sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (15)
 • medya (0)

1. holy mountains adlı olaylı ve nefret dolu şarkının (gizlinot: sözleri yeterince açık ) sahibi ve yanılmıyorsam üyelerinin tamamı ermeni asıllı olan grup. ben tarzını fazla yorucu ve agresif bulduğum için dinlediğim gruplar arasında olmadı ama bu holy mountains şarkısı zaman zaman dilime dolanır.

(yazar: artemisia) uktesi

7 ağustos 2015 19:10 7 ağustos 2015 19:14

2. (link: https://www.youtube.com/watch?v=iywaBOMvYLI toxicity) şarkısı uzunca bir süre playlist'imden çıkmadı, hala da ara sıra dinlerim.

genel olarak baktığımda şarkılarında herhangi bir anlam yok gibi, hatta toxicity ciddi ciddi anlamsız bir şarkı (gizlinot: ya da ben anlamadım), sanki rastgele yazılmış gibi. fakat ben bu şarkının melodisini ve özellikle baterisini çok beğeniyorum.

grubu genel olarak yorumlarsam bana da (yazar: rahel)'in dediği gibi yorucu geliyor ve bir süre sonra tahammül edememeye başlıyorum.

ek bilgi: büyük ihtimalle bilmeyen yoktur fakat rivayete göre konserlerinin girişinde "türkler ve köpekler giremez." yazıyormuş, artık ne kadar doğru bilemem. (gizlinot: aman biz de çok meraklıydık) (gizlinot: hıh) (gizlinot: dlghdlfhsdfh)

tanım: ermeni asıllı alternatif rock grubu.

7 ağustos 2015 20:55

3. benim de bi donem turkler ve kopekler giremez hedesi sebebiyle tanimis oldugum ve yalnizca (link: https://m.youtube.com/watch?v=CSvFpBOe8eY chop suey) ve (link: https://m.youtube.com/watch?v=DnGdoEa1tPg lonely day) sarkilarini dinlemis oldugum rock grubu. o donem chop suey bayagi dinleniyordu ve sarkiyi soylemek imkansiz gibi biseydi.

not:linkleri mobil uzantili koyabildim pcdekiler mazur gorsun :/

7 ağustos 2015 23:11


4. Lise 1'de başlayıp lise hayatım boyunca dinlediğim metal gruplardan biriydi. Son iki yıldır falan hiç dinlemedim. Metalle başlayan müzik zevkimi alternative izledi şimdiyse Blues-jazz dinlediğim için soad tarzı grupların şarkıları çok yoruyor beynimi.

Favorim lonely day ve toxicity'di benim de.

S.o.a.d dinlediğim dönemler her kitabımın önüne "fuck the system " yazardım bu şarkıların eşliğinde. Gerçi hala aynı fikirdeyim.

S.o.a.d için türk ırkçılığı yaptığından dinlemiyoruz diyen arkadaşlarım vardı. Evet yaptıkları yanlış ama benim için önemli olan müzikleriydi tamamen. Müzikleri iyi mi evet iyi yani.

Ben bunu şuna benzetiyorum: Ahmet kaya kürt diye dinlemeyen sözde türk milliyetçileri var ya, rakı masalarında kısık sesle gizli gizli dinlerler genelde o insanlar. Onlarla aynı kafa yani. Sonuçta ülkemizde de ırkçılığı müziğe sanata da yansıtan milyonlarca insanlar var.

Sanat evrenseldir. Ulan her gün dışarı korkarak çıktığımız şu ne olacağı belirsiz ülkeden, siyasetten, toplum yargılarından, sorunlarımızdan müzikle kaçıyoruz. Bari buna yansıtmayın ırkçılığınızı diyorum çevremdekilere. Çok konuştum neyse. Dinleyelim, iyi gruptur.

8 ağustos 2015 00:31 8 ağustos 2015 01:46

5. Bir ara çok modaydı. Yaptıkları müzik kulağa hoş gelse de takındıkları ilkel tavır biraz ergence. Yani siyasi düşüncen katı olabilir, Türklerden nefret edersin tamam da bunun şovanizmini konserlerinde yapmak bir kere icra ettiğin sanatın ilkelerine ters. Rock ve metal müziğin ruhu savaş karşıtlığından, nefrete duyulan nefretten beslenir. Bu Ettikleri laflarla en fazla ermeni ordusunun bando takımını gazlarlar. Bunları dinleyip türk düşmanlığı azan var mıdır merak ettim...

8 ağustos 2015 14:08

6. o zaman naapılır? kesinlikle orijinal cdleri alınmaz. dinlenirse korsan dinlenir.

ben öyle de dinlemiyorum o ayrı.

8 ağustos 2015 22:25

7. ahmet kaya kürt olduğu için değil 'dağlara çıkalım dağlara' ve abdullah öcalan'a dair sözleri yüzünden dinlenmez. kimse bu ülkede ibrahim tatlıses'e ve mahzun kırmızıgül'e bir şey diyor mu? şahsen bir türk milliyetçisi olarak ben bir sanatçıyı dinlemeden önce soyunu sopunu araştırmıyorum.

aynı durum bu arkadaşlar için de geçerli, türk düşmanlıklarını öğrenince direk ilişkimi kestim. dinlemeyince öldürmüyordur heralde?

8 ağustos 2015 22:37


8. aerials, spiders ve lost in hollywood şarkılarını çok sevdiğim ermeni grup

9 nisan 11:53

9. özellikle question!, spiders, aerials gibi daha hüzünlü şarkılarını çok sevdiğim grup.

11 kasım 21:25

10. benim için "such a lonely day and its mine" olandır. ya resmen yalnızken bağıra çağıra söylemelik değil mi ?

11 kasım 22:54