sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (6)
 • medya (0)

1. özellikle dikkat çekmesi için (gbkz: sezgi kırıt) başlığından ayrı başlık açtım, çünkü sol tarafta herhangi bir isimmişcesine gündemde kaybolmasına yüreğim razı olmadı.

15 yaşında çocuk.

kaçırılıyor, zorla eroin enjekte edip içki içiriyorlar ve tecavüze uğruyor.

öldürüyorlar.

cesedi tanınmasın diye arı kovanının yakınına atıyor o mahlukatlar.

cesedi "hayat kadını" sanıldığı için ölümü "normaldir!!!!" diye düşünülüp ayrıntılı rapor yazılmıyor hakkında.

bomba şurası:

adamlar itiraf ediyorlar suçlarını.

ama kızın cesedine düzgün otopsi yapılmadığı için delil yok.

adamlar serbest bırakılıyor.

7 yıl sonra dava tekrar gündeme geliyor.

ülkeyi yerinden oynatması lazım.

sözlükte ise şeyma hakkında daha fazla yazı var.

ağlıyorum.

13 temmuz 2016 13:26

2. üzerinden 7 yıl geçmiş bir cinayet, vahşet ve şahsen benim yeni haberim oldu.

tahminim bir çok kişinin de yeni haberi oldu.belki de 3.sayfa haberi oldu ama kimse üstünde durmadı.

"hayat kadını" sanılması ve bu sebeple cinayetin geçiştirilmesi, önemle üzerinde durulup failin araştırılmaması çok vahim. hayat kadını dahi olsa biri öldürülmüş ve katil sokaklarda dolaşıyor.

bence biraz "kadının o saatte sokakta ne işi var?" " mini etek vs. giymiş " gibi düşünce yapılarının ürünü bu cinayeti geçiştirmek. o saatte sokakta gezerse taciz edilir, hayat kadınıysa öldürülür tabi bundan doğal ne var gibi bir şey????

benim dikkatimi çeken bu kızcağızın facebook üzerinden tanıştığı pislikler tarafından kaçırılıp öldürülmesi.15 küçük bir yaş değil, elbette toy ve sanırım 7 yıl önce facebook yeni olduğu dönemlerde kötü niyetli kişiler olabileceğini düşünmemiş.sosyal medya tehlikeli, herkes için tehlikeli ama en çok çocuklar için.

umarım bu caniler cezalarını çekerler

13 temmuz 2016 13:39

3. 7 yıl önce gerçekleşen çocuk tecavüzü. 15 yaşında gencecik sezgi internet ortamında tanıştığı kişiyle gerçek hayatta da görüşmeye karar verir(kandırılır). Üç kişi, sezgi'ye o gece sabaha kadar tecavüz eder, alınan ifadelere göre alkol ve hap da verildiği söylenir. Sezgi saatler süren tecavüze dayanamaz alkol ve uyuşturucunun etkisiyle can verir. 7 yıl sonra yapılan klinik incelemede alkol ve uyuşturucu izine raslanmaz, zaten katilleri izlerini saklamak istediği için cesedi yıkadıklarından tecavüz kanıtı da bulunamaz. Polis de aynı gece gelen kayıp hayat kadını ihbarına istinaden sezgi'yi hayat kadını atfeder ve bu dava da tarihin tozlu sayfalarına gider.

Dün okudum haberi kahroldum. Her gün bir tane tecavüz haberimiz var, vatandaşını korunamaktan aciz, onu sınıflandırıp hangi hizmeti alacağına kafasına göre karar veren vicdansız bir devlerimiz var. Her gün ahlaken ahmaklaşan ve yozlaşan bir toplumumuz var ve biz 3 milyon Suriyeliye vatandaşlık vermeyi düşünüyoruz. Biz de yönetimden nasibimizi ucuz medya maymunlarına nefret ve hayranlık çerçevesinde taparak alıyoruz. Lanet olsun.

En korkunç kısmı da zamanla alıştık ve baş kaldıramaz olduk. Tecavüz, taciz. Hayvana eziyet, terör bizim normumuz oldu lanet olsun.

Edit: anlatım bozukluğu

avukatının yaptığı konuşmayı dinlemenizi öneririm. (link: http://www.haberler.com/sezgi-kirit-in-katil-zanlilari-muebbetle-8603951-haberi/ tık)

13 temmuz 2016 13:40 13 temmuz 2016 16:04

4. şimdi 'e ne işi varmış koca adamlarla, gitmeseymiş buluşmaya. inanmasaymış bıdı bıdı bıdı' diyenler çıkacaktır güzel ülkemizde. tamam gitmeyebilirmiş ama gitmiş. bizler bile herşeyin bilincindeyiz ama hiç mi salaklık yapmıyoruz? öncelikle ilk yapmamız gereken eleştirmek değil çocuklarımızı bilinçlendirmek. tecavüz edilen bi kızın arkasından konuşmak yerine güzel bi pay çıkartmalıyız kendimize. annelerimiz alıp çocuklarını bak kızım/ bak oğlum böyle böyle kötü insanlar var asla onlara inanmamalısın, dediklerini ve istediklerini yapmamalısın onlar kötü niyetli vs.demeli. benim annem bile her evden çıktığında 3 kere tembih eder evde tekken kapıyı kimseye açma diye. çünkü artık kapına gelene bile güvenemiyorsun. gelelim bu masum yavrucağa toplulumuzdaki ayrıcılığın en güzel örneği. demek fahişe diye araştırılmamış bedeni. o insanlar vicdanını söküp atmış olmalı ki böylesine cani bi karara varmışlar. yahu hayat kadını olsa ne olur o küçücük bi beden. lanet olsun bu topluma lanet olsun art niyetli pislik insanlarımıza ya.

13 temmuz 2016 19:03

5. davanın yıllar sürmesini saçmalığı falan bir kenara, o şerefsiz o.. çocuklarının gittikleri cezaevinde kendilerini bekleyen belalarıyla (gizlinot: ne ekersen onu biçersin ) bir an önce karşılaşmalarını istediğim olay. en büyük dileğim ileride kadınların kendilerini korumalarını öğrenmekten ziyade erkeklerin insan olmayı, terbiyeli olmayı, saygılı olmayı öğrenmesi. toplumun bu sapkınlıktan arınması.

14 temmuz 2016 19:03

6. Çok üzülerek söylüyorum ki katiller yine aramıza salınmış. Yazık gerçekten yazık

16 ekim 2018 19:57