0.0
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (2)
  • oylar ()
  • medya (1)

1. Tsubaki, Türkçe adiyla kamelya çicegi. Özellikle Japon'larin yemeklerinde dahi kullandiği ve artik dünyaya yayilan, yağindan, kokusundan faydalanilan bir bitki türü.. Bu bitki, kiş mevsiminde çiçek açmamişken toplanip çekirdeklerinden yaği elde ediliyormuş. Bu yağin içinde omega9 yağ asitleri, e vitamini ve protein bulunmakla birlikte, saç ve cilde çok iyi geldiği biliniyor.

Sevgili japon arkadaşlarimizin markasi olan shiseido'nun tsubaki yaği bulunan, değişik saç tiplerine (yipranmis, parlakligini yitirmis, gücünü yitirmiş vs) hitap eden bu "tsubaki" şampuanini japonya'dan edinmiş bulunuyorum.

Kirmizi renkte olan "shine" serisinin şampuan ve saç kremini aldim. Alir almaz kullandim tabi ki! :) gerçekten güzel bir ürün! Kokusu çok güzel, kreminden minicik bir parça kullansaniz bile, saçin çoğuna yetiyor ve yikadikça etkisi geçmiyor. Durularken ve sonrasinda da yumuşacik kalmaya devam ediyor:) keşke yaği olsa da sürsem orama burama mis gibi koksam dedim, kokusu çok güzel çünkü! 

Şampuani da tatmin etti gayet. Yumuşacik oldu saçlarim, ki normalde çok kalin telli ve asidir. Oldukça memnun kaldim. Gittikçe stoklayacağim! 

26 ekim 2013 19:34

2. Uzakdogu urunlere olan ilgimden denemek istedigim unlu sampuan. Icerigi temiz midir bilemem ama o kadar cok kisinin kullanip memnun kaldigini okudum ki kullanmak farz oldu.. Keske ABD' deki gibi ulkemizde de uzakdogu urunlerini satan market falan olsa..

31 ağustos 2014 09:12