yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (16)
  • medya (0)

  1. 1998 yılında kurulmuş,gönüllü çalışanlarla ve bağışçılarının destekleriyle ayakta duran lösemili çocuklar vakfı...

  "onkoloji bölümünde yatan çocuklar için hastane yönetiminden bir televizyon istedik ama olumlu bir yanıt alamayınca doktorlar,hemşireler ve hastane hizmetlileri olarak aramızda para toplayıp aldık." diyerek nasıl başladıklarını anlatıyor yüce gönüllü dr.üstün ezer."daha sonra şehir dışından gelen bir hastamız oldu.ankara'ya gelip gitmek hem hasta çocuğumuzu yıpratıyordu hem de aile bu masrafları karşılayabilecek durumda değildi.hizmetlilerin temizlik malzemelerini koydukları oda geldi aklımıza.hep birlikte temizledik bir de yatak koyduk.annesiyle kaldılar tedavi süresince o odada.ara sıra babası da geldi." diyerek devam ediyor.

  ufacık adımlarla,deyim yerindeyse tırnaklarıyla kazıya kazıya yaratmışlar dr.ezer ve gönüllü arkadaşları.avrupada görülmemiş,dünyada eşi benzerine az rastlanana kuruluş bu güne kadar yüz binlerce hasta çocuk tedavi etmiş,maddi manevi destek olmuşlar.başlarda yalnızca tedavi desteği olarak yapılan yardımlar gün geçtikçe artan bağışlar sayesinde lösemili çocuklar köyünde devam etmiş.çocuklar eğitimlerinden geri kalmasın diye bir de okul açmışlar.anneleri de yıpranmasın,rehabilite olabilsin,üretmeye devam etsin diye atölye kurmuşlar.şimdi avrupanın ilk onkoloji hastanesini açmak istiyorlar.dünyanın en pahalı tedavilerini gerektiren kanserle hastalardan en ufak bir ücret alınmadan,ücretsi tedavi ve ücretsiz konaklama hizmeti sunabilecekleri bir hastane.kaba inşaatı bitti.

  bu yüce kuruluşun bağışlar ile nasıl ayakta tutulduğunu anlatmaya çalıştım.böyle yazınca çok kolay gibi görünüyor ama öyle değil.kurum ilk kurulduğu günden beri bağışçılarına güven teşkil etmeye çalışıyor,bu güne kadar adına leke düşürecek en ufak bir olaya karışmamış.buna rağmen her fırsatta maliye bakanlığı tarafından didik didik ediliyor,sebebi insanların bağışlarının takibini yapmakmış.(ybkz: deniz feneri davasında yapılmayan inceleme ) ayrıca kuruma vergi indirimi de uygulanmıyor.her sene yapılan bağışlardan 25 milyon lira vergi vermeleri gerekiyor.son dönemlerde sağlık bakanlığının kamu spotu haklarından faydalanarak yayınladıkları "bir tuğla da sen koyar mısın?" projesinin tanıtımının reklam olarak yayınlanması isteniyormuş.yukarıda söz ettiğim avrupanın ilk onkoloji hastanesini yaptı lösev.yalnızca lösemi değil her türlü kanser türünün zengin,fakir ,genç,çocuk hasta ayırt etmeden tedavi edilmesi için kurulan bir hastane.vatandaşını özel sermayeye peşkeş çekmeye (ybkz: özür dilerim ama yapılan tam olarak bu ) meraklı hükümetimize bağlı sağlık bakanlığı tarafından hiçbir gerekçe gösterilmeden ruhsat verilmeyen hastane sağlık bakanımız tarafından gerekli de görülmemiş.

  hastanenin kaba inşaatı bitti ama içinde çok fazla makine eksiği varmış.lösevin kendi sitesinde de belirtildiği gibi projenin başında nispeten ucuz olan döviz fiyatları alıp başını gitmiş durumda ve alınması gereken her şey dövizle alınabilen teknolojik aletler.eğer içinizden gelir de ufacık bir yardımım dokunsun derseniz 1 tuğla 10 lira.sizin adınıza faturalanıyor.bir gün içmediğiniz kahvenin parasını bu her fırsatta önlerine taş koyulan ama yılmayan insanlara destek olmak için kullanabilirsiniz.banka subelerinden,bankamatiklerden ve internet bankalarından yapılan işlemlerde herhangi bir işlem ücreti alınmıyor.

  (link: http://www.losev.org.tr/images/image/Galleries/2014/kent/kent_kitapcik_web.pdf lösenta-onkoloji hastanesi için)

  (link: http://www.losev.org.tr/v2/tr/duyurular.asp?ctID=423&RecID=5981 bir tuğla da sen koyar mısın?)

  sevgili (yazar: kedimisinne ) nin uktesi

  edit:boşluk

  24 şubat 2015 20:37 26 şubat 2015 21:05

  2. bir tuğla da sen koyar mısın? kampanyasına destek olduğum vakıf.bundan sonra da elimden geldiğince tüm kampanyalarına destek olacağım.

  çocuklar mühim azizim!

  27 şubat 2015 18:42 27 şubat 2015 18:42

  3. gönüllü üye olup çorbada tuzunuzun bulunabileceği vakıf

  (link: http://www.losev.org.tr/v2/tr/content.asp?ctID=742 bakınız)

  özellikle öğretmen arkadaşlar bir bakmalı

  19 mart 2015 15:13


  4. Saç bağışı olmadığını paylaşan kurum :

  https://m.facebook.com/losev1998/photos/a.91224866565.96559.26181341565/10153573946496566/?type=3&fs=1

  9 ağustos 2016 01:48

  5. (link: https://www.facebook.com/ertemsener/videos/1310033182370962/ Bu videodaki) dünya tatlısı meleği izleyince gözlerim doldu. Sen öyle güzel lütfen diyorsunki sana kurban olsunlar ya.

  Bursum yatınca ilk işim yeniden elimden geldiğince destek olmak olacak.

  Tanım: daha çok desteklenmesi gereken kurum.

  25 ağustos 2016 02:13

  6. ankara'da alışveriş merkezlerinin zemin katında standları olurdu eskiden. her sene duvar takvimimi oradan alırdım, sonra hep gittiğim alışveriş merkezindeki standın yerine ütü tanıtım standı açıldığında çok öfkelenmiştim..

  şu an yaşadığım şehirde de standları yok, cep telefonu mesajıyla bağış evet yaptığımız ve sevdiğimiz bir şey ama lösev'e ait eşyalar kullanmak hem bize hem çevremize böyle bir kuruluşun olduğunu hep hatırlattığı için standların yeniden yaygınlaşmasını dilediğimdir..

  2 eylül 2016 10:24

  7. geçen sene gönüllü olarak bünyesine dahil olduğum vakıf.broşür dağıtma ve stant satışında görev aldım. lösemiye yakalanmış çocuklarla birlikte zaman geçirdim.onların gözündeki ışıltıların, minnetin küçücük de olsa etkeni olmak insanı inanılmaz derecede güçlü yapıyor.o küçücük çocuklardan hayata karşı öğrenebileceğiniz o kadar büyük dersler çıkarıyorsunuz ki sizin onlara duyduğunuz minnet onların size duyduğu minnetten sanki çok daha fazla gibi hissediyorsunuz.

  lösev tedavi için gelen hastalara sadece tedavi değil kalacak yeri olmayan hasta yakınlarına kalacak yer sağlayıp tedaviyi sadece tıbbi boyutunda değil aynı zamanda psikolojik destekler, motivasyon etkinlikleri ile hem hastaya hem hasta yakınlarına maddi manevi destekte bulunan bir vakıf.

  hazır kurban bayramı da yaklaşmışken kurban bağışlarınızı löseve bağışlayarak onlara sizde destekte bulunabilirsiniz (link: https://www.losev.org.tr/bagis/kurban.html her kurban, lösemili çocuklara can)

  2 eylül 2016 14:09


  8. kaç kez loseve kurban bağışladık,umarım bu senede evine her gün et giren dedem kocaman hayvanı yiyemeden loseve bağışlarız da birilerine faydamız olur.bol bol kırmızı et tüketmeleri lazım.

  2 eylül 2016 14:18

  9. yıllardır kendi adıma çeşitli şekilde destek verdiğim vakıf. hem benim hem de canımın içi arkadaşımın doğum günü bu ay yıllardır birbirimize almadığımız çeşit hediye kalmadı bu sene ne alsam diye düşünürken aklıma geçen sene okul arkadaşlarımın bana hediyesi geldi olan (link: https://www.losev.org.tr/ozelgun/ şu) geldi. buradan kampanya başlatıp arkadaşınız adına bağış yapabiliyorsunuz. hem bir sürü kişi bir araya geldiği için iyi bi para birikiyor hem de arkadaşınızın eline dostunuz sizin adınıza lösemili çocuklara hayat vermiştir yazan bir sertifika geçiyor sanırım hiçbir şey bu kadar çok seni seviyorum anlamına gelemez. hem siz mutlu oluyorsunuz hem arkadaşınız varlığıyla başka insanlara hayat veriyor hem de ufak da olsa çocuklara bir katkınız oluyor.

  güzel ve gerçekten kalıcı bir hediye arayanlar için çok tatlı bi fikir bence.

  2 haziran 2017 23:00

  10. Ben lösevle çok yakın arkadaşımın en küçük kardeşinin hastalanmasıyla tanıştım.Anne babaları yok dört kardeşler.Burslarla geçiniyorlar.büyükşehirlerden birinde bir devlet hastanesine yattı çocuk.en net hatırladığım şey şu o döneme ait, çocuğun ağzında yaralar oluşuyor ve nedenini hatırlamadığım bir sebeple o yaraların ağızdan kazınması lazım.çocuk tabiki kazıtmıyor,canı çok yanıyor.sonra nasıl oldu artık şans mı başka bir şey mi bilmiyorum Ankara’ya geldiler, lösevin hastanesine son kişi olarak girdi çocuk.her şey ücretsiz orada.hani o ağızdan kazınan yaralar vardı ya işte onlar için bir krem sürüyorlar ve kazınmaya gerek kalmıyor.aklımda lösev diyince hep bu canlanıyor.oysa ki daha neler var hem psikolojik hem fiziksel destek olarak inanılmaz bir oluşum.arkadaşımın kardeşi çok şükür iyileşti.ben de destek olmak için üye olmuştum ama bir gün gelen mail üzerine koşarak hastaneye gitmem üzerine öğrendim.ne yazık ki benden,hatta çoğu kadından trombosit bağışı alamıyorlar;damarlarımız çok inceymiş.tabiki yardım etmenin daha bir çok yolu var.Yeni yıl gelirken en sevdiğim şeylerden biridir çıkan takvimlerinden almak.bu yazıyı yazmamın amacı bu aslında.Masa takvimleri 10 tl,duvar takvimleri ise 3 tl’ydi sanırım.Daha da bir çok şey var kendinize,yakınlarınıza yılbaşında hediye olarak alabileceğiniz.Bugün ankarada ankamallde,cepada ve trt’de;kayseride kayseripark avmde,kayseri barosunda ve diş hekimliği fakültesinde;istanbulda tepe natilius avm,fibabank gm,ford otosan,ibtech,saat&saat’de standları var.

  28 aralık 2017 13:30 28 aralık 2017 13:31

  ilginizi çekebilecek benzer başlıklar