yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (59)
  • medya (0)

  1. 1-ten ve göz renginizle uyumlu olmasına dikkat edin. başkasında görüp boyatmayın. ona giden size gidecek diye bir şart yok.

  2-organik boya kullanın. saç sağlığı ve saç derisi anlamında artısını göreceksiniz...

  3-iyi bir kuaförde boyatın. en azından ilk olanı bence evde yapılmamalı.

  4-saçınızda beyaz yoksa hiç boyatmayın ya da ombre yaptırın. boya saçı yıpratan ve beyazları artıran bir ürün...

  *ukteydi.

  26 eylül 2014 13:09

  2. Gerçekten hevesiniz varsa bence bir süre hevesinizi alın. Saçlarımız beyazladığında çok açık renkleri boyatamayacağız zaten dipler açık renk olacak, hemen beyazlayacak diye. Mesela benim kızıla hep hevesim vardı boyattım. Saçımı boyamak için beyazlarım çıkmasını beklesem Kızıl renk sorun yaratacaktı. Ayrıca orta yaşlı olacaktım, belki yakışmayacaktı. Gençken yıllarca kullandım, hevesimi aldım.

  Evet zararlı, geri dönüşü zor. Saç döküyor ve yıpratıyor. Ama yine de ortada gerçekten bir heves varsa o hevesin kişinin içinde kalmaması taraftarıyım. Saçlarımızın beyazladığını görecek kadar yaşamayabiliriz de (Allah korusun)

  Yıllarca kızıl saç kullanıp hevesini alan, bugün saçını doğal rengine boyayıp nadasa bırakan yazar konuştu. Saçları yıpranmış olsa da ve azalsa da pişman değil <3

  26 eylül 2014 22:17

  3. saçınızı açma niyetindeyseniz, iki saat öncesinde saça hindistan cevizi yağını bulayın emsin, sonra yıkamadan açıcıyı sürüp açın, ya da kuaföre öyle yağlı gidin. bu yöntemi kendim denedim, aynı gün içinde saçımı 2 kere açtım kendi kendime, kesinlikle yanma ve yıpranma olmamıştı. ilk açma işlemini kuaförde yaptırmanızı tavsiye ederim. dipler ve uçlar farklı açılıyor çünkü saç dibimiz daha sıcak daha çabuk açılıyor.

  27 eylül 2014 11:12


  4. Bence ilk ise doğal tonlara boyatın kızlar. Size ilk boyatma maceramı anlatayım; saçlarım siyahtı kahverengiye boyatacaktım, ay kuaför bir boyadı dipleri daha açık kaldı, dedim amca niye böyle?! dedi ki saçlarının alt taraflarında boya vardı heralde ondan renk açılmadı dipler açıldı. Sonra öğrendimki dipler tenimizden dolayı daha sıcak oldugundan daha cabuk açılıyormuş. Neyse daha da uğramadım o kuaföre.

  27 eylül 2014 20:55

  5. kutunun üzerindeki resme aldanmayın. kataloğa bakın. yoksa hayal kırıklığına uğrarsınız...

  27 eylül 2014 21:29

  6. 1. eğer saçınızdan daha açık bir renge geçiş yapacaksanız yavaş yavaş açtırın gözünüz alışsın.

  2. cilt alt tonunuza uygun renkleri araştırın seçin derim cilt alt tonunuzu bulabilirseniz eğer :)

  3. ilk boyayı evde kendiniz yapmayın ya bilen biri yapsın ya da kuaföre gidin. sonradan pişman olmaktan iyidir.

  4. boyanın saçınızı yıpratacığına emin olun , iyi düşünün :)

  27 eylül 2014 23:35

  7. boyatmamanız çok daha iyi olur ama yok ben illa ki boyatacağım, hevesimi alacağım diyorsanız ilk başta sadece uçlarını boyatıp saçın boyandığında nasıl kuruduğunu, yıprandığını ve matlaştığını görün zaten bundan sonra boyatmayı bir daha düşünmeyeceksiniz. bunun dışında kuaförünüzü gerçekten iyi seçin ve ona boyatın, evde kendiniz denemeyin. açıcı kullandırmayın ve beğenmeme ihtimalinize karşı geri dönüşü kolay bir rengi seçin.

  3 ekim 2014 23:33


  8. çok iyi bir sonuç beklemeyin .

  3 ekim 2014 23:56

  9. Saçınızı kurutur kurutmaz hemen bu ne diye üzülmeyin. Çünkü hangi renk olursa olsun ilk boyandığında o renk oturmaz o yüzden yadırgarsınız. Şöyle 1 hafta geçsin üzerinden o zaman aslında güzel olmuş yaa dersiniz. Sonra 1 hafta daha geçer bu sefer dipleriniz yavaştan gelmiş olur. Özellikle kendi saç renginizden daha farklı bir renge boyadıysanız bu sizi rahatsız eder (ybkz: ki etsinde bence). yeniden boyatırsınız ve böylelikle sonsuz bir döngüye girersiniz. Bu yüzden saçınızı öyle bir anlık hevesler için boyatmayın. Hee yok ben illa bu saçı mahvetcem falan diyorsanız ışıltı, ombre vs. gibi şeyler yaptırın. Hem daha doğal ve güzel bence.

  4 ekim 2014 20:33

  10. doğal görünümü korumak adına, orjinal saç renginizden fazla uzaklaşmayın. bu da aynı kaş aldırmak gibi bir şey. size en çok yakışan zaten kendi saçınız ama biraz rötuş istiyordur o kadar.

  ihtiyaca göre, kendi saç renginizin bir kaç ton açığını ve ya koyusunu tercih edin.

  ihtiyaçtan kasıt; sizi ve cildinizi daha sağlıklı gösterecek şekilde açık ya da koyu renge yönelmektir.

  5 ekim 2014 00:37