da dedikodu). ürünü yurt dışından getirir üzerine para ekler satardı.

  ayrıca bu mevzular olmadan önce de berbattı. 10 sene öncesini bile biliyorum bu firmanın, 10 sene öncesinde bile "uzak durun" derdi insanlar. bugün neyse 10 sene önce de oydu burası yani.

  hiçbir zaman da "güvenilir" bir marka olmamıştır kendileri.

  uzak durunuz, 3-5 lira daha uyguna alacağım diye kendinizden vazgeçmeyin.

  15 mayıs 10:22 15 mayıs 10:23


  8. kendilerinden 6-7 yıl önce bir samsung powerbank almıştım. fiyat ve kargo hızı çok iyiydi. cihazı halen kullanıyorum. o zamanlar iyi bir firmaydı. daha sonra hiç alışveriş yapmadım. bozulduğunu bilmek iyi oldu.

  edit: sorun yaşayanlar hiç beklemeden bankalarından harcama itirazı yapsınlar. online bankacılıkta var bu işlem.

  15 mayıs 14:00 15 mayıs 14:06

  9. Yıllar önce Çağlayan'daki showroomlarından Samsung Note3 telefon almıştım. Ürün Türkiye'de satılanlardan farklı olarak 4G destekliyordu. Hatta telefonu hala evde tablet olarak kullanıyorum. Bu konuda hiç bir sorun yaşamamıştım.

  Daha önceki tecrübeme güvenerek Ocak ayında bir sipariş vermiştim. 21 gün teslim süresi demelerine rağmen ürün gelmemiş ve müşteri hizmetlerine ulaşamamıştım. Ümraniye'deki depolarına bizzat gittim. (Açıkçası en büyük korkum orada kimseyi bulamamaktı.) Oradaki yetkili sağolsun yardımcı olmuştu. İsterseniz banka bilgilerinizi verin iade yapalım demişti. Ben istemedim 5 gün sonra ürünüm elime ulaşmıştı. 

  Durumdan anlaşılacağı üzere her ne kadar benim sorunum çözülüp ürün elime ulaşmış olsa bile bir daha tövbe alışveriş yapmayacağım.

  16 mayıs 14:06