girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (9)
  • medya (0)

1. Seks yer zaman ve ürün tanımaksızın satarın bence en güzel örneği.

Kim yanağına deep throat sürmek istemez ki?

Gerçi o parayı verdikten sonra bir tutam sıkıştırılmış toza, oldukça ironik bir isim de olabilir ;)

13 şubat 2016 06:11

2. nars-orgasm allık oje lipstick 3lüsünü kullanmamla toplum içinde sarfettiğimde biraz garip karşılanan ürün isimleridir.

fakat bi (bkz: too faced better than sex maskara) değildir diye düşünüyorum.

13 şubat 2016 12:39 13 şubat 2016 12:39

3. sex machine isimli velvet matte kalem ruju da bu kategoriye girer.

13 şubat 2016 12:54


4. "bunu sürersen karşı konulmaz olacaksın, tamamlanacaksın, en seksi sen olacaksın" mesajlarını vermeyi temel alan bir pazarlama stratejisi.

Bazıları da hayatla bütünleştirmeyi vaadediyor; Larger Than Life Lip Gloss.

Pembe ıslak görünümlü parlatıcısının ismi ise yorumsuz; Lip Gloss - Turkish Delight (gizlinot: tüm dünyada kullanılan ismidir)

13 şubat 2016 13:33 13 şubat 2016 13:33

5. (bkz: sex sells)

13 şubat 2016 15:59

6. (bkz: kozmetik ürünlerinde erotik isimler kullanılması)

13 şubat 2016 17:26

7. annemde bir arkadaşından gelen nars orgasm the multiple vardı, stick allık formatında. kadın kullanmadığı, kendine yakışmayan malzemelerini arkadaşlarına dağıtmış orgasm da (gbkz: kadın anam)a düşmüş. tam da annemin rengi, ancak bu kadar yakışabilir. hem allık hem aydınlatıcı sürmüş gibi görünüyor, kullanımı da çok pratik gün içinde nerede olursa olsun minimum eforla tazeleyebiliyor. böyle olunca sürüm sürüm sürerek kısa sürede bitirdi, hemen gidip alacak sephora'ya gitmek için çıkmadan hemen önce "şunun adına, numarasına bakıp bir yere yazsana" dedi bana. herhalde "0462" veya "Golden Peach" tarzı bir şey bekliyordu. tabi ben ürünün orgasm hem de multiple orgasm olduğunu biliyorum nasıl çevirsem, veya çevirebilir miyim onu düşünüyorum sonra pes ettim, (gbkz: yaşanacaksa yaşanacak) dedim. neyse söyledim, annem şok. kızardı bozardı, sinirlendi falan böyle tripten tribe koşuyor. nasıl terbiyesiz bir ürünmüş bu aaaa nesi orgazm ya bildiğin allık işte dedi. ya anne işte nars böyle biraz değişik yani eeeeö falan derken bir şekilde bitti bu gerçekten kabus gibi muhabbet.

tabi ki bir daha alamadı allıktan. annemin sephora'ya gidip "BİR ORGAZM PLS, MULTİPLE OLSUN" dediğini düşünemiyorum hiçbir mükemmel ton kendisine bunu söyletemez. tam geçiş dönemi olduğundan mıdır nedir o nesil biraz çocuk gibi kalmış cinsellik konusunda ya ben onlara kıyamam.

13 şubat 2016 19:04


8. benim çok abes bulmadığım isimler. seks satar'dan öte bence, bu isimler markanın genel imajına uyuyor çünkü.

nars'ın avantgarde bir havası var. nars başlığında da yazmıştım bu tarzlarını sevdiğimi. çalıştıkları ünlüler, çıkarttıkları koleksiyonlar düşünülünce bu isimler bence sırıtmıyor. guy bourdin, steven klein, andy warhol koleksiyonları çıkardı adamlar. muhteşem kadın charlotte rampling ile çalıştılar ki kendisi erotik/fetişizm janrının kült filmi the night porter'la ününe kavuşmuştur, helmut newton'a şahane pozlar vermiştir.

markanın makyaj ürünleri de oldukça iddialı aslında, bol bol glitter, değişik renk kombinasyonları, night serisi gibi. olay gece hayatı, erotizm falan yani, iş kadını makyajı değil.

zaten isimlerin çoğu da öyle havadan değil. deep throat ile filme gönderme yaptığından eminim. belle du jour, barbarella, emmanuelle falan hep o ekolden. tabii buradan yürüyüp g-spot falan da demişler. ama dediğim gibi ben markanın genel çizgisine uyduğunu düşünüyorum.

françois nars'ın içinde bir studio 54 ruhu yaşıyor belli ki. yakışır.

12 mart 2016 01:23

9. Türkçe isim veren markaların feyz alacağı günü çekirdeğimle beklediğim isimler.

12 mart 2016 01:26