yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (625)
  • medya (11)

  1. İyisine denk gelmediğim makyaj. Sözde dışarıdan gayet iyi gözüken yerlere yaptırmama rağmen hep hayal kırıklığı yaşadım.

  Başkalarına yapılanı güzel görünse de kendimde hiç beğenmedim. Resmen beni daha çirkin ve yaşlı göstermek için özel bir çaba harcıyorlar sanki. Benim en fazla on dakikamı alan gece makyajımı kadın bir saatte yapıyor ve bişeye benzemiyor.

  Mesela bir seferinde arkadaşımın düğünü için makyaj yaptırıyorum. Gözlerimin küçük olduğunu bile bile içine kalem çekmeye çalıştı. Sonra göz pınarlarımdan altına boydan boya kahverengi far sürdü. Göz kapağına da markasız kötü adi farlardan sürüştürüyor ama baz falan olmadığından renkler çıkmıyor ortaya. Sonra kirpik istedim, gitti en kısa Boy tekli kirpiklerden getirdi. Neymiş, uzun yakışmazmış... Neyse bunu taktı bana hiç kirpik takmasa da olurmuş boşuna uğraştı, ben fark göremedim. Kendi rimelim daha büyük gösteriyordu. Gölgelendirme falan hak getire zaten. .. Sonuç olarak o gün göz altına bilinçsizce çekilen kahverengi far sağolsun üç gün uyumamış, çökmüş gibi görünen hastalıklı gözlerle düğüne katıldım. Kıyafetim çok güzeldi ama fotoğraflara bakmak istemiyorum şimdi. Beni o gece her gören "ayy canım çok yorulmuşsun belli uzun yoldan geldin tabii... " gibi laflar ettiler...

  Neyse o gün bugündür tanımadığım kimseye makyaj konusunda güvenmem. Ve başkasına muhtaç olmamak için olabildiğince çok şey öğrenmeye gayret ederim.

  23 kasım 2014 17:07

  2. makyajı yapan kişinin ağzında sakız da varsa, evet siz bir mahalle kuaföründesiniz hehe

  23 kasım 2014 19:32

  3. Abartının dibine vurulan makyajdır.Böyle simli farlar böyle ağır makyaj yok.Felaketim oldu kuaförler,evde kendi makyajımı kendim yapmayı tercih ederim.

  23 kasım 2014 21:56


  4. Bir kere lise mezuniyeti için yaptırmıştım, kendi eyelinerımı ve rujumu götürmüştüm onları sürdürmüştüm, bir de kız ruja uygun bir allık sürmüştü kendinden. Hatta para bile almamıştı, kendi malzemeleri diye. Bir kere de teyzemin düğününde bende makyaj istiyorum diye tutturmuştum, ki o zaman 12 yaşındaydım. Böyle altın, metalik bir makyaj yaptırmıştım. Inanılmaz güzel olduğumu sanıyordum tabi. Resimlere bakınca hala gülüyorum. Birde baldız Topuzu yapmışlardı ki cidden bir facia.

  24 kasım 2014 02:46

  5. çok yakın bir arkadaşımın düğünü için gittiğim Mersin'de görünüşte lüks bir kuaföre saçımı ve makyajımı yaptırmıştım. klasik siyah eyeliner ve kırmızı ruj makyajı istedim. zira boya küpüne dönmek istemiyordum. sonucu aynada beğenmeme rağmen, fotoğraflarda hayalet gibi bembeyaz bir surat ve yanlış yere çok sürülmekten kahverengi olmuş turuncu bir allıkla karşılaştım. boynum ve göğüs dekoltem ise kendi tenim , buğday. kuaförün aynasında nasıl belli olmadı hala şaşıyorum, gözüm mü kördü ? gün işte o gündür benim kozmetikle ilgilenmeye başlamam.

  24 kasım 2014 10:48

  6. Kuaförlerin demirbaşı Kryolan geliyor aklıma. Ha bir de mezuniyetimde sınıf arkadaşımın ucuz bir kuaföre yaptırdığı facia göz makyajı. Kendini çok beğenmişti. Asla ve assla yaptırmadım, yaptırmayacağım.

  24 kasım 2014 14:35

  7. Bana yapilan bir ornegi de koyuyorum buraya. Tonla para verdim bir de kryolanmis bilmemmeymis. Allahtan silmisim su gozumden firlamis bir kirpik parcacigi gibi duran eyelineri ve makyaji. (link: http://i.hizliresim.com/4R755Q.jpg bu nedir ya ahahaha)

  27 kasım 2014 11:54 27 kasım 2014 12:18


  8. fırça ve süngerlerin temizlendiğini düşünmüyorum. çok hassas ciltli olduğum için, iple kaş aldırdıktan sonra oluşan kızarıklık çok rahatsız edince kapatıcı birşeyler uygulansın dedik. kadın, makyaj çekmecesini açıp gayet nemli ve defalarca kullanılmış bir süngeri, kryolan'dan bir şeylere sürtüp kaş göz çevreme bastırarak (kimse "bastırarak ne lan" demesin bozuşuruz, komik kelime evet ama ne kastettiğimi her süslü anladı) fondöten / kapatıcı uyguladı. tamam... belki işimiz oldu ama tiksindim.. o fırçalar falan hiç temiz gelmiyor bana ne bileyim, masa üstündeki fırçalıkta duran fırçalar da temiz değil, sıra beklerken karıştırdım... büyük bir kuaför burası, güvenilir, bilindik yer...

  28 kasım 2014 03:47

  9. Kuaförüne göre değişir tabii ama benim hijyenik ve yaratıcı bulmadığım eylem. Mezuniyete sayelerinde küçük Ceylan gibi gitmişliğim var.

  28 kasım 2014 10:58

  10. tüm kuaförlerde ister istemez simle sonlanan ve kesinlikle hijyenik olmayan şey.

  28 kasım 2014 15:28

  ilginizi çekebilecek benzer başlıklar