yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  5.0
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (1)
  • oylar (1)
  • medya (1)
  5

  1. Yakın zamanda edindiğimiz güzel alet. Marka modelle başlık açtım doğrudan modelle ilgili bilgi almak isteyenler olabileceği için. Alırken büyük tereddüte düşmüştük en azından ben düşmüştüm. Çünkü sosyal medyada, robot süpürgelerin abartıldığı, yazılan olumlu yazıların pr olduğuna dair yorumlar vardı. Aynı paraya meşhur dyson alınabilirken ve dyson ı çok para kazanmadan asla satın almayacağımı düşündüğüm için bu sebeplerle robot süpürgenin gerekliliğini sorguluyordum. Ancak şu var ki dyson harika temizlese de işi kendi kendine yapmadığından zaman kazandırmıyor. Bize ise iyi kötü yapan ama zaman kazandıran bi şey daha gerekliydi.

  Kendi durumumu ifade etmek gerekirse nişanlımla yaşıyoruz o haftanın 6 günü sabah 8 akşam 7-8 çalışıyor ben de haftanın beş günü öyle çalışıyorum. Hafta içi evi temizleme imkanımız olmuyor yiyip içip uyuyoruz. Haliyle cumartesi günleri benim için temizlik günü oluyor ve tüm gün temizlikle geçiyor. Ki ona rağmen maalesef haftaiçi tozlanmalar başlıyor haftada bir süpürme yetmiyor. Benim süpürgem 100-200 liralık bir şeydi ve bu yüzden internette gördüğüm çoğu "diğer süpürge kadar iyi süpürmüyor ama sık sık süpürünce sorun olmuyor" yorumu gibi bir şey söyleyemem benim dandik süpürgenin yerini gayet tutuyor hatta benden daha fazla alanı süpürdüğü için daha da iyi bir temizlik yapıyor sanırım. Dolayısıyla ben süpürme gücü ve kalitesinden memnunum.

  Gelelim aletle ilgili tecrübelere ilk temizliğinde evin haritasını çıkarıp evi odalara bölüyor. İlk seferde çok iyi temizlemiyor demişler ama bence ilk sefer de çok iyi süpürdü, beklediğimiz üzere epey toz çıktı. Bi ihtimal halıları yeterince iyi süpüremiyor olabilir. Halılarda saçaklar varsa yan fırça ve alt fırçaya dolanabiliyor. Bizim kendinden saçaklı değildi eskimeye bağlı yanlardan çıkan ipler vardı onlar takılıp dolanmışlar.

  Yan fırça silikon, bu sebeple normal kıl fırçalı olanlara göre daha uzun dayandığı söyleniyor muhtemelen de doğrudur özellikle halılarda normal fırçalar kısa sürede yıpranabilir diye düşünüyorum.

  İstenirse oda seçip temizletilebiliyor, istenirse belli bölge işaretlenip temizletilebiliyor istenirse tüm ev temizletiliyor. Özellikle alan seçimi epey iyi oluyor örneğin yemek yedikten sonra sadece masa altını süpürtmek mümkün. Şarjı şu an için güzel ama uzın vadede performans düşüşü illa ki olacaktır. Çekiş gücü ve silme olarak 4 modu bulunuyor. En yüksek ayarda bile çok ses çıkarmıyor. Haritada izlediği rotayı gösteriyor böyleyece evin her yerini temizlediğini de görebiliyoruz. Çalışması istenmeyen saatler seçilebiliyor. Uygulamadan uzaktan komut vererek temizlik yaptırılabiliyor, böylece biz eve geç saatte gelsek de uygun saatlerde evi temizleterek geç saatte komşulara rahatsızlık verme riskinden kurtuluyoruz. İnternetten hemen bazı aksamların yedeklerini sipariş verdik nolur nolmaz bulunsun diye. Uygulamada da ne sıklıkla değiştirmek gerektiğine dair göstergeler bulunuyor.

  Mopu bir kere denedik o konuda iyi diyemem çok bi beklentim yoktu zaten. Islak mendille silmek gibi düşünmek lazım. Ha ama ne yapılabilir özellikle temizlensin istenen noktayı tekrar tekrar işaretleyip sildirilebilir.

  Fiyatı pahalı xiaomi vacuum mop pro da çok benzer özelliklere sahipmiş ve fiyat olarak daha uygun. Ama onu kullanmadığım için elbette performansları yönünden değerlendiremeyeceğim. Almayı düşünenler varsa bundan pahalı ve fazla özellikliler de var daha düşük özellikli olup biraz daha farklı özellikte olanlar da. Şöyle ki bu aleti nişanlım biraz emrivaki yaparak aldı, bi sıkıntı çıkarsa da iade ederiz dedi. Ben de çok üstelemedim. Şimdi kendisine teşekkürü bir borç bilirim çünkü ben alma konusunda çok da emin değildim.

  Son olarak ben çok memnun kaldım ancak illa bu modeli tavsiye etmiyorum. Bazı modellerde haritalama olmuyor, haritalama bazı avantajlar sunsa da gerekli değil. Örneğin aleti gidip odaya taşıyıp kapıyı kaparsak da zaten tek odayı temizleyecek. Dolayısıyla önemli olan iyi kötü temizlesin bana zaman kazandırsın düşüncesiyse bu modelden bağımsız robot süpürgeler gerçekten faydalı.

  Zaman geçtikçe edit yapabilirim kullanıcı yorumu olarak iyi veya kötü ama şimdilik hakkında düşünceler memnuniyet içeriyor.

  Edit: üründen hala çok memnunum. Başka bir eve taşındık ve bu evde eşiklerden dolayı bütün ev robotla kolayca temizlenemiyor maalesef. Bu yüzden dyson aldık. Açık konuşmak gerekirse evde halı veya evcil hayvan yoksa dyson gerekli bir şey değil. Robotun süpürmesi bence gayet yeterli. Ben evde en çok kullanılan odaları iki kere süpürüyordum. Bazen her gün bazen iki günde bir. Halı yokken ikinci seferde mop da yaptırıyordum gayet güzel oluyordu. Şimdi sadece birkaç odada kullanıyorum yine de işimi kolaylaştırıyor. Uygun evlerde gerçekten inanılmaz kolaylık sağlıyor.

  ilgili medya:
  1
  29 kasım 2020 15:46 13 ekim 13:21