yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (6)
  • medya (0)

  1. Çocukları fiziksel ve duygusal açıdan dibine kadar istismar eden program.

  Şöyle ki; çocukların ses gelişimi dönemi devam ediyor ve orda söyledikleri şarkılar, şarkılara çalışma süreleri bu gelişim dönemi için oldukça zararlı. Çocuk şarkılarının belli bir ses aralığı vardır. Çocuk şarkıları da bu ses aralığına göre yazılır ve bu apayrı bir uzmanlık alanıdır. Bu yarışmada da böyle bir durum söz konusu bile olmadığı için çocukların ses tellerinde nodül oluşma riski son derece yüksek ve bu işin sonu ameliyata kadar varabilir.

  Bu tip yarışmalarda yetişkin kişiler bile birkaç aylık " ünlü " lük durumundan sonra hatırlanmayınca ağır depresyona girebiliyorken sen alıyorsun 10 yaşında çocuğu, binlerce kişinin gözü önüne çıkarıyorsun, insanlar " ayyy ne tatlıı " diye birkaç ay deli gibi ilgi gösteriyorlar ama yarışma bittikten sonra elinde çocuğa kalan, o zamanlardan birkaç tane fotoğraf... hatırlayan bile yok.

  Bu saçma yarışma birilerinin cebini dolduruyor sadece. Hem de küçücük çocuklar üzerinden. Nerde kaldı çocuk hakları? Ya o anne babalar? Bu nasıl bir bencillik ki siz iki göğüs gerip gösteriş yapacaksınız diye o çocuğu sefil edebiliyorsunuz? Ve ota boka karışan RTÜK, söz konusu çocuklar olunca neden sessiz?

  Sizden ricam izlemeyin, izletmeyin.

  Lütfen.

  7 ocak 2016 13:12 7 ocak 2016 13:23

  2. Bu programa ceza verilmemiş miydi formatından dolayı? Sanırım Acun bey iktidara yakınlığından dolayı tekrar başlatıyor bu programı.

  change.org da bir imza kampanyası başlattım, lütfen imzalayın arkadaşlar

  https://www.change.org/p/rt%C3%BCk-o-ses-%C3%A7ocuklar-ba%C5%9Flamas%C4%B1n-%C3%A7ocuk-istismar%C4%B1n%C4%B1-engelleyin?recruiter=67857491&utm_source=share_for_starters&utm_medium=copyLink

  7 ocak 2016 13:49

  3. küçücük el kadar çocuğun arabesk star gibi davranması çok saçma değil mi? arabeski eleştirmiyorum yanlış anlaşılmasın ancak taş çatlasın9-10 yaşındaki bir çocuğun o şekilde davranmasını ben normal göremem. bence bu iğrençlik. küçücük çocuğa abiye kıyafet giydirmeler falan. bunu yapan ailenin nasıl bir zihniyeti var şaşırıyorum. bizim ülkemizde de olmak üzere dünyada pedofili diye bir şey var. o sapıklar çocuklarınızı görüyor, izliyor. evet dışarda da görüp izliyor olabilir ama medyada bu şekilde paylaştıkça onlara kapı açılıyor resmen. o çocuğunuza kattığınız büyümüşte küçülmüş halleri aslında ona zarar veriyor. çocuk olamadan büyük insan kimliğine bürünmeye çalışıyor. bilmiyorum anne olmadığım için belki ben yanlış düşünüyorum ama böyle işte. ayrıca kampanyayı imzaladım.

  7 ocak 2016 19:23


  4. Umut tacirliginin son noktasi.

  Zaten yetenek sizsiniz, o ses türkiye, evlilik programlari derken yetiskinlerin etinden sutunden, gecmisinden geleceginden prim yapiyorlar. Bari cocuklari rahat birakin, geleceklerini zehirlemeyin, sömürmeyin. Bu sozlerim en cok ebeveynlere.

  Dizilere bebeklerini veren, filmlerde oynatan anne-baba icin de gecerli bunlar. Cocuklarinizin psikolojisini bozmalarina izin vermeyin. Ust kat komsumuz kizini ajansa kaydetti, korku filminde oynattilar. Kizin psikolojisi bozuldu her seyden korkar oldu. O sizin cocugunuz, kiralatabileceginiz bir araba ya da daire degil.

  Umarim yayinlanmaya baslamadan biter bu program. Insanlarin elinde olan tek sey bir yarismaya katilip meshur olmak degil. Bu bir secenek olabilir ancak. Cocuklar ne yazik ki bu ayrima varamiyor. O yuzden cocuk oyuncularin cogu su an uyusturucuyla savasiyorlar.

  Aileler bu yarismalara prim vermezse zaten yapimcilar bu tarz yarismalarin pesinden kosmaz. Tv izlemekse eyvallah izleyelim ama onu da bilincli yapalim. Bilincli tuketici olmak sadece alisveristen ibaret degil.

  7 ocak 2016 19:44

  5. https://www.change.org/p/rt%C3%BCk-o-ses-%C3%A7ocuklar-ba%C5%9Flamas%C4%B1n-%C3%A7ocuk-istismar%C4%B1n%C4%B1-engelleyin?recruiter=67857491&utm_source=share_for_starters&utm_medium=copyLink

  Yüzlerce kişiyiz, bence birşeyler yapabiliriz arkadaşlar. Bu konuda deneyimi olan, ve daha çok insana ulaşmamıza yardımcı olacak birileri varsa lütfen yardımcı olsun

  12 ocak 2016 13:02

  6. Bu konuyla ilgili görüşlerimi daha önce (no:204019)de açıklamıştım. Zap yaparken bile uğramıyorum o kanala.

  İmza kampanyası başlatmak çok yerinde olmuş, hemen imzaliyorum.

  12 ocak 2016 15:35