yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (17)
  • medya (4)

  1. Öncelikle ukteyi verip bana yönlendirdiği için (yazar: ebruy) teşekkür ederim gece gece mutlu oldum :D

  Şimdi efendim sailor moon bizim çağın çocukarının genellikle trt'de denk gelerek izlediği bir japon animesidir. Anime 5 sezondan oluşur. Her sezon gezegen savaşçıları şeytani güçlerle savaşır ve dünyayı korurlar. Ayrıca eski animeye ek olarak geçtiğimiz yıl "sailor moon crystal" diye leş bi yeniden yapımı da olmuştur. Leştir çünkü karakter çizimleri çocukken izlediklerimle kıyasla berbat haldedir.

  Ana kadrodaki savasçılar; ay, merkür, venüs, mars ve jupiter savaşçılarıdır. Her biri gezegenleriyle ilişkilendirilen kişiliklere sahip bu beş kız çocukluğumun hayalindeki arkadaşlığa sahiptir.

  Arada gelip gidenler; uranüs, neptün ve plüton. Dış gezegen savaşçıları olarak da adlandırılırlar ve bu 3'ünün diğerlerinden farklı olarak kendi tılsımları vardır.

  Bunlara ek olarak gönüllerin prensi smokinli şovalye de kızlarımızla savaşır ve onlara yardım eder(gizlinot: <3 )

  Yakalarındaki broşlarla kıyafetlerini müzik ve kareografi eşliğinde değiştirir ve düşmanlarıyla savaşırlar. Bunların bir dönüşüm sekansları vardır ki yemin ediyom sırf onun için izlediğim oluyodu.

  Ben sabaha kadar konuşabilirim o yüzden burda bıraksam sanki daha iyi olur. Gece gece çocukluğuma döndüm.

  20 ağustos 2016 22:49

  2. Resmen usagi eşittir çocukluğum.

  Çocukluğum (yazar: kanepeyedonusenkiz) in da dediği gibi trt başında usagi ekleyerek geçti. sonrasında yetişkinliğe doğru kendimi geceleri uyumak için ay savaşçısı izlerken buldum. Hala da izlerim.

  Tüm ergenliğim boyunca balık burcu olmanın da verdiği yetkiye dayanarak kişiliğinin üstümde bıraktığı izleri tam olarak atamadım. Ha bir de piiikaçuuu diye camdan atlayan çocuk vardı bizle akran, hah biz de o sıralar kendimizi ay savaşçısı zanneder kendimize karakter tutardık.

  Benim ojelerimin adı hala neptün savaşçısı ojesi mesela. Saçlarımı da büyüdüm mars savaşçısının aklımda yarattığı renge boyadım. Şu an usagili suluk kullanabilecek kıvama geldim nostaljiden.

  20 ağustos 2016 23:13

  3. çocukluğum resmen

  kendim hep sailor neptune benzetirdim tabi sonra homoseksüel olduğunu öğrenince küçük bir şok yaşasam da sevgim asla eksilmedi. neptun benimdir kızlar

  usaginin salaklıklarına sinir oluyordum ama seviyordum da. bence başarılı olmasının nedenlerinden biri de her karakterin gerçekten iyi kötü kendine has özellikleri vardı. sıradan bir çizgi film gibi herkes çok iyi çok seker değildi.

  şöyle bir düşündüm de ne aşk ne entrika dönüyordu be

  21 ağustos 2016 22:56


  4. yan tarafta neptünü görünce sevindim. neptünle uranüsün sevgili olduğunu keşke çizgi filmde gösterselerdi en azından bir neslin zihniyeti kurtulsaydı be.

  22 ağustos 2016 00:23

  5. çocukkenden de öte, baya bildiğin çooook küçükken izlediğim, hayal meyal hatırladığım çizgi dizi.. kuzenler hep sarışın mavi gözlüyü seçerken ben Ami Mizuno - Sailor Mercury (Merkür Savaşçısı) olmayı seçerdim, saçları maviydi, kısaydı ve elbisesi de maviydi <3 ilk çocukluğumdan beri mavi benim için aşkın rengi ^_^ saçlarımın neredeyse son bir yıldır mavi olduğunu da artık bütün sözlük biliyor herhalde '^_^

  22 ağustos 2016 09:38

  6. yan tarafta ay savaşçısı fotolarını görünce gözlerim parladı yemin ediyorum. bu başlığı açanlar ay savaşçısı delisi olanları mesaj kutuma beklerim :))

  delisi hastası olduğum milyonlarca kere izlediğim, bölümlerini video kasetlere çektiğim muhteşem anime.

  hala o ekipteki en gerzek karakter usagi olmasına rağmen neden esas kız olduğunu anlayamamışımdır.

  not: iki sene boyunca cep telefonu melodim smokinli şövalye intro müziği idi. hastasıyız...

  22 ağustos 2016 11:43

  7. Her mutsuz hissettiğimde açıp izlediğim çizgifilm. Iyiler net iyi kötüler net kötü her bölümde standart canavarı etkisiz hale getirme ve onu yine insan yapma sezon sonlarında kötülerle büyük savaşlar ve kazananların iyiler olması çizgi diziyi tek düze hale getirmiş ama bir seiya gerçeği var benim için bir insan anime karekterine aşık olur mu evet oluyor olur oldum. Yine tek düze kısımları geçersek karekterler arası ilişkiler çatışmalar en iyi benim diyen dizilere taş çıkaran çizgidizi. bir haruka mamuru rei karekterindeki karizma hangi dizi oyuncusunda var?

  30 temmuz 2018 16:04


  8. Yaklaşık 13 senedir sıkı bir manga okuyucusuyum. Genelde shoujo diye tabir edilen, genç kızlara yönelik yazılan/çizilen mangaları daha çok severim, kültlerin hepsini de okumuşumdur - sailor moon dışında. Geçenlerde bir açıp bakayım dedim 5.cilde kadar zor geldim. Kötü çizim, kötü hikaye, kötü kurgu, kötü karakterler? Animesini ayıla bayıla izlerdim halbuki. Siz siz olun çizgi romanına bulaşmayın.

  31 temmuz 2018 15:35

  9. çook sevdiğim anime.orjinalini hiç bir sitede bulamadığım için crystal olanını izledim. ben onu da çok sevdim. tabii çizimler eskisiyle yarışamaz ama güzel bir remake olmuş bence.

  sevenleri için bir buz pateni showu bırakıyorum buraya. baya tatlı olmuş bence.

  (link: https://www.youtube.com/watch?v=UduxBU3I2os&t=239s evgenia medvedeva- sailor moon)

  23 nisan 2020 14:38

  10. Sailor moon a yeniden başlama fikri ile mücadele ediyorum şu aralar. Sanki benim sığınağım, sanki hayali dünyam ne zaman hayata karşı yenildiğimi hissetsem ağlaya ağlaya izliyorum :'(

  16 kasım 2020 17:26