girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (15)
  • medya (0)

1. Omzun altında belin üstünde olan her türlü saç boyu.

Popoma gelen saçlarımı gidip göğüs üstü boyunda kestirdim bugün.

Düz kesim kullanıyorum, Uçları aynı boyda durmuyordu çok kırılmıştı, aynaya baktığımda güzel görünüyordu ama fotoğraflarda kıl kuyruk gibi çıkıyordu ki benim saçlarım gür ve kalın tellidir.

ve yorum olarak, bence hem uzun hem de modern duruyor. Kemikli yüz hatlarını da güzel çerçeveliyor.

10 mart 19:32

2. türk sarışın kadınlarının milli saç boyudur, çünkü (bkz: kuaför fobisi)

ben hiç sevmem çünkü ne olduğu belirsizdir. bi tık uzunu çok güzelken bir tık kısası "bu ne lan şekil almıyor" dedirtebilir. meme altı her şeye varım ama meme üstü boy sıkıntılıdır bence. (gizlinot: fshdfhs meme diyince komik oldu ya) özellikle dalgalı ve kıvırcık saçlarda toplasan olmaz salınık bıraksan olmazdır. bir de orta boylu katlıysa tam olarak "ağlıyorum yazma" modudur.

10 mart 20:30

3. Leon'daki mathilda'yı, La casa de papel'deki tokyo'yu hayran hayran izlettiren o kısa saçın bana yakışmamasından dolayı mecburiyetten kullandığım saç boyudur. Ne zaman bir umutla kuaföre gidip saçımı kestirsem çıkışında saçlarım yetmezmiş gibi birde hayallerimi bırakıp çıkıyorum oradan. Ben ne zaman choker kolye+ kısa saç kombinasyonu yapacağım tanrım? Ne zaman? :(

11 mart 00:35


4. uzun saça nazaran saçları daha bakımlı gösterir ve kısa saça göre daha rahat şekil verebildiğiniz için en rahat saç boyudur. ayrıca türk kadınları olarak genellikle minyon olup uzun boylu olmadığımızdan, orta boy saç uzun saç gibi boyumuzu kesip bizleri olduğumuzdan daha kısa/basık göstermez.

11 mart 02:06 11 mart 02:06

5. Şu an göğüs hizamla sahip olduğum saç boyu. Benim saçlarım düz kesim, geçen sene bir boşluk anında belime kadar gelen saçlarımı gidip göğüs üstüme kadar kestirmiştim. Şimdi uzadı yine de eskisi gibi değil tabii. Uzun desen uzun değil kısa desen kısa değil böyle arada kalmış bir saç boyu. Bazen modern bulmuyor değilim.

11 mart 11:53

6. Benim boyum 1.60 civarı çevremdeki herkes saçını uzat diyor, arkadaş boyuma bakmadan saçımı niye belime dizime kadar uzatayım, şahsi fikrim tabi ama benim gibi selvi boylu olmayanlara ben yakıştıramıyorum saçım çok uzadığında daha kısalmış hissediyorum.

11 mart 12:00

7. Bence boynun bitimi yani omuz başlangıcından meme ucu hizasına kadar olan saçtır ki yıllarca hep bu uzunlukta kullandım saçlarımı (erkek berberinde makinayla 0a vurdurmadan önce).

Nası desem ben bu saç uzunluğunu sevmiyorum gerek hem yıllarca kullanıp çok sıkıldığımdan gerekse çok bi karakteri olmadığını düşündüğümden. Kullanışlı evet ama onu da istiyom onu da istiyom arası bu olsun diye buna razı olma mevsimini geçtim kendi çapımda. Uzun Saçın karakteristiği, seksiliği bambaşka, kısa saç modellerinin ise her biri farklı bir karakter. Orta boy ise kendime kısaltacak kadar güvenmiyorum, uzatacak kadar da saçıma güvenmiyorum saçıydı benim için. Şu anda saçlarimi uzatıyorum, 8 cm kadar oldular, ekstra birşey yapmıyorum ama muhtemelen long Bob kullanıcam uzayınca.

11 mart 12:51


8. Düz saça sahip olanlarda dümdüz jilet gibi kesim, omuzlara teğet boydaki orta boy saç çok çok güzel oluyor. Hafif dalgalı veya düz, istediğin zaman toplu. Bir kadında en modern duran boy bana göre. Saçları da sağlıklı gösterdiğini düşünüyorum.

11 mart 14:52

9. Benim saçlarım için oldukça kullanışsız. Abuk subuk dalgaları olan saçlarım var ve bu boydayken çok şekilsiz duruyor gibi geliyor. Özellikle de düz kesimse. Uzun ve katlı saçlarımı özledim. Zaten niye kestirdiysem...

11 mart 15:48

10. en son ilkokulda saçlarımı kısa kestirmiştim. düğünden sonra bir daha kestireyim dedim, çünkü içimde kalacaktı. kesen kişiye çok güveniyordum, eşim de çok beğendi ama bence bana göre değilmiş kısa saç.şimdi saşlarım orta boyda, hep uzun olan saçlarımı o kadar da aramıyorum, çünkü uzun saç kadar çok derdi yok, yıka ve çık. şekillendirmesi de daha hızlı, eskiden saçlarıma maşa yapmam en az yarım saatimi alırdı, şimdi 10 dakika.

çok tavsiye ettiğim, çene ile omuz arasında kalan saç boyu.

11 mart 23:19