yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.7
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (9)
  • oylar (3)
  • medya (1)

  1. Bende tatlı bademli çeşidi ve beyaz şeftali&nektarinli çeşidi var. Koku olarak beyaz şeftali&nektarin süper. Ben bu sabunu ellerimi yıkamak için kullanıyorum. Cildim çok hassas olduğu için yüzüme hic kullanmadım. Ellerimi pek kurutmadı. Genel olarak memnunum. Banyo sabunu olarak da bir şans vereceğim. Belki vücuttaki etkisi daha iyi olur.

  23 ocak 2018 11:09

  2. Ben bunu yüzümde kullanıyorum. Ten ürünü kullanmadığım için göz ürünlerim de waterproof olmadığı için makyajı güzel çıkarıyor kurutmuyor ben çok seviyorum en güzeli vanilyalısı bence

  23 ocak 2018 17:49

  3. Yaklaşık 7 aydır kullandığım sabundur. Güzel yani ama öyle aman aman bir etki almadım. Ama kötü de diyemem. İndirimdeki fiyatını baz alırsak fiyat performans açısından tercih edilebilir.

  11 ağustos 2018 02:51


  4. şeftali ve beyaz nektarinli olanını kullandığım muhteşem kokulu sabun. vücut sabunu olarak aldım ancak biraz kurutma problemi olduğu için yalnızca yüzüme kullanıyorum.

  15 ağustos 2018 13:09

  5. Küçük olan portakal çiçeği versiyonunu lavavoda el, yüz ve fırça temizliği için; akasya balı kokulu büyük olanını ise banyoda vücut temizliği için kullanıyorum. Kokuları ef-sa-ne! Kurutma ya da nemlendirme konularında ortalama performans göstermekle ve herhangi ortalama bir sabundan farksız olmakla birlikte bu sabunların cildi iyi temizlediklerini düşünüyorum.

  Ayrıca le petit marseillais'e piyasadan kaldırıldığı için çok üzüldüğüm (link: https://me.loccitane.com/fleur-d'or-acacia-eau-de-toilette,44,1,38242,480106.htm#s=55041 l'occitane fleur d'or & acacia edt )parfümüme en benzeyen kokuyu bir ürününe koyduğu için en yüce teşekkürlerimi sunuyorum. (gizlinot: darısı duş jellerine ve hatta piyasaya sürerse mutlaka edineceğim body mistlerine inşallah diyorum) Gerçekten böyle güzel, böyle temiz, böyle ferah, böyle pudramsı ve böyle çekici bir koku daha yok arkadaşlar, akasya kokan her şeyin delisiyim.

  1 şubat 2019 18:40 1 şubat 2019 18:54

  5

  6. Kakao yağı olanını geçenlerde indirimde görünce aldım. Normalde duş jellerini sevmediğim için markaya karşı soğuk duruyordum. Ama bu sabun bambaşka. Kokusunun güzelliği için banyoda işim bittikten sonra tekrar köpürtüp köpürtüp sabunlanıyorum. Cildimi kurutmuyor, sabuna alıştığım için o gıcır gıcır hissi çok seviyorum ama kurutup germedi hiç. Bir yerlerde indirimde görürseniz ve ihtiyacınız varsa aklınızda bulunsun süslüler :)

  5 kasım 2019 01:17

  5

  7. market sabunları arasında en sevdiğim marka le petit marseillais'in 125 gr'lık ve 90 gr'lık olmak üzere, bildiğim kadarıyla 8-9 farklı koku olarak piyasaya sunduğu katı sabunu. küçük ambalajdaki 90 gr'lıklar genelde markanın duş jeliyle aynı kokuya sahip sabunlarından. tatlı badem, vanilya, portakal çiçeği, beyaz şeftali ve nektarin ile akdeniz çileği gibi. vanilya daha çok kışın, beyaz şeftali de yazın duşta kullanmayı en sevdiğim çeşitlerinden. cildimi germeden güzel bir şekilde temizlik hissi vermesi ve hemen her yerde bulabilme kolaylığı açısından bir süredir severek kullanıyorum. el sabunu olarak bile kullanıyorum ara sıra.

  125 gr olarak satılanlarsa diğerlerine kıyasla koku olarak bana biraz daha yoğun geldi. onu da nereden anladığıma gelirsek, ben sabunlarımı çekmecede saklıyorum. bazen çarşaf ve nevresim takımlarının bulunduğu, bazen de çamaşır koyduğum çekmecelere birer ikişer koyuyorum genellikle. bir gün yastık kılıfı almak çekmeceyi açtığımda burnuma çok güzel bir koku geldi. ama deterjan kokusu gibi değil. baktım bu sabunlardan üzümlü olan kokutmuş çekmecemi. kakao, üzüm, gül ve nar kokulu olanlardan en çok üzüm ve gülü beğendim kokusunun kalıcılığı anlamında. duşta deli gibi köpürtmeden, cilde verdiği temizlik hissi ve cildi kurutmaması diğeriyle aynı hemen hemen. uygun fiyatlı olmasının dışında indirimde bulduğum yerde alıyorum sürekli.

  bir de bunlar dışında markanın 200 gr olarak satılan sabunları var ki işte bunlar çok uzun süre gidiyor. fiyat olarak diğerlerinin iki katı, yalnız duşta kalıp sabun kullanmayı sevenlere özellikle mine çiçeği ve limon kokulu olanı denemelerini öneririm. hem ferah kokulu olup hem de bu denli insanı rahatlatan bir sabun arayanların bir bakmasında yarar var. onun da süt, lavanta balı ve akasya balı gibi farklı çeşitleri mevcut yine.

  özetle lpm sabun konusunda benim için bir klasik artık. bir sabunseverin yeni sabun alıp deneme merakı elbette bitmez, ama bu markadan gidip sürekli sabun alıyorsam bu bile çok şey benim için.

  ilgili medya:
  1
  5 kasım 2019 16:02


  4

  8. 200 gr olan sabunlarının limonlu olanından hem koku, hem yapı, hem temizlik olarak çok memnunum. Bir buçuk yıldan uzun süredir duş jeli kullanmıyorum. Bu süreçte hep Dalan'ın zeytinyağlı ve defneli olan sabunlarını kullanmıştım. Onlar az köpüren, koku bakımından temizlik hissi veren ve güzel temizleyen sabunlardı. Çok memnun olarak 7 tane kullandım. Son zamanlarda sıkılarak yeni arayışlara girdim. Bu sırada Le Petit Marseillais'ın sabunları ile tanıştım. Kolay köpüren ve kremsi bir yapısı var. Kokusu çok hoş şekilde şımartıyor insanı. Kullanmadan önce çekmeceme koymuştum ve kıyafetlerimi mis gibi limon kokutmuştu. Çok memnun kaldığım bir sabun oldu. Kokusu bana hitap ederse sütlü ve ballısını da denemek isterim.

  Diğer ikisini koklama şansım oldu. Bal bana hitap etmeyecek kadar ağır, süt ise temizliğin yanında beni rahatsız eden ama çoğu kişiye kötü gelmeyecek bir koku içeriyor. Ben muhtemelen limonla devam ederim yoluma.

  21 ocak 17:38 26 ocak 10:59

  9. portakal çiçeği kokulu olanı favorim olan sabun. arınması iyi, cildimi de kurutmadı. tek şikayetim küçük olduğu için çabuk bitmesi.

  22 ocak 16:47