girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (69)
  • medya (0)

1. sıcak bir duşun ardından tam çıkarken alındığında şok etkisi yaratıyor. kışın donma tehlikesi olsa da vazgeçemiyor insan alışınca. ben ki ateş gibi su olmadan duş alamayan insan, delisi oldum çıktım bu olayın. bir şey fark ettim, alıştığımdan beri vücudum daha bir nemli, daha diri gibi sanki. saçların daha canlı olması ve uzama hızında da (öyle çok aman aman bir etki yapmıyor tabii) etkili olduğunu düşünüyorum.

8 mayıs 2017 21:25 8 mayıs 2017 21:26

2. Sağlık açısından çok faydalı vücudu dirileştiriyor, kan dolaşımını hızlandırıyor, enerji ve dinçlik veriyor. Doktorlar kesinlikle sıcak suyla banyo yapmayı tavsiye etmiyor. Çok heves ediyorum buz gibi suyla duş yapmak ama yapamıyorum kalp atışlarım hızlanıyor nefes nefese kalıyorum nedense.

9 mayıs 2017 18:11

3. Bir yıldır yaz kış demeden duştan sonra yaptığım şey. Kışın soğuk suyla asla yıkanamam ama duştan çıkmadan önce mutlaka giriyorum. İlk zamanlar çok zor oluyordu ama alışınca bağımlılık yapıyor. O soğuk suyun altından çıkmak istemiyorsunuz resmen. Verdiği ferahlık çok güzel.

9 mayıs 2017 19:58


4. ayaklarını bile soğuk suyla yıkarken irkilen biri olarak asla deneyemeyeceğim şeydir maalesef. kan akışı vs için çok faydalı olsa da, ben kendimi yakacak kadar sıcak suyla yıkanmayı seviyorum maalesef. benim gibi sıcak suyla yıkanan ama daha ferah bir his isteyenler duştan çıkmadan suyu soğuğa çevirip ayaklarına soğuk su tutabilirler. insanı canlandırıyor gerçekten.

10 mayıs 2017 02:42

5. Mutlaka her duşumu soğuk suyla bitiririm. Yıllar önce dizden aşağısını soğuk suyla yıkamanın diz kireçlenmelerine iyi geldiğini duymuştum ki şikayetçi olduğum bir şey. Saçı soğuk suyla yıkamanın ise saç dökülmelerine iyi geldiğini duymuştum. Yazın en sıcak günleri hariç bütün bir duşu soğuk suyla yapamam ama yaklaşık 10 senedir her duş sonu bütün bedenimi soğuk suyla yıkarım.

10 mayıs 2017 11:10

6. Eğer yazları çok sıcak bir şehirde yaşıyorsanız yaz mevsimlerinde kalmak kaydıyla çok güzel bir olgu. yazın genelde saat başı külotla duşakabine girip bacaklarımdan aşağı soğuk su tutuyorum, vücut ısım kendine geliyor resmen

6 aralık 2017 16:40

7. Sıcaktan nefret eden,çok terleyen,bunalan biri olmama rağmen yazın 50 derece de bile alamadığım duştur kendisi.

Bir ara sağlıklı olduğu için kendimi alıştırmaya çalıştım ama yok olmuyor.

Faydaları:

-rutin haline getirildiğinde vücuda direnç sağlar.

-selülit ve meme sarkmasına karşı önerilir.

-cildi daha diri,taze tutar

-kan akışını hızlandırır vs vs  

Bir hocamızın dediğine gore almanlar her duştan sonra soğuk su kullanarak vücuda şok etkisi yaratmayı adet edinmişler. Güzel alışkanlık ancak benim vücudum alışamıyor.

6 aralık 2017 16:59


8. 50 yaşımdayken 20 yaşımda gibi görüneceğimi bilsem yine de yapmayacağım şey.

bi de şu var yapmayacaklarımdan; kemikleri diri tutmak için yumurta kabuklarını kırıp yemek ki sonucunu gördüm bi kadında çok enteresandı.

tamam güzelliğe takıntılıyız ama o kadar da değil be .(

6 aralık 2017 17:28

9. Isterse 150 yaşına kadar yaşamanın sırrı bunda olsun, hiç bir şey kışın foşur foşur akan kaynar suyun altında hayatın anlamını sorgulamanın yerini tutamaz

6 aralık 2017 22:29

10. Annemin önerisiyle 13 yaşından beri bacaklarımı her duşun sonunda buz gibi suya tutarım. Sonra anlık cesaretlerle çıkabildiğim kadar yukarı çıktım ve gelsin soğuk duşlar (tabi sadece yazları). Harika dinç hissettiriyor. 

6 aralık 2017 23:55