yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (11)
  • medya (0)

  1. ben işin daha kolayına kaçanlardanım bu konuda, şu lipstain denen keçeli kalem gibi olan rujlardan sürüyorum (kırmızı rujda çok işe yarıyor) üstüne açık renkli ruj süreceksem de nude tonlarda olmasına dikkat ediyorum,kurumasını bekliyorum o dudağa iyice işliyor, sonra üstüne nemlendirici, onu dudak emdikten sonra pudrayla geçiyorum( peçete yöntemi tabiki) ardından üstüne istediğim ruju sürüyorum sonra tekrar pudra, dudaklar nude kalemle çerçeve vs. de var tabi ama kalıcılık konusuna girmiyor bu sanırım. istenirse lipstain ve nemlendirici sonrası dudak kalemi sonra ruj olabilir yine aralarda pudrayla tabi. gayet kalıcı oluyor böyle, özellikle kırmızı rujda çok rahat diyorum.

  yalnız son zamanlarda essence'in bende pek işe yaramayan göz farı barını dudaklarıma sürme niyetim var, madem farda kalıcılığı sağlıyor dudakta da sağlar belki.

  15 ağustos 2014 13:39

  2. Sanırım krem ürün üzerine krem ürün kullanmak olabilir

  Sabah 8.35 te sürmüş olduğum diorskin nude bb üzerine chanel krem allık 23.30 itibariyle kıpırdamamış halde.. Yarın da aynı sekilde deneyeceğim..

  Edit: 2 gün üst üste ürünleri aynı şekilde uyguladım, sonuç harika

  2 haziran 2015 22:31 3 haziran 2015 23:20

  3. eyeliner ve ruj öncesinde göz kapağına ve dudaklara pudra sürmek.

  3 haziran 2015 09:25 3 haziran 2015 09:26


  4. Göz makyajımı ten makyajımdan önce yapıyorum. Böylece far dağıldığında müdahale etmek daha kolay oluyor.

  3 haziran 2015 20:45

  5. genelde her türlü ürünü ince ince ve kat kat uygulamak.

  karma yağlı ciltli olduğumdan fondöten kalıcılığı benim için herşeyden önemli bu yüzden; daha kalıcı bir fondöten istiyorsam genelde, her zaman ki kullanım miktarımı çok az daha arttırarak iki ince kat olarak yuzume uyguluyorum. ayrıca iyi bir matlaştırıcı pudra yı mutlaka ama mutlaka kullanıyorum fondötenin bitişi ne olursa olsun. bu konuda tercihim mufe hd transparan pudra. O kadar ince ki, mat fondotenlerin üstüne bile kullanabiliyorum va o pudramsı görüntü oluşmuyor.

  4 haziran 2015 07:19

  6. -Baz kullanmak : kalıcı makyajin en onemli adımı bence, 4-5 saat sonra ürünler parça parça olmaya başlıyor, özellikle fondoten.

  -krem urunleri pudra urunlerle sabitlemek : chanel soleil tan de chaneli nars laguna ile sabitliyorum hiç yerinden kıpırdamıyor. Vaktim varsa eyelinerin uzerinden hafifce siyah farla geçiyorum göz kapaklarına bulaşmıyor.

  4 haziran 2015 08:42

  7. yüz makyajını kalıcı yapmak için;fondöten,bb krem gibi ürünleri az ve ince bir kat olarak kullanmak,makyajdan önce baz kullanmak,makyajdan sonra transparan veya hafif renkli bir pudrayla makyajı sabitlemek,fix+ gibi ürünler kullanıp makyajı sabitlemek.düğün vb gibi bir organizasyona gidicekseniz bu adımların hemen hemen hepsini de yapabilirsiniz ama günlük formata bu kadarı çok fazla tabi.

  göz makyajını sabitlemek için ise;göz bazı uygulanabilir veya göz bazınız yoksa concealer,renkli pudra veya wet n wild brule sürüp onun üzerine göz makyajınızı yapabilirsiniz.

  çok yağlı göz kapaklarınız varsa ve yazın bütün eyeliner,göz kalemi gibi ürünler gözünüzden akıyorsa siyah veya kahverengi farı açılı bir fırçayla(eyeliner fırçası gibi olanlar) eyeliner gibi uygulayın veya kullandığınız eyelinerın üzerine uygulayın kalıcılığını artırıyor.

  rujun üzerine pudra uygulamakta yine rujun kalıcılığını artırıyor

  4 haziran 2015 12:14


  8. bir makyaj artistinin kalıcı ruj için tüyosu - ruju bolca sürdükten sonra yağ emici mendile dudakları bastırıp fazlasını almaktı. böylece geriye sadece rengi kalır vs gibi bir açıklama yapmıştı. linki verebilmek adına aradım ama bulamadım.

  4 haziran 2015 14:51

  9. kalıcı allık için:

  Allığımı bir miktar kazıyarak avcuma döküyorum. Üzerine biraz fondötenimden sıkıyorum. Kıvamın biraz azalması için azıcık nemlendirici ekliyorum. Ben avcumda (gizlinot: isteyen başka yerde) güzelce karıştırıyorum. Aslında krem allık elde ediyorum. Normalde birkaç saat içinde yüzümden mutlaka uçan allığım artık ben silene kadar yerinde kalıyor.

  Ürünlerin çok etkisi var mıdır bilmesem de

  Allık: rimmel london mono blush madeira

  Fondöten: rimmel london lasting finish 25 hours with comfort serum

  Nemlendirici: garnier nem dengesi normal-karma

  13 haziran 2015 00:03

  10. cilt bakımı olmadan tüyo falan iflah etmez kimseyi. önce o cilt düzenli temizlenip nemlendirilecek. bakınız "düzenli" diyorum. İkincisi az miktarda ve doğru ürünlerle ten makyajı yapılmalı.cilt tipinize göre ürün seçmek çok çok çok önemli. bunlara dikkat edildiği taktirde makyaj zaten kalıcı olacaktır.

  17 haziran 2015 21:21 17 haziran 2015 21:23